Skocz do zawartości

BMW e53 Board Computer


episode

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jakiś czas temu założyłem sobie zamiast radia Bussines radio na Androidzie. Jestem zadowolony ale do rzeczy.

Wcześniej kasowałem średnie zużycie paliwa itp. z poziomu radia ,jak mogę teraz kasować te wartości? Czy jest inna metoda?

Wiek nie gra roli ,ważny jest stan.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) stary , ale jaki wypas. teraz lachony na radio lecą jak muchy mi do mieszkania. Nawet żona jest zrobiła się milsza. heheheh
Wiek nie gra roli ,ważny jest stan.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dużo było roboty nad zmiana radyjka? tez chce to zrobić bo moje radyjko już ledwo zipie,dwa razy wymieniane wyświetlacze w przeciągu roku i znow pixele uciekają,pozatym działa tylko radio,a funkcje kompa pokładowego wogole .wiec czas na zmiane,myslalem żeby oryginal wstawić duza navi ale koszta mnie nie zachecaja,a widze ze jest sporo radyjek ,które niezle się prezentują,navi,kamerka i chyba się skusze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ,dajcie zjeść obiad. Zejdę do garażu i wrzucę film na Youtube. Czy dużo roboty? Hmmm niestety musiałem brzeszczotem ciąć ramki w środku ,to bolało ale żadnych śladów na zewnątrz nie ma. TRochę zabawy jest. Odważny zrobi w 3-4 godziny ,trzęsidupa potrzebuje dnia do namysłu czy ciąć -jak ciąć itp. Nie żałuję. Na pewno nie.

 

Dam link co kupiłem itp.

Teraz obiad :)

Wiek nie gra roli ,ważny jest stan.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zjesz to powiedz od razu jak gra :] Ja ostatnio oddałem do naprawy mój tuner BM54 (standardowo spaliła się jedna końcówka mocy) i po naprawie gra nieporównywalnie lepiej niż na ori końcówkach - większa moc, czystszy dźwięk, więcej basów, nawet seryjne głośniki dają radę :]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc jak obiecałem tak robię.

Oto link do krótkiego opisu radia w działaniu.

 

Zapomniałem wspomnieć i pokazać MENU aplikacji ,powiedziałem że ma wyjście na pendraka? i na modem 3g? Ja nie ciągnąłem kabli do schowka bo tam je trzeba przeciągnąć. Mi wystarczy router WiFi z telefonu ,radio ma Wifi więc po co... dłubać więcej.

Po wrzuceniu wstecznego przeskakuje obraz na widok z kamerki. Ja pojadę na transmiterach video (koszt parę euro) plus taki ,że nie trzeba ciągnąć kabla VIDEO przez auto.

http://www.ebay.de/itm/Wireless-Video-Transmitter-Empfanger-for-Vehicle-Backup-Camera-Front-Car-Camera-/331677497029?hash=item4d3984f6c5:g:Y7sAAOSw14xWGA7x

 

transmiter z linku + kamerka leży w garażu ,nie mam czasu teraz montować ,robiłem na próbę na krótko obraz OK ,nie full HD ale słupek w razie "W" widać :) - kamerka kolejne 15 euro. Wszystko działa. Co ważne za ori radiem jest tak dużo miejsca ,że nie ma problemu upchać te wszystkie kostki co są w zestawie z radiem plus transmiter.

 

Oto link do strony skąd kupiłem radio: http://xtrons.com/head-units/custom-special-car/car-make-a-k/bmw.html?p=1

 

widzę ,że lekko oferta uległa zmianie więc dokładnie nie pokaże które ja zakupiłem. Ale jest już z jakością naprawdę ok. Polecam

 

Inne przydatne linki : http://cdn.shopify.com/s/files/1/0299/0549/files/DVN-E53.pdf?1194 właśnie taką ramkę trzeba ręcznie dopasować i wkręcić na stałe blachowkrętami :)))

 

Aha , z kablami nie trzeba kompletnie nic robić ,wszystko pasuje jak ulał. Jedynie fizyczny montaż to trochę zabawy ,ale uwierzcie mi początkujący majsterkowicz sobie poradzi.

Można też zlecić montaż w tej firmie (okolice Berlina chyba za 50 euro to robią) ja miałem za daleko więc zrobiłem sam.

Wiek nie gra roli ,ważny jest stan.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajna relacja, wyglada OK, zamiast normalnego radia jak najbardziej warto. Praktycznie jedyny minus tego gadzetu to ten durny android, podejrzewam ze po jakims czasue zacznie tak mulic ze bedzie sie ciezko korzystac.

 

Ale ja zamiast duzej navi bym nie zalozyl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to powiem Ci tak. Zawsze raz na jakiś czas możesz zrobić tak zwanego formata i przestanie mulić . Po drugie cały urok tego radia to właśnie android i możliwości jakie on za sobą niesie w kwesti oprogramowania i konfiguracji. Oprócz softu od BMW zaimplementowanego w orginalną navi lub navi opartej na IOS nie znam lepszej alternatywy.

Oczywiście gdybym miał ori navi z dużym ekranem ,też zamiast tego nie chciałbym już nic zmieniać- raczej. Ale każdemu z Business CD ,gorąco polecam - inny świat.

 

Mówię jak jest :)

Edytowane przez episode
Wiek nie gra roli ,ważny jest stan.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.