Skocz do zawartości

Ciężko pracuje kierownica, problem ze wspomaganiem.


bladyrs

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze

Dolać płynu zawsze możesz, ale to raczej pompa.

Mnie też padła pompa podczas próby wykręcenia bączka (koła do oporu i gaz do oporu... mój błąd to było zabójstwo dla pompy), objawy były takie, że wspomaganie zniknęło, pompa się delikatnie rozszczelniła i zaczęła wyć. Następnego dnia wspomaganie wróciło, ale nie działało płynnie i wycie nadal było. Założyłem używkę i odpukać od ponad miesiąca jest wszystko ok. Nie polecam regenerować, lepiej używkę z gwarancją rozruchową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 124
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

dzięki za odpowiedź pompa już zamówiona , powinna przyjść jutro.

nie będę się bawił w dolewanie skoro to pompa

pompę zamówiłem tutaj

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=170857809417

jak na razie o 81.49 jestem lżejszy

za pare dni po zamontowaniu nowej (używanej) pompy napiszę czy wszystko ok i jaki koszt całej imprezy

póki co dzięki wszystkim którzy zainteresowali się wątkiem oraz tym którzy mi pomogli/podpowiedzieli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
ja akurat mam złe doświadczenie z regeneracją (akurat maglownicą) i dlatego wolę kupić oryginalną używkę niż regenerowaną część. Ale najważniejsze żeby wszystko było ok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adrian być może tak jest z maglownicami.

dzisiaj gadałem z kolesiem (poważnie) który kupił używkę do primery i po paru tygodniach się rozleciała.

oczywiście gwarancja była więc po paru dniach dosłali mu następną.

problem tkwi w tym że to ty musisz płacić za wymianę mechaniorowi czy to raz , dwa, czy nawet pięć razy.

żaden mechanior nie da ci gwarancji na część dostarczoną przez ciebie.

 

 

 

life is brutal , full of zasadzkas and sometimes kopas w dupass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
adrian być może tak jest z maglownicami.

dzisiaj gadałem z kolesiem (poważnie) który kupił używkę do primery i po paru tygodniach się rozleciała.

oczywiście gwarancja była więc po paru dniach dosłali mu następną.

problem tkwi w tym że to ty musisz płacić za wymianę mechaniorowi czy to raz , dwa, czy nawet pięć razy.

żaden mechanior nie da ci gwarancji na część dostarczoną przez ciebie.

 

 

 

life is brutal , full of zasadzkas and sometimes kopas w dupass

 

No wszystko zależy się jak się trafi, ja maglownicę wyjmowałem 3 razy do regeneracji (bo za każdym razem coś było nie tak), aż w końcu facet się poddał i oddał kasę za regenerację (ale za moją robotę już nie...), kupiłem używaną i aż do sprzedaży auta wszystko było ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie odebrałem autko , wszystko działa jak należy.

wymiana pompy bez żadnych problemów.

za robociznę 65 wzięli.

mam nadzieję że rozdział ze wspomaganiem mam już za sobą więc wątek uważam za zamknięty.

jeszcze raz dziękuję wszystkim za pomoc.pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam

Ostatnio na parkingu całkowicie straciło mi się wspomaganie kierownicy, wcześniej nie było żadnych oznak typu. stukanie, czy huczenie. Wszystko chodzi normalnie nie ma żadnych hałasów, płyn jest. Czy po mimo braku objawów może to być pompa wspomagania?

 

BMW e46 330CI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak :)

miałem identycznie, ukręcił się wirnik w pompie przy jednym skręceniu kół-ten typ tak ma

podobnież pompa w której się wirniki ukręcają jest specyficzna-nie można jej zregenerować, jeśli dobrze kojarzę to korpus był zaokrąglony po drugiej stronie od koła pasowego

kupiłem zamiennik za 350zł i póki co jeździ już ponad rok-jakieś 25kkm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam mam pytanie w sprawie wspomagania.

Jakie sa objawy zapowietrzonego ukladu wspomagania?

ostatnio zaczela mi ciezej chodzic kierownica zajrzalem do zbiorniczka a tam minimum plynu,dolalem do stanu kierownica zaczela chodzic lekko jak w maselku,na drugi dzien rano odpalam samochod i kierownica chodzi znowu ciezko a stan plynu jest taki sam i nic nie ubylo.czy to mozliwe ze sie zapowietrzylo wspomaganie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapowietrzenie układu jest możliwe.

Ale o ile masz już w tej chwili odpowiedni poziom płynu w zbiorniczku, to system się odpowietrza automatycznie. więc teraz jest już odpowietrzony.

Ja podejrzewam co innego. Wspomaganie nie działa Ci przez chwilę po odpaleniu rano gdy auto stoi na mrozie na zewnątrz ?

Jeżeli tak - to może być przyczyna stary/niewłaściwy/zużyty płyn w układzie wspomagania.

I tu można poradzić sobie wymieniając płyn - do E46 najprościej wlać Mobil ATF 220 ( zalecany przez producenta ) i powinno być OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapowietrzenie układu jest możliwe.

Ale o ile masz już w tej chwili odpowiedni poziom płynu w zbiorniczku, to system się odpowietrza automatycznie. więc teraz jest już odpowietrzony.

Ja podejrzewam co innego. Wspomaganie nie działa Ci przez chwilę po odpaleniu rano gdy auto stoi na mrozie na zewnątrz ?

Jeżeli tak - to może być przyczyna stary/niewłaściwy/zużyty płyn w układzie wspomagania.

I tu można poradzić sobie wymieniając płyn - do E46 najprościej wlać Mobil ATF 220 ( zalecany przez producenta ) i powinno być OK.

Wczesniej na mrozie przy odpaleniu wspomaganie chodzilo jak by ciezej ale po chwili ustepowalo i zaczelo chodzic normalnie.a teraz jesttaka sytuacja jaka opisalem wczesniej.dolalem plyn febi czerwony taki jakki byl wczesniej zalany przed kupnem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w innym samochodzie ten sam problem.

Jak auto stoi na zewnątrz i jest zimno, to przez kilka sekund po odpaleniu nie ma wspomagania.

powód - niewłaściwy płyn.

Kupiłem teraz odpowiedni i wymienię w weekend. Pewnie problem się skończy.

U Ciebie może być tak samo.

Do E46 zalecany jest do wspomagania płyn ATF w specyfikacji Dexron II ( stara dość specyfikacja ).

Najłatwiej dostępny jest Mobil ATF 220.

Wymień ten płyn u siebie a zobaczysz, że będzie OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko moze sie zgadzac mialem zalany plyn Mobila ATF 220 znalazlem wpis w ksiazce serwisowej.plyn byl wymieniany miesiac przed moim kupnem auta i sprowadzeniem do kraju czyli 2,5 roku temu.jak dojrzalem ze brakuje plynu pojechalem kupic zeby dolac.sprzedawca pytal jaki kolor mowie ze czerwony i sprzedal mi firmy FEBI litr za 32zl.ile moze kosztowac Mobila? i czy nic sie nie stanie ze wspomaganiem jak jest zalany niewlasciwy plyn?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewłaściwy płyn - potencjalne kłopoty. Zazwyczaj dość kosztowne.

Litr Mobila ATF220 to koszt 20 do 25 PLN - czyli prawie nic.

Na wymianę potrzebujesz od litra do dwóch - w zależności jak dokładnie będziesz wymieniał. Czyli ile płynu przelejesz przez układ podczas wymiany.

Ja wymieniałem ostatnio w mojej nowo zakupionej E46 i potrzebowałem ok półtorej litra - robiłem dość dokładnie.

Wspomaganie "działa jak złoto" :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Heja.

Pytanie do posiadaczy E46 lub kogoś kto miał z nią do czynienia.

Chodzi o wspomaganie kierownicy. Czy tutaj powinno chodzić ono jednym palcem i lekko czy akurat w E46 działa ono w miarę ciężko, bo u mnie muszę dość mocno kręcić kierownicą podczas zakrętów i nie wiem czy to standard czy może być jakaś przyczyna.

E46 318D 180KM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.