Skocz do zawartości

[e60/61] Czy wiecie od czego są te kabelki ? i Inne usterki


smolar22

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

zakupiłem wczoraj samochód bmw 520i i mam d Was kilka pytań. Wiem, ze są tu "kozaki" w temacie BMW :)

Otóz po 1sze czy mam bluetooth ? niby na wyswietlaczu dziala w opcjach auta active ale nie znajduje w telefonie. ( czy wiecie ile kosztuje abym miał BT i czy bede mogl

przesylac muzyke np z YT na audio w samochodzie ? ) mam mała navi.

 

2. Znalazłem w bagażniku dwa ucięte kable - pytanie czy wiecie do czego one są ? zdjęcie załaczam (są w kole zapasowym w cieńszej wiązce )

open?id=0B-9lTxzz_-WWOUVYSHNsbHZOMkk

https://drive.google.com/open?id=0B-9lTxzz_-WWOUVYSHNsbHZOMkk

 

3. Czy wiecie moze skąd moze to być wyciek ? silnik 2.2 benzyna r6 jest zapocone w miejscu ktore zaznaczylem ( jak się stoi przodem to po prawej na lewo od alternatora )

zdjęcie załaczone open?id=0B-9lTxzz_-WWMVhBZkFYUGdodkk

https://drive.google.com/open?id=0B-9lTxzz_-WWMVhBZkFYUGdodkk

 

4. Światła automatyczne ( jak jade wieczorem to miga mi dioda na zielono obok włacznika ) a w dzien w ogole nic nie swieci. Czy coś jest zepsute ?

Prosze o informacje. Dzieki

 

 

Bardzo Wam dziękuje.

 

a z innych rzeczy to czy jest jakiś dobry mechanik od bmw w Wwie abym mógł sprawdzić ?

Coś mam z zawieszeniem - luzy i tak ogolnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

1. Trzeba rozkodować VIN, żeby przekonać się co dokładnie masz.

Poza tym, moduły bluetooth były awaryjne, więc możliwe, że Twój też niedomaga

 

2. Te przewody to CAN. Linia komunikacji między sterownikami. Ktoś coś dokładał i usunął, albo ktoś coś grzebał i odciął jakiś moduł

 

3. Najczęstszy wyciek w tych rejonach to podstawa filtra oleju

 

4. Migająca kontrolka trybu auto oznacza usterkę w układzie świateł skrętnych

Za dnia światła mogą nie świecić w ogóle. Często koduję światła dzienne w drogowych. Dzięki temu jadąc na auto za dnia świecą dzienne(drogowe na 40% ), a w nocy lub w tunelu zapala się ksenon.

W menu radia w ustawieniu świateł masz opcję świateł dziennych. Jak zaznaczysz ptaszek to włączysz światła mijania na trybie auto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie cytuj odpowiadając bezpośrednio pod postem! ! !

 

 

Dzięki, zatem czy znasz kogoś z Wwy co mógłby mi z komputerem sprawdzić co nie tak ze światłami ? Dodam, że ksenony świeca ok , ringi też. czy w razie czego usterka może byc droga ?

 

a co do kabli to czy ktoś jest w stanie sprawdzić do czego kable i czy po prostu zaizolować ? Dodam, ze dzisiaj np po myjni nie włączył mi sie wyswietlacz przez ok 1 minute, wylaczem kluczykiem i od nowa i było ok ? Co to moze byc ?

 

a co do wycieku z podstawy filtra to sama wymiana filtra pomoże ? czy grubsza robota ?

 

a czy online mogę rozkodować VIN ? WBANA31000B015781

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze

Wg VIN masz moduł bluetooth.

Możliwe, że moduł MULF, który powinien być u Ciebie jest martwy. Dosyć częsta usterka.

 

Także rozpięcie światłowodu będzie skutkowało brakiem działania układów do niego wpiętych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.