Skocz do zawartości

BMW E46 330D WBAEX91000JW97164


Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie, co koledzy sądzicie o tym aucie z ogłoszenia: http://olx.pl/oferta/bmw-e46-330d-polift-doinwestowany-warszawa-CID5-IDfXQF7.html#e4defb3d26

poporsilem rodzine o obejrzenie na miejscu coby nie jezdzic znowu za samochodem, okazuje sie ze samochod wyglada ciekawie na tyle ze mozna sie wybrac obejrzec osobiscie i podjac decyzje. Problem jednak pojawia sie taki, że po rozkodowaniu VIN wszędzie pokazuje, że powinien miec automatyczna skrzynie... Co o tym myśleć? Czy to powinno dyskwalifikować samochód? Proszę serdecznie o pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Witam ponownie, co koledzy sądzicie o tym aucie z ogłoszenia: http://olx.pl/oferta/bmw-e46-330d-polift-doinwestowany-warszawa-CID5-IDfXQF7.html#e4defb3d26

poporsilem rodzine o obejrzenie na miejscu coby nie jezdzic znowu za samochodem, okazuje sie ze samochod wyglada ciekawie na tyle ze mozna sie wybrac obejrzec osobiscie i podjac decyzje. Problem jednak pojawia sie taki, że po rozkodowaniu VIN wszędzie pokazuje, że powinien miec automatyczna skrzynie... Co o tym myśleć? Czy to powinno dyskwalifikować samochód? Proszę serdecznie o pomoc :)

Gdyby sprzedawca chciał to ukryć to nie pokazywałby dokumentów świadczących o takiej przekładce.

Poszukaj opinii o firmie, która to robiła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

13 lat, mocne BMW kombi w bardzo dobrej wersji.

Niepozorniak - wilk w owczej skórze.

330d kombi E46 - ogólnie - to trudny temat.

Ta sztuka podoba mi się...

No no...

Jedna z ładniejszych 330d E46, jakie są na sprzedaż..., opis szczegółowy, rzeczowy, auto bardzo doinwestowane, wady i zalety opisane, fajna też ta "metryka naprawy" - dla mnie duży PLUS.

Świetny i bardzo trwały silnik, naprawdę dobre wyposażenie (webasto to jest coś niesłychanego - super-sprawa - ja jestem uzależniony od tego elementu wyposażenia).

BMW E46 330D WBAEX91000JW97164 Warszawa Bemowo

Jeśli opis zgodny ze stanem faktycznym - to aż dziw, że nie kupił tej beemki ktoś ze znajomych sprzedającego.

Ja bym ostro weryfikował (także blacharsko - lakierniczo) i finalizował - JEŚLI zaliczy weryfikację ... co oczywiste...

SAAB ready for take off.

codzienność:
- fajna Octavia Elegance Combi 2.0 TDI+ Sportline (DE)
- dobry Touran 2.0 TDI+ CUP (F)
- praktyczne Caddy 2.0 TDI+ Edition35 (F)
czas wolny:
- nerwowe  BMW M140i 340KM RWD shadow finale edition (PL)
weekendy:
- przyjazny Lexus GS-F Sport 477KM (PL)
zabawki:
- zaskakujący SAAB 9-5 Aero 2.3T manual MY2001 MapTun Stage3 (L)

plany:
- ostre BMW M8 Competition Coupé (PL)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden trzyma 8 lat (jak ja co jest bez sensu) a drugi 2 miesiące a trzeci rok. Pogadaj spokojnie z gościem na miejscu o samochodach, ile ich miał etc. Wyczuj czy często zmienia :)

 

Manual to plus...szkoda, że skundlił VIN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co czytalem nt. serwisu w którym byla zmieniana skrzynia biegow ia cala ta reszta to jeden z lepszych serwisów BMW :) Wystarczy poczytać opinie na google 5/5 i same pochwały, zadzwoniłem do nich mowili ze klient zaplacil za przełożenie skrzyni 11k, a pytając ogólnie co sadzą nt. tego samochodu powiedział, że dawno nie widział e46 w tak dobrym stanie... Zakładając, że nie kłamał i jeśli wsyztsko pójdzie dobrze być może stanę się dziś szczęśliwym jego posiadaczem :) Fajnie byłoby mieć ze sobą kogoś kto ogarnia BMw ale raczej już wieczorową porą nikogo nie znajde :) Mam nadzieję, że nie wpakuje sie w gówno :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Z tego co czytalem nt. serwisu w którym byla zmieniana skrzynia biegow ia cala ta reszta to jeden z lepszych serwisów BMW :) Wystarczy poczytać opinie na google 5/5 i same pochwały, zadzwoniłem do nich mowili ze klient zaplacil za przełożenie skrzyni 11k, a pytając ogólnie co sadzą nt. tego samochodu powiedział, że dawno nie widział e46 w tak dobrym stanie... Zakładając, że nie kłamał i jeśli wsyztsko pójdzie dobrze być może stanę się dziś szczęśliwym jego posiadaczem :) Fajnie byłoby mieć ze sobą kogoś kto ogarnia BMw ale raczej już wieczorową porą nikogo nie znajde :) Mam nadzieję, że nie wpakuje sie w [bAD] :D

Przestań zrzędzić, tylko działaj, zresztą już pisałem:

Ja bym ostro weryfikował (także blacharsko - lakierniczo) i finalizował - JEŚLI zaliczy weryfikację ... co oczywiste...

Weryfikacja tylko z konkretnym człowiekiem !

Jak będzie zła - nie kupisz i tyle. Twoje ryzyko - Twoja ewentualna strata, lub zysk. Takie życie.

Zainwestuj w to sprawdzenie . Warto.

Tyle w temacie.

SAAB ready for take off.

codzienność:
- fajna Octavia Elegance Combi 2.0 TDI+ Sportline (DE)
- dobry Touran 2.0 TDI+ CUP (F)
- praktyczne Caddy 2.0 TDI+ Edition35 (F)
czas wolny:
- nerwowe  BMW M140i 340KM RWD shadow finale edition (PL)
weekendy:
- przyjazny Lexus GS-F Sport 477KM (PL)
zabawki:
- zaskakujący SAAB 9-5 Aero 2.3T manual MY2001 MapTun Stage3 (L)

plany:
- ostre BMW M8 Competition Coupé (PL)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co czytalem nt. serwisu w którym byla zmieniana skrzynia biegow ia cala ta reszta to jeden z lepszych serwisów BMW :) Wystarczy poczytać opinie na google 5/5 i same pochwały, zadzwoniłem do nich mowili ze klient zaplacil za przełożenie skrzyni 11k, a pytając ogólnie co sadzą nt. tego samochodu powiedział, że dawno nie widział e46 w tak dobrym stanie... Zakładając, że nie kłamał i jeśli wsyztsko pójdzie dobrze być może stanę się dziś szczęśliwym jego posiadaczem :) Fajnie byłoby mieć ze sobą kogoś kto ogarnia BMw ale raczej już wieczorową porą nikogo nie znajde :) Mam nadzieję, że nie wpakuje sie w [bAD] :D

 

a co ma Ci sprxedający powiedzieć? Przecież wiadomo, że zachwala. Dla mnie auto z przełożoną skrzynią nie jest warte tyle co auto całe w oryginalne. Chyba, że to co piszesz to wszystko ściema i tak naprawde chcesz sprzedać to auto bo troche za dużo tu pochwał widzę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie zastanawia fakt z opisu aukcji: " osuszacz klimatyzacji, który w dn. 30.05.2016 r. uległ niespodziewanej awarii niszcząc przy okazji kilka elementów wokół". Jak zwykła puszka przy nadkolu mogła narobić szkód, wybuchła czy jak? Jeśli chodzi o przód samochodu, to najprawdopodobniej brakuje uszczelki zderzaka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto ładuje tyle kasy w przekładkę skrzyni... :mad2:

dla mnie to tandeta jak przekładka angola :duh:

coś za dużo osób się pozytywnie wypowiada na temat tej sztuki...

miej świadomość, że jak kupisz to coś to później będziesz się bujał wieki ze sprzedażą tego cuda :lol: bo vin i opis w necie jest na wieki :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to za serwis? Dzwoniłeś do nich i pamiętali tak dobrze akurat ten egzemplarz? :duh:

To chyba rzeczywiście musi być ideał :D

 

Co ja na to kolego adalbert, moze za bardzo sie nakrecilem nie mowie, ze nie chcialem wierzyc w to ze bedzie to moj egzemplarz, ale w gowno tez nie chce sie wpakowac. Bylem wczoraj ogladale, jednak budzi moje obawy to ze telepie sie przy gaszeniu (jakby jednak dwumas cos niedomagal) do tego wydaje mi sie ze nie jedzie tak jak powinno (a turbine mocno slychac). Natomiast wlasciciel (bardzo wygadany, ale sympatyczny, podejrzenie ze jakis mlody prawnik) nie bardzo chce negocjowac cene a moim zdaniem jest zawyzona dosc za samochod w tym stanie ;)

A jesli chodzi o to czy mozna pamietac samochod w warsztacie - tak mozna :) Wiem to z autopsji, aczkolwiek staram sie jakos chlodno do wszytskiego podchodzic, co ciezko mi wychodzi :D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Popatrzcie na mój podpis - wiem co mówię, choć teraz mam sprzęt znacznie nowszy, ale tamte czasy pamiętam.

OK. Wiem jedno - trudno znaleźć zdrową E46 330d, a to świetne auto.

Ci co mieli i 320d lub 320i, oraz 330d - to wiedzą.

Zwyczajnie - 320d czy jakieś tam 320i - to nawet na tym samym parkingu stać nie powinno.

Euro po 4.5, frank po 4,1, a akcyza za porządną pojemność 18,6%.

A dobrych 330d na zachodzie darmo nie oddają.

Nie mówię, żeby nie weryfikować tej sztuki porządnie, to najistotniejsza sprawa, ale pisanie że dobre i nieokradzione z dodatków (koła chociażby) 330d za 25 tys zł to za drogo - to lekkie przegięcie.

Wiem, wiem, w dobie twarzoksiążki, góógli i skąpca w PL najtaniej jest najlepiej..., a potem te trupy jeżdżą - jak jeżdżą.

Przeróbka automat / manual - fakt - lepiej jakby był oryginał, ale jak solidnie wykonana to nie przesadzajmy.

Co mieliby powiedzieć swapowcy (wymiana motoru) angliki i irlandy (lewo - prawostronni)- czy wyklepani z "przystanków autobusowych".

A takich aut razem? - większość rynku.

A zastanawianie się nad tematem "taniej naprawić automat" to zwykłe pastwienie się nad tematem. Wieczne odnoszenie się do historii, co by było gdyby było, to nasza przywara narodowa.

Gość założył manuala, to jest manual. I opisał to w ogłoszeniu, za co mu chwała. Bo to rzadkie zachowanie w naszym kochanym kraju. I kropka. Inaczej nie będzie.

Ale jak to w życiu - to 13 letnie auto w świetnej opcji, coś jest nie tak na 100% - takie życie, choć chyba lepiej wiedzieć o tym przed zakupem, niż po nim...

A sprawdzić trzeba porządnie, żeby nie było, że to trup (np. wyklepany z "przystanku")

Zainwestuj w sprawdzenie u DRAY'a lub w historię ASO. To były drogie auta, na pewno historia jest, nawet ta w czasie gwarancji daje obraz sytuacji.

SAAB ready for take off.

codzienność:
- fajna Octavia Elegance Combi 2.0 TDI+ Sportline (DE)
- dobry Touran 2.0 TDI+ CUP (F)
- praktyczne Caddy 2.0 TDI+ Edition35 (F)
czas wolny:
- nerwowe  BMW M140i 340KM RWD shadow finale edition (PL)
weekendy:
- przyjazny Lexus GS-F Sport 477KM (PL)
zabawki:
- zaskakujący SAAB 9-5 Aero 2.3T manual MY2001 MapTun Stage3 (L)

plany:
- ostre BMW M8 Competition Coupé (PL)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.