Skocz do zawartości

Poduszka lędźwiowa a ból pleców


Miata

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów. Kupiłem bmw E46, 2.8 1998r. Auto jest mega, daje sporo frajdy z jazdy. Niestety po kilkuset km pojawił się u mnie problem. Posiadam fotele bez regulacji podparcia lędźwiowego. W czasie jazdy odczuwam ból w tej części kręgosłupa. Wcześniej jeździłem oplem vectrą B gdzie takowe podparcie sprawiało, że mogłem jechać 1000 km bez przerwy. Wysiadając z samochodu po takiej trasie mogłem iść biegać czy poćwiczyć. Posiadam fotele sportsize manualne, pół skóry z regulacją prawie wszystkiego co możliwe oprócz lędźwi. Co można zrobić w tym temacie ?? Dodam, że miałem podobny problem w samochodzie Golf 4 ...ale to jest przepaść technologiczna i nie chciałbym przez taką "głupotę" pozbywać się takiego auta... :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auta pozbywać się nie musisz, możesz ewentualnie dobrego tapicera odwiedzić i Ci fotel dopasuje do twojego kręgosłupa wymieniając pianki i szyjąc na nowo :)

Lub łatwiejsza opcja- wymiana fotela na posiadający regulacje, trzeba się zorientować czy jakiekolwiek e46, z4 czy podobne miały taką regulacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Panowie za odpowiedzi. Orientujecie się może czy zakłady tapicerskie robią renowację wnętrza fotela pod klienta tj. np dokładają jakieś uniwersalne manualne regulacje lędźwi, dodatkowe gąbki, poduszki itp. itd. ? Mam auto niecały tydzień po 1000 km plecy mi odpadają ...konkretnie dół. W ostateczności zrobię swapa foteli z vectry B :evil: :evil: :evil: o ile jest to możliwe :D Tam jeździło mi się elegancko.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam nigdy takich modyfikacji nie robiłem, więc nie mam za bardzo gdzie polecić, aczkolwiek robią na pewno, nawet u mnie w okolicy słyszałem o przerabianiu foteli. Pojezdzij po tapicerach i poczytaj.

"Kacprzak Krzysztof. Usługi Tapicerskie" na jakimś forum polecali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie też strasznie bolą plecy w BMW....wożę poduszeczkę w bagażniku :) Daje radę. Ostatnio przejechałem ciągiem 1000 km...bez poduszki by mnie wynieśli z auta.

A ja mam właśnie fotele z tymi pompkami, przejechałem 1300 km i mógłbym drugie tyle gdyby nie to, że chciało mi się spać. Moim zdaniem warto w to zainwestować jeśli dużo się jeździ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie też strasznie bolą plecy w BMW....wożę poduszeczkę w bagażniku :) Daje radę. Ostatnio przejechałem ciągiem 1000 km...bez poduszki by mnie wynieśli z auta.

A ja mam właśnie fotele z tymi pompkami, przejechałem 1300 km i mógłbym drugie tyle gdyby nie to, że chciało mi się spać. Moim zdaniem warto w to zainwestować jeśli dużo się jeździ.

 

Zgadza się...dlatego zmieniłem auto. BMW na sprzedaż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie też strasznie bolą plecy w BMW....wożę poduszeczkę w bagażniku :) Daje radę. Ostatnio przejechałem ciągiem 1000 km...bez poduszki by mnie wynieśli z auta.

A ja mam właśnie fotele z tymi pompkami, przejechałem 1300 km i mógłbym drugie tyle gdyby nie to, że chciało mi się spać. Moim zdaniem warto w to zainwestować jeśli dużo się jeździ.

 

Zgadza się...dlatego zmieniłem auto. BMW na sprzedaż.

Fotel zamówiony, zwykły skórzany sedan z pompowaniem ledzwi, jak to nie pomoże mój też pójdzie na handel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.