Skocz do zawartości

Brak możliwości użycia pozycji "P" w skrzyni.


Dario4

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

latam już moją F 30 około roku, sprowadziłem sobie z amerykańców.

Od początku miała ten stan, że nie można wrzucić "P" na skrzyni, od razu wywala na "N", jakoś mi to nie przeszkadzało i jeździłem z tym,ale teraz coraz bardziej mnie drażni.

Znajomy pokasował mi wszystkie błędy (miała uderzenie w drzwi, wywalone pasy i kurtyny, więc błędów trochę było ),a z tym "P" obstawia walniętą cewkę.

Dwa komunikaty cały czas są, po każdym kasowaniu, resetowaniu, wciąż się pojawiają i ten krótszy z "poleceniem konsultacji z serwisem" od razu wywala po próbie przełączenia na "P". Obstawiam, że po uderzeniu wszedł w jakiś tryb awaryjny,od razu włączył mu w systemie parking i tak zostało i teraz blokuje wejście w "P"......?

Ktoś miał styczność z czymś podobnym?

Poniżej zdjęcia

https://zapodaj.net/922760523395a.jpg.html

 

https://zapodaj.net/76a529e27f739.jpg.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze tryb holowania jest wlaczony? Jeśli auto mialo dzwona to mozliwe ze ktos to wlaczyl i nikt nie odwrocil tego procesu.

Gdzies pod samochodem jest sruba ktora trzeba poluzowac.

Tutaj filmik o tym jak sie to obsluguje:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Drugi komunikat to standardowa informacja. Auto z USA, tam jest wymóg takich informacji

 

Da się to wykodować.

 

 

Co do parkingu, to przydałyby się błędy odczytane za pomocą inpy lub isty.

 

 

Miałem kilka takich przypadków, ale w starszych modelach. Ze skrzynią 6HP.

Kończyło się to naprawą lub wymianą elektroniki mechatroniki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z śrubką raczej odpada, ale dzięki za filmik, na pewno się przyda.

Tak, tylko "P"nie wchodzi, poza tym skrzynia ładnie pracuje, nie szarpie, płynnie zmienia, dlatego z tym jeździłem.

Myślę,że jut będę coś wiedział, podjadę do gościa od skrzyń Beemek, może doradzi.

Cursor ale jakby była elektornika walnięta, to nie przekładałoby się to na pracę skrzyni?

 

PS.Jakby ktoś potrzebował pokasować błędy, pokodować i nie ładować kasy u mistrzów, to mam znajomego, który ma taką pasję i za przyzwoite pieniądze ogarnia, namiary też dostałem z naszego klubu,dlatego polecam:).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

co oznacza ikona "auto na podnośniku"? Ogólny przegląd?

Chciałem sprawdzić bezpieczniki od klaksonu, bo o dziwo jego też nie mam, nie mam pojęcia kiedy mi zaginął, bo daaaawno nie używałem trąbienia na baranów ulicznych.

I taka sam ikona jest przy ręcznym,może mieć to coś wspólnego z brakiem możliwości włączenia "P"?

https://zapodaj.net/7e4a2b6f5b234.jpg.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz kilka rodzajów serwisów jak olej w silniku, płyn hamulcowy, układ hamulcowy przód i tył i też masz przegląd ogólny. Wejdź z poziomu navi i zobacz, bo pewnie ten serwis świeci się na czerwono, ponieważ przyszedł czas by to zrobić. Da się to łatwo "skasować".

Moim zdaniem ikonka hamulca postojowego/ręcznego nie ma nic do skrzyni, ale mogę nie mieć racji.

 

Podłączcie ją pod Rheingolda i tam idąc za błędem Ista sama pokieruje jakie kroki podjąć by usunąć usterkę lub ją zdiagnozować.

Import pojazdów z USA, Kanady, Emiratów.


www.importusa.pl

www.facebook.com/importusa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze nie jasno napisalem,nie mam bledow w systemie,chodzi mi o ikone obrazek z opisu bezpiecznikow,szukalem bezpiecznika od klakosnu,a tam zamiast cyfry wskazujacej polozenie bezpiecznika,jest odnosnik do auta na podnosniku.......Z tego wynika,ze w f 30 nie ma bezpiecznika od klaksonu :/????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Z śrubką raczej odpada, ale dzięki za filmik, na pewno się przyda.

Tak, tylko "P"nie wchodzi, poza tym skrzynia ładnie pracuje, nie szarpie, płynnie zmienia, dlatego z tym jeździłem.

Myślę,że jut będę coś wiedział, podjadę do gościa od skrzyń Beemek, może doradzi.

Cursor ale jakby była elektornika walnięta, to nie przekładałoby się to na pracę skrzyni?

 

PS.Jakby ktoś potrzebował pokasować błędy, pokodować i nie ładować kasy u mistrzów, to mam znajomego, który ma taką pasję i za przyzwoite pieniądze ogarnia, namiary też dostałem z naszego klubu,dlatego polecam:).

 

Miałem kilka przypadków E60 i E65 gdzie był błąd parkingu, a reszta funkcji działała bez zarzutu.

 

W skrzyniach z elektronicznym lewarkiem, mechatronika ma czujnik informujący, że parking jest wbity.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mechatronika to droga zabawa, nowa myślę koło 5tys minimum, ale można regenerować - przynajmniej w 6HP to robiłem

podjedź gdzieś gdzie Ci to po prostu zdiagnozują, bez sensu jest "wróżenie z fusów"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki spokojnie, jaka mechatronika, jakie 15 tys, easyyyy bo zawału dostane :p!!!!!!!!!!!!1

Rozmawiałem ze specem i właśnie polecił mi sprawdzić ta śrubkę, często jak ładują na statki to ją skręcają i auto normalnie jeździ,ma to wpływ tylko na P.

Zobaczymy, jut może dostane się gdzieś na podnośnik i dam znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie prawda. Jak śrubka jest skręcona to jest tylko N i tyle. Jak jest wykręcona to masz biegi. Nie wiem jakim cudem z powodu tej śrubki ma nie być pozycji P. Dziś akurat wymienialiśmy olej w skrzyni także troszkę się bawiłem tym :wink:

Import pojazdów z USA, Kanady, Emiratów.


www.importusa.pl

www.facebook.com/importusa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Pierwsze skrzyni biegów 2009 roku na samochodach serii f cierpiały na problemy mechatroniki. Kiedyś w naprawie był F01, w którym był ten sam problem. Przyczyną był czujnik pozycyjny mechatronika. W tym przypadku wymiana całego podzespołu w komplecie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Tak więc UWAGA :

wjechałem na kanał i odkręciłem tą śrubkę może 0,5 cm i co się stało..... P powróciło :D:D!!!!

Od razu ryglowanie drzwi (pisałem w którymś poście) zaczęło prawidłowo działać!

Mariusz 040 zanim wymienicie ludziom mechatronikę za grube tysie to sprawdźcie śrubkę ;)!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
Witam .posiadam BMW 740d F01 .kupiłem ją parę miesięcy temu .przez miesiąc wszystko było idealnie.puzniej zaczęły się problemy.na początku przytkało mi się DPF co działało na brak reakcji na gas .mechanior zrobił wodorowa nie i było ok przez tydzień.nastepni zaczęły falować obroty i nie zmieniał płynnie biegów.pojechalem na kapa i powiedział że w skrzyni nie ma żadnych problemów tylko w motorze .i jak motor nierówno pracuje to będzie szarpać.zdiagnozowal mi że do wymiany są klapy wirowe kolektora . Bo źle regulują powietrze.wymieniłem klapy .przeplywke.filtry .EGR.i przez parę dni było dobrze .zaczęło znowu delikatnie szarpać przy zmianie biegów .a wczoraj zajeżdżam pod sklep i chce zucic na parking *P#i się nie da wbija mi tylko luz.i nie da się nic zrobić.czy ktoś spotkał się z czymś takim?dziękuję
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam .posiadam BMW 740d F01 .kupiłem ją parę miesięcy temu .przez miesiąc wszystko było idealnie.puzniej zaczęły się problemy.na początku przytkało mi się DPF co działało na brak reakcji na gas .mechanior zrobił wodorowa nie i było ok przez tydzień.nastepni zaczęły falować obroty i nie zmieniał płynnie biegów.pojechalem na kapa i powiedział że w skrzyni nie ma żadnych problemów tylko w motorze .i jak motor nierówno pracuje to będzie szarpać.zdiagnozowal mi że do wymiany są klapy wirowe kolektora . Bo źle regulują powietrze.wymieniłem klapy .przeplywke.filtry .EGR.i przez parę dni było dobrze .zaczęło znowu delikatnie szarpać przy zmianie biegów .a wczoraj zajeżdżam pod sklep i chce zucic na parking *P#i się nie da wbija mi tylko luz.i nie da się nic zrobić.czy ktoś spotkał się z czymś takim?dziękuję

 

Gdzie mieszkaasz, jakie woj. To polece mechanika, który ci to ogarnie.

Na pewno to nie jest ten temat w ktorym sie udzielasz.




PS: Dzięki ziomeczkom z góry za te informacje o skrzyniu, mialem ten sam problem.

Jak pojechalem to mechanika i mówię o tej śrubce to mieli mnie za wariata. :lol:

A potem. aha ma Pan racje :roll:

Wykonuje darmową fotografię samochodów - PROFESJONALNA.

Dla forumowiczów na terenie Wrocławia. Portfolio. +



http://i.epvpimg.com/guXaeab.png


Zlecę import samochodów z USA/JAPONIA


Kupię:

- Boczek tylnych prawych drzwi F30 wersja Harman/Kardon

- Listwy hexagon wnętrza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.