Skocz do zawartości

Wszystko o bluetooth


michu7510

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów!

 

Na poczatek napisze o tym, ze przejrzałem wiele tematów na temat parowania telefonu z autem przez bluetooth, jak to sie robi itd ale nie znalazlem nic co tyczy mojego problemu dosadnie.

 

Do rzeczy: Posiadam e46 320d 2005r touring, auto jest całkiem fajnie wyposażone, m. in posiada nawigacje 16:9, telefon( sama stacje dokujaca aparat), kierownica wielofunkcyjna itd. Posiada wszystkie przyciski do parowania tele z autem oraz diody w nawigacji( takie 3 sztuki w prawym rogu),które nie swieca :( !

 

Robie wszystko krok po kroku z parowaniem tele z autem i nic nie dziala, zadnego komunikatu ani komunikacji.

 

Sprawdzalem po nr VIN czy posiadam bluetooth no i wyszło, że "S644A Instalacja tel. kom. z Bluetooth". Sprawdzałem bezpieczniki 7 i bodajże 39 odpowiadajace za telefon i okazaly sie wporzadku.

Moje pytanie: Co robie nie tak??? Moze jest cos jeszcze, cos przeoczylem lub czegos brakuje, jakies dodatkowe bezpieczniki od bluetooth itd?

 

Dziekuje za wszelkie informacje na ten temat, pozdrawiam

 

Czy te 3 diody przy radiu zapalaja sie przy przekreceniu kluczyka w pozycje 1 czy tez 2?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 141
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

O ile pamietam diody sie nie zapalaja... migaja przy parowaniu. Po parowaniu zielona to rozmowa, zolta polaczenie z niemacierzysta siecia a czerwona to brak zasiegu. Moze masz walniety przycisk parowania/kabel... w DISie jest opcja parowania w funkcjach sterownikow. Sprobuj ta droga.

 

Sent from my GT-P5210 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Mam pytanie odnośnie przycisku parowania przy podłokietniku (buźka). Czy jest ona u Was podświetlona jak na kierownicy czy nie?

Tak sobie myślę, że może mam zdemontowany bluetooth. Mam w bagażniku taki moduł z naklejką BMW AG oraz ikonka ( auto z delfinem bodajże), czy to jest bluetooth?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam ponownie.

Połączyłem się z autem przez program inpa. Wybrałem opcje Bluetooth pairing i kontrolki zaczęły mrugac nad navi. Włączyłem bluetooth w tele, znalazło mi auto ale połączyło mi tylko na około 2 sekundy i rozłączyło. i tak za każdym razem. Czy to wina modułu bluetooth w aucie czy może w telefonie może być coś nie tak?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
Mam ten sam problem posiadam Xperie Z i raz mi się łączy i mogę rozmawiać, raz się rozłącza po chwili itd. Chyba nic za bardzo nie da się z tym zrobić to instalacje z 2004-2005 roku a telefony z 2014
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Witam mam problem z kodem do bluetooth. posiadam bmw z 2003r 150km 2.0d automat touring chcac polaczyc tel z samochodem potrzebny mi kod( nie posiadam ksiazki zeby odczytac ) jest jakies inne wyjscie by nie rozkrecac tapicerki i dowiedziec jaki jest ten kod?? np przez vin czy kompa???????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz tutaj, powinno Ci rozjaśnić, chociażby patrząc na zdjęcia:

 

http://www.bimmernav.com/BMW_Bluetooth_Functional_Overview.html

http://www.bimmernav.com/BMW_E46_Bluetooth_Installation_Instructions.html

 

I manual:

 

http://www.bimmernav.com/OwnersManualBluetooth.pdf

 

Jeżeli chodzi o sczytanie przez komputer to Ci nie pomogę, bo nie mam ULF u siebie, więc trudno przetestować, ale patrząc w to co oferuje moduł ULF to jest tam parameter, który się zwie BT_PASSKEY_LESEN, więc pewnie da się sczytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Witam. Probuję połączyć xperie z1 z zestawem głośnomówiącym. Wszystko idze dobrze do momentu połączenia. Telefon łączy się ale samochód nie pobiera ksiązki telefonicznej. Jak wybiorę numer przez radio to telefon zaczyna dzwonic lecz nie słychac nic przez głośniki tylko normalnie przez telefon. Ma ktoś może pomysł co jest nie tak? Z gory dzieki za pomoc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.