Skocz do zawartości

PDC, czujnik parkowania, parktronic - problemy/awarie


war2556

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
  • Odpowiedzi 55
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Panowie podepnę się do tematu.

Mam do wymiany jeden czujnik parkowania z tyłu, mam pytanie czy jeśli zamówię używany oryginalny czujnik (w moim przypadku jest to bosch 0 263 003 244) to wystarczy go tylko wymienić czy trzeba coś programować?

Pytam bo widziałem na allegro czujnik i na aukcji było napisane,że czujnik ma zdekodowany nr vin i troche mnie to zastanowiło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witam wszystkich na forum,

 

kupiłem nie dawno bmw E91 (2006) i mam problem z czujnikami parkowania.

 

Wg. VIN'u czujniki powinny być zainstalowane, jest przycisk na konsoli, w zderzakach czujniki też są.

Lecz system nie działa wcale,żadnego odzewu przy włączeniu wstecznego czy po naciśnięciu przycisku nic się nie dzieje.

Sprawdziłem bezpiecznik (28) jest dobry, czujnik biegu wstecznego też bo świeci się wsteczny i obniża się prace lusterko.

Na konsoli nie ma żadnych błędów, system nie piszczy ani po odpaleniu ani po wrzuceniu wstecznego.

Co mogę jeszcze sprawdzić we własnym zakresie?

 

:search: :search: :search: :search: :search:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Panowie podepnę się do tematu.

Mam do wymiany jeden czujnik parkowania z tyłu, mam pytanie czy jeśli zamówię używany oryginalny czujnik (w moim przypadku jest to bosch 0 263 003 244) to wystarczy go tylko wymienić czy trzeba coś programować?

Pytam bo widziałem na allegro czujnik i na aukcji było napisane,że czujnik ma zdekodowany nr vin i troche mnie to zastanowiło.

 

Witam.Czy po wymianie czujnika rzeczywiscie musiales cos programowac?czy tylko wymieniles i gralo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.