Skocz do zawartości

320i - Tarczo bębny i rozpierak


RafikRup

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, oddałem mechanikowi swoje autko aby ten wymienił mi sworznie tuleje i zrobił ręczny, 2 pierwsze sprawy zrobił bez problemu a z ręcznym już ma kłopot bo mówi że bęben gdzie są okładziny od ręcznego jest tak zjechany, że nowe szczęki nie przylegają całą powierzchnią do niego i tutaj rodzi się moje pytanie, czy kupować całe tarczo bębny, żeby "naprawić ręczny" a może jakąś tylko część? Jak tak to jaką bo akurat z tym to jest problem, mechanik wspomniał też o tarczy kotwicznej i rozpieraku, że pasuje już kupić komplet, ale może być używka. I co myślicie o tym? Używka czy nowe? Dodam, że chcę zaoszczędzić na ręcznym bo dość wysokie koszty dostałem odnośnie zawieszenia, a ręczny nie jest mi tak potrzebny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tarcze kotwiczne akurat nie kosztują dużo, gorzej z robocizną bo żeby je wymienić trzeba zdjąć piastę co pociąga dodatkowo wymianę łożysk. Skorodowana tarcza kotwiczna może Ci w każdym momencie uwolnić elementy mocujące szczęki, spowodować ich zmielenie i zablokowanie tylnego koła. Oszczędności przy układzie hamulcowym mogą się skończyć na drzewie, więc się zastanów czy warto. Jakiś czas temu ogarniałem temat hamulców u siebie i zrobiłem od A do Z - mam spokojne sumienie i święty spokój na najbliższy czas.

 

Chcesz zaoszczędzić kasę? Zrób sam, to co możesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób sobie listę potrzebnych części i posprawdzaj ceny to będziesz wiedział w jakiej kwocie możesz się zmieścić. Ja robiłem hamulce zarówno przód jak i tył, więc trudno powiedzieć ile sam ręczny mnie kosztował.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Pierwszy raz słyszę żeby zużył się bemben w środku. Niby od czego? Rozbierz to sam i zobacz.Tarcze kotwiczne jak nie mają wyrobionych dziur na mocowania spinek to są ok. Szczęki możesz wymienić bo mogły okładziny popękać albo pokruszyć ze starości. Koszt ze sprezynami na obie strony dobrej firmy to ok 70 zł. Tarcze kotwiczne to ponad 100 sztuka, a tarcze hamulcowe to zależy od firmy, ale całkiem dobre TRW to ponad 100 sztuka. Cała filozofia.
ec2Wze6.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie zaopatrz się w:

- Tarczo-bębny i klocki

- Szczęki

- Zestaw naprawczy

- Tarcze kotwiczne

- Łożyska

- Opcjonalnie rozpierak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.