Skocz do zawartości

Regulacja siedziska foteli komfort E60 nie działa


Gino71

Rekomendowane odpowiedzi

Szukałem i nie znalazłem informacji na ten temat. Otóż od jakiegoś czasu przestała mi działać elektryczna regulacja siedziska foteli zarówno pasażera i kierowcy trochę dziwny zbieg okoliczności, reszta ustawień działa. Chodzi o to, że fotel pasażera pozostał w pozycji nazwijmy to kołyski i nie można go opuścić chodzi o samo siedzisko fotela, góra dół działa. Jak można się domyślić jest to dość niewygodna pozycja dla siedzącego. Fotel kierowcy na szczęście mam zaprogramowany i ustawiony poprawnie pod kierującego czyli mnie. W czym może być problem i czy to tylko zbieg okoliczności, że nagle dwa fotele utraciły możliwość regulacji samego siedziska? Pzdr. :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Regulacja w fotelach z pamięcią nie jest bezpośrednio połączona z modułem fotela. Sygnał idzie od panelu regulacji fotela przez linię CAN do "komputera centralnego", a później wraca linią CAN do modułu fotela. Błąd wyskoczył w fotelu pasażera, a "komputer" ignoruje sygnał regulacji również w fotelu kierowcy. Czy sprawdzałeś błędy programem INPA?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo wiem co do mnie mówisz :wink: nie jestem biegły w tych sprawach szczególnie w BMW błędów nie sprawdzałem bo nie mam dostępu do urządzenia a na kokpicie ich nie mam ale pewnie nie o to chodzi. Hmm... cóż pewnie jakiegoś magika muszę znaleźć żeby tym się zajął trochę wstyd zabierać pasażera bo wejść ok ale wysiąść z kołyski nieco trudniej :D . Może macie kogoś z Poznania lub okolic? Dodam że jeśli nieco mocniej docisne przełącznik regulacji fotela to mogę go w zasadzie kręcić dookoła może coś złamane jest w przelaczniku ale w dwóch naraz? Edytowane przez Gino71
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...
Witam czy udało się rozwiązać problem bo chyba mam podobny to znaczy mam BMW e60 520d i nie działa mi elektryczna regulacja fotela pasażera grzanie jest nie działa mi ustawienie oparcia i góra dół bezpieczniki są ok a komputer nie może się połączyć z siedzeniami co może być przyczyną?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Witam . Odswierzam temat , problem dokładnie jak u kolegi Maciek114107. Wszytko działało, ręczne ustawienie fotela bujanie użyłem raz do skrajnej pozycji leżącej i el. regulacja oparcia oraz podnoszenie opuszczenie przestało działać :cry: ktoś ma jakieś doświadczenia jak ten problem ugryźć? Przede mną 1500km drogi więc jakikolwiek komfort by się przydał . Fotele komfort bez pamięci
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.