Skocz do zawartości

czujniki parkowania przód pdc bmw e 53 lift


Grzesiu71

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich. Mam taki problem. 2 czujniki po środku z przodu nie mierzą odległości( ) . jak by były uszkodzonę to pdc by nie działało. czy wymiana na nowe czujniki załatwi sprawę czy przyczyna może leżec w module pdc ? czy może w czymś innym ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. jezeli piszczy Ci podczas wlaczonego PDC to masz do wymiany czujniki. Mozesz pozamieniac jak przedmowca pisze i najlepiej kupic preparat do stykow. Kosztuje ok 8 zyko i popsikac styki bo moze zasniedzialy. Jesli nie pomoze to wymiana ale proponowalbym zajechac do serwisu i kupic oryginaly niz bawic sie zamiennikami z alledrogo. Mi jak sie spalily kupilem na allegro za 50 zl plus wysylka i PDC dzialal ale czujniki jakby oszukiwaly. Zajechalem do serwisu i za 80 zl dostalem czujnik wiec kupilem sobie na zapas. A najlepiej sie sprawdza czujniki przykladajac ucho do czujnika. Jesli cyka to dziala.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj lunatic666 :D Pozdrowienia z Mazur! Masz rację co do nie oryginalnych.... Gdy stary piszczał, kupiłem nowy na allegro. I zonk! Po wstawieniu w ogóle wszystko przestało działać. Żeby wykluczyć czujnik/cała reszta, zamieniłem miejscami ale stare czujniki( jeżeli stary piszczał z jednej strony, zobaczymy z drugiej) Iiii :cool2: na razie do tej pory wszystko działa OK. Aaa i to chyba nie było zaśniedzenie(bo znając takie problemy, kilkukrotnie ściągałem i zakładałem stary czujnik), chyba pomogło poruszanie kablami :D Ale preparat jak najbardziej!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie dziękuję za odpowiedzi Ale problem polega na tym że 2 boczne czujniki działają a dwa środkowe nie po prostu nie mierzą odległości nie mierzą odległości. Jak przykładam ucho do czujników to wszystkie pykaja . Wiem że jak jeden z czujników jest uszkodzony to nie działają wszystkie z tyłu i z przodu A u mnie nie działają dwa przednie i dwa boczne działają
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Artur.Pozdrowionka z Pomorza :D. Ja miałem zasniedziale i kontakt pomógł. Ale wracając do tematu to dziwne ze czujniki działają ale nie łapie przeszkody. Sprobuj wpierw wyciągnąć i włożyć raz jeszcze przy włączonym pdc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadziałał ale stary i po zamianie miejsc...wtyczki też odłączałem od modułu. To miała być ostatnia operacja przed podłączeniem do kompa. No dobra, u mnie działa...u kolegi nie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.