Skocz do zawartości

E36 coupe a compact - jazda


Detch

Rekomendowane odpowiedzi

Ciągle kontynuuję wątek poszukiwania swojego E36 "do zabawy".

Jak wygląda różnica miedzy coupe a compactem pod względem generalnie prowadzenia? Generalnie wydaje mi się, że często ludzie mówią że coupe lepiej driftuje, co ma sens bo jest... dłuższe?

 

Ale co ze zwykłą jazdą? Z innych plotek dowiedziałem się, że compact jest źle zbalansowany i nawet jazda prosto była nieprzyjemna. Ale to przeczytałem odnośnie E46, nie wiem jak wiele się zmieniło między generacjami

 

Jakie jest wasze zdanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zauważyłem,aby Compacta źle się prowadziło przy jeździe na wprost,wręcz przeciwnie - całkiem fajnie się prowadzi. Może mieć wpływ to,że zazwyczaj mam dociążony tył ok 70-80 kg bagażu.. Względem coupety Compact ma dwa plusy wynikające z jego długości - jest lżejszy i zwinniejszy.
http://images75.fotosik.pl/97/7ea837af20c745c4.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coupe jest dłuższe, ale to tylko bagażnik, bo rozstaw osi jest identyczny, większość bierze coupe, bo jest większa dostępność części i to zarówno oryginalnych jaki i tuningowych

 

compact prowadzi się dobrze, niektórzy uważają że lepiej niż coupe, inni że gorzej, zależy czego oczekujesz, w moich odczuciach kompot jest bardziej nerwowy, co wcale nie znaczy, że jest to minus,

często są to subiektywne odczucia, bo jak coupe ma luzy w tylnym zawiasie, to od razu jest kaszana, a kompot nawet z ogromnymi luzami, nadal dobrze jeździ, bo tam zawias jest bardzo prosty, trzeba by porównywać samochody z idealnymi zawiasami i geometrią, ja mam compacta i wsiadając do coupe wydaje mi się, że compact lepiej się prowadzi, ale może to kwestia przyzwyczajenia

 

ciekawostka: compact z r4 jest najlepiej wyważonym e36, praktycznie idealnie 50%-50%, chociaż raczej nikt nie driftuje z r4 pod maska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.