Skocz do zawartości

Zakup BMW Serii 1, porównania, pytania, oceny


osy4

Rekomendowane odpowiedzi

A co powiecie na taki egzemplarz

https://www.olx.pl/oferta/bmw-118d-e87-spacegrau-metallic-automat-CID5-IDtZUZW.html

Trochę już zaczynam tracić nadzieję na zakup bmw. Kolejne auto odjechało mi z przed nosa, ale ciężko mi było wybrać się do Poznania z Wroclawia i ktoś mnie ubiegł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Zasłużeni forumowicze

Ciekawa wersja, warto sprawdzić.


VIN: WBAUD71020P312953

Type code: UD71

Model: 118D UL (EUR)

E-F-R series: E87 LCI (LifeCycleImpulse)

Series: 1

Type: SH

Steering: LL

Doors: 5

Engine: N47

Displacement: 2.00

Power: 105 (143 hp)

Drive: HECK

Transmission: AUT

Paint code: A52 - SPACEGRAU METALLIC

Upholstery code: FHAT - POLSTER PEARLPOI

Prod.date: 2008-12-02

S1CA SELECTION COP RELEVANT VEHICLES

S1CB ACEA / CO2 scope

S1CD Brake Energy Regeneration

S2BT BMW LA wheel/double spoke 222

S4CG Interior trim strips "satin-silber" matt

S5DC Rear-seat headrests, folding

P7RP Advantage package

P7RS Package Comfort

S8SC Telematics access request,country-spec.

S8SP Control unit COP

S205 Automatic transmission

S248 Steering wheel heater

S249 Multifunction f steering wheel

S255 Sports leather steering wheel

S320 Deleted, model lettering

S321 Exterior parts in vehicle colour

S411 Window lifts,electric,front/rear

S420 Sun protection glazing

S423 Floor mats, velours

S428 Warning triangle and first aid kit

S430 Interior/outside mirror with auto dip

S431 Interior rear-view mirror with auto dip

S441 Smoker package

S470 Isofix-System

S473 Armrest front

S481 Sports seat

S493 Storage compartment package

S494 Seat heating driver/passenger

S502 Headlight cleaning system

S507 Park Distance Control (PDC), rear

S520 Fog lights

S521 Rain sensor

S522 Xenon Light

S534 Automatic air conditioning

S540 Cruise control

S548 Kilometre speedo

S563 Light package

S663 Radio BMW Professional

S698 Area-Code 2 for DVD

L801 NATIONAL VERSION GERMANY

S851 Language version German

S863 Dealer List Europe

S879 Operating instructions German


krizu4 takim autem nie można legalnie poruszać się na kołach, chyba, że lawety :lol:

Druga kwestia to jak chcesz eksploatować auto powiedzmy dwa lata (w Twoim wypadku 200 tys. km) wymieniając tylko olej? W Twoim przypadku co miesiąc..to już nie te auta, jak tego oczekujesz to szukaj golfa 3 1.9d.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i udało się zakupiłem swoje bmw 1 Ale zauważyłem że olej zbiera się na osłonie silnika pod samochodem. I teraz co to może być czy są tam jakieś uszczelki czy to może być poważniejsze. Po sprawdzeniu komputer check oil pokazuje +1 czy to oznacza że muszę dolać litr czy ma tylko litr oleju .?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i udało się zakupiłem swoje bmw 1 Ale zauważyłem że olej zbiera się na osłonie silnika pod samochodem. I teraz co to może być czy są tam jakieś uszczelki czy to może być poważniejsze. Po sprawdzeniu komputer check oil pokazuje +1 czy to oznacza że muszę dolać litr czy ma tylko litr oleju .?

 

Długiego życia Twojej nowej bemce nie wróże po tym co piszesz :duh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację moja wina zakupiłem bmw 1 2007 143km benzyna. Silnik odpala ładnie A dalej to już to co pisałem na razie to jeszcze nie rozbieralem bo oczekuje na rej. Bo jest sprowadzane. Zapytałem tak tylko z ciekawości co tam się może dziać. Dodam że nie cieknie tylko taka jakby zawiesina się zrobila
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie na taki egzemplarz

https://www.olx.pl/oferta/bmw-118d-e87-spacegrau-metallic-automat-CID5-IDtZUZW.html

Trochę już zaczynam tracić nadzieję na zakup bmw. Kolejne auto odjechało mi z przed nosa, ale ciężko mi było wybrać się do Poznania z Wroclawia i ktoś mnie ubiegł.

...nie trać, bądź wytrwały...choć po roku poszukiwań ciekawej jedynki odpuściłem sobie temat :D To tak na pocieszenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie na taki egzemplarz

https://www.olx.pl/oferta/bmw-118d-e87-spacegrau-metallic-automat-CID5-IDtZUZW.html

Trochę już zaczynam tracić nadzieję na zakup bmw. Kolejne auto odjechało mi z przed nosa, ale ciężko mi było wybrać się do Poznania z Wroclawia i ktoś mnie ubiegł.

...nie trać, bądź wytrwały...choć po roku poszukiwań ciekawej jedynki odpuściłem sobie temat :D To tak na pocieszenie.

 

hehe to mnie pocieszyłeś. jak się los w końcu uśmiechnie i ta z nowej soli przez tydzień się nie sprzeda to za tydzień ja oglądam i sprawdzam u mechanika w Zielonej Górze. Z rozmowy z właścicielem wynika, że auto naprawdę godne uwagi. wcześniej nie dam rady po nią pojechać a przy okazji nast weekendu będę w okolicach Zielonej Góry u rodziców i mam zamiar wreszcie temat dopiąć. Trzymajcie kciuki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale znalazłem jeszcze coś. W necie jest filmik jak po załączeniu zapłonu palą się 3 kontrolki pasy ręczny i chęci engine. Zapinana pasy gaśnie odpuszczam ręczny gasnie chęci engine zostaje i on mówi że to od czujnika klocków dlatego ta kontrolka się pali bo jak rozumiem powinna zgasnac jak w każdym aucie ? Czy w bmw jest inaczej bo gdy odpalam silnik dopiero wtedy znika.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale znalazłem jeszcze coś. W necie jest filmik jak po załączeniu zapłonu palą się 3 kontrolki pasy ręczny i check engine. Zapinam pasy gaśnie spuszczam ręczny gasnie check engine zostaje i on mówi że to od czujnika klocków dlatego ta kontrolka się pali bo jak rozumiem powinna zgasnac jak w każdym aucie ? Czy w bmw jest inaczej bo gdy odpalam silnik dopiero wtedy znika.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, przymierzam się do zakupu pierwszego BMW w swoim życiu, zależy mi na samochodzie niewielkich rozmiarów i jednocześnie dynamicznym. Mój wybór padł na BMW Serii 1 Coupe E87 (nie wiem, ogólnie podobają mi się o wiele bardziej niż hatchbacki). W związku z tym chciałem zapytać osoby, które bardziej się na tym znają o wszystkie rzeczy, na które powinienem zwrócić uwagę. Czy są jakieś roczniki lub wersje silnika, których powinienem unikać lub szczególnie uważać (naczytałem się trochę na forach zagranicznych o łańcuchu rozrządu, który potrafi rozwalić nawet cały silnik...trochę słaba opcja lub turbosprężarkach)? Czy samochód sam w sobie jest bardzo drogi w utrzymaniu? Przeglądam już aukcje od jakiegoś czasu, byłem na razie na jednych oględzinach ale jeszcze postanowiłem się chwilę wstrzymać i zasięgnąć języka. Jak wybiorę konkretny samochód to na pewno jeszcze się tutaj odezwę. Najważniejsze czy jest po prostu sens ryzykować i pakować się w ten konkretny model?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Witam, przymierzam się do zakupu pierwszego BMW w swoim życiu, zależy mi na samochodzie niewielkich rozmiarów i jednocześnie dynamicznym. Mój wybór padł na BMW Serii 1 Coupe E87 (nie wiem, ogólnie podobają mi się o wiele bardziej niż hatchbacki). W związku z tym chciałem zapytać osoby, które bardziej się na tym znają o wszystkie rzeczy, na które powinienem zwrócić uwagę. Czy są jakieś roczniki lub wersje silnika, których powinienem unikać lub szczególnie uważać (naczytałem się trochę na forach zagranicznych o łańcuchu rozrządu, który potrafi rozwalić nawet cały silnik...trochę słaba opcja lub turbosprężarkach)? Czy samochód sam w sobie jest bardzo drogi w utrzymaniu? Przeglądam już aukcje od jakiegoś czasu, byłem na razie na jednych oględzinach ale jeszcze postanowiłem się chwilę wstrzymać i zasięgnąć języka. Jak wybiorę konkretny samochód to na pewno jeszcze się tutaj odezwę. Najważniejsze czy jest po prostu sens ryzykować i pakować się w ten konkretny model?

Pozdrawiam.

 

Jeśli interesuje Cię coupe to mówimy raczej o E82.

Audi A4 2.0Tq /CompSport stage 1/

BMW F20 /CompSport stage 1/ - było

BMW G21 318d - jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i udało się zakupiłem swoje bmw 1 Ale zauważyłem że olej zbiera się na osłonie silnika pod samochodem. I teraz co to może być czy są tam jakieś uszczelki czy to może być poważniejsze. Po sprawdzeniu komputer check oil pokazuje +1 czy to oznacza że muszę dolać litr czy ma tylko litr oleju .?

Wróciłem z garażu. Gość mówi że nie jest tak źle. Wymieniłem olej na liqui moli. Ale w dyfrze są szumy. Pytanie czy rozbierac dyfer i próbować naprawić np wymieniając jakieś łożysko czy szukać nowego dyfra ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O dyfrrze mi powiedział. A to nie wyciek tylko zapocenie a może nawet komuś się olej wylał bo mechanik powiedział że to wygląda normalnie co do użytkowania nic nie leci. A ten dyfer to czy rozbierać się opłaca czy szukać czegoś zastepczego. Oto mi chodziło
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koleżanki i Koledzy,

potrzebuję warsztatu w Zielonej Górze albo Nowej Soli albo gdzieś pomiędzy żeby sprawdzić e87 przed zakupem (termin to najbliższy piątek).

Pan Michał z BMWZG być może będzie miał czas ale dopiero w środę mi to potwierdzi. a ja mam auto zarezerwowane do piątku i nie mam gdzie go weryfikować. nawet w aso nie mają terminów wolnych.

Pomożecie coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.