Skocz do zawartości

Zakup BMW Serii 1, porównania, pytania, oceny


osy4

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Do zainteresowanych zakupem E 81 mam do sprzedania takie autko 123d M pac wersja 2011r. automat, czarna perła przebieg bardzo symboliczny 28.500km autko bez zadnej ryski jak nowe. Tel.604248431 Edytowane przez marek1966
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

W 123d szczególnie bloki narażone są na pęknięcia, poczytaj parę postów wyżej. Szukaj silnika z oznaczeniem D, nie B. Rozrząd kwestia użytkowa do wymiany. To czerwone sprzedaje gość, który już sprzedawał parę fur ze skręconym licznikiem. Unikaj też wystawionej na allegro 123d w automacie granatowej z Włoch, jest tam podejrzenie właśnie pękniętego bloku. Wiem co nieco bo pomagam znajomemu w poszukiwaniu 123d właśnie ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie! :) Czyli jak dobrze rozumiem w silnikach z oznaczeniem D nie występuje problem z pękaniem? Co do linków z allegro to Czarny bardziej przypadł mi do gustu.

A automaty to jeszcze nie dla mnie. Z tym rozrządem to faktycznie prawda, że tak szybko sie poddają? I jeszcze jak wyglada sprawa z turbinami przeczytalem pare postów to ludzie pisze, że nie słyszeli o padnietym turobo w bmw, nie wiem jak mam się do tego odnieść.

Lepiej szukac 123d w kraju czy moze jednak zwiekszyc obrszar poszukiwań?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj bo zaraz wyjdzie, że ja tu pisze, że we wszystkich silnikach A i B pękają bloki ;) nie panikowałbym z tym, jak pisałem wyżej - bardziej warto sobie zdawać sprawę z tego, że takie usterki występują i liczyć się ewentualnie z taką ewentualnością. Ale dla ścisłości teoretycznie silnik z oznaczeniem D jest poprawiony. Turbiny raczej nie padają w N47, padały w przedliftach, tym bym się nie martwił przy dobrej eksploatacji. Rozrząd no tutaj im dalej w rocznik tym bardziej poprawiony, ale to już kwestia jak ktoś wymieniał olej. Jak co 15 tysięcy to ten rozrząd, mimo, że jest dosyć słabej jakości, będzie jeździł. Jak co 30 tyś to gorzej. Może szukaj auta które jest po akcji serwisowej na rozrząd? Albo kogoś kto rozrząd wymienił :)? Ogólnie tu akurat sprawa jest prosta, będzie szurał za mocno albo będziesz wiedział, że jest od 10 lat w aucie to wymienisz, podobno już za 2500 z robocizną można zrobić. W kraju to trochę zależy jak aktualnie wygląda rynek, raz lepiej raz gorzej ogólnie niszowy model ostrożność wzmożona. Za granicą zapłacisz więcej ale też nie masz gwarancji niejeden już tak wtopił.. Ja bym wyłożył trochę więcej kasy w kraju i szukał od osoby prywatnej z dobrą historią i świadomym podejściem do serwisowania, to najważniejsze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Sprzedałem ostatnio swoje e46 2.0D i poszukuję teraz jakieś fajnej "1". Mam problem z doborem silnika. Aktualnie mieszkam w dość dużym mieście a na weekendy zjeżdżam do domu jakieś 100 km. Cykl pracy silnika byłby mieszany, miasto - trasa. Jaki silniczek wybrać? Słyszałem ,że najlepsze z benzyna/diesel były 118d/i (przed lift)- to prawda? Jakie są bolączki tych silników ?

 

Wpadło mi w ręce coś takiego - co o tym myślicie? Przy tym przebiegu co najszybciej się pojawi z usterek?

http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/details.html?id=239569495&scopeId=C&isSearchRequest=true&grossPrice=true&sortOption.sortBy=creationTime&damageUnrepaired=NO_DAMAGE_UNREPAIRED&sortOption.sortOrder=DESCENDING&maxPrice=5500&makeModelVariant1.makeId=3500&makeModelVariant1.modelId=73%2C2%2C3%2C4%2C59%2C61%2C5%2C58%2C87&makeModelVariant1.modelGroupId=20&pageNumber=1&fnai=prev

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Może ktoś będzie zainteresowany, do chwili obecnej się waham czy dobrze robię ale wystawiłem :( niedługo zostanę tatą i żona mnie męczy by kupić coś większego... Nie jest to "okazja" jakich wiele na aukcjach ale solidne i uczciwe auto. W linku szczegółowy opis:

 

https://www.olx.pl/oferta/bmw-seria1-e87-polski-salon-benzyna-osoba-prywatna-zadbany-lift-CID5-IDk9Hka.html

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich jestem nowym uzytkownikiem i potrzebuje pomocy. Stoje przed zakupem BMW e87 118d automatik, Rok produkcji auta 2008 pierwsza rejestracja 2009. Samochod ma przejechane 64250 mil, posiada ksiazke serwisowa, przechodzil przeglady MOT bez zastrzerzen, dealer daje rok gwarancji na silnik skrzynie i inne podzespoly. Autem jezdzilem, chodzi bardzo plynnie biegi zmienia bez zadnych problemow. Pytanie jakies slady zuzycia beda w srodku przy takim porzebiegu? chodzi mi o kierownice. Nie znam sie I nie wiem czy takie sa normale czy cos sobie wkrecam ze zabardzo ? Ponizej zamieszczam zdjecia auta I ew strone jak ktos bedzie chcial zerknac na przeglady MOT. BMW kosztuje 6200£ jak by kogos interesowalo, Pozdrawiam wszyskich !!

http://www.warrenvehiclesales.co.uk/bmw-118d-es-5-door-hatch-2-0/

Strona z MOT

https://www.check-mot.service.gov.uk/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema.

Zastanawiam sie nad zakupem 1 a dokladniej z silnikiem benzyniaka ktory zniesie LPG. Wiem wiem ze bmw i lpg to ..... ale jestem zmuszony do lpg a przecież nie kupie opla ;(

 

Doradzcie mi jakiego silnika szukac ? autko z okolo 2006 roku.

Z góry dzieki.

pozdro ... kiko

www.cwaniak.pl


chcesz troszke miejsca w sieci ? daj znac ..........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema.

Zastanawiam sie nad zakupem 1 a dokladniej z silnikiem benzyniaka ktory zniesie LPG. Wiem wiem ze bmw i lpg to ..... ale jestem zmuszony do lpg a przecież nie kupie opla ;(

 

Doradzcie mi jakiego silnika szukac ? autko z okolo 2006 roku.

Z góry dzieki.

Po pierwsze jezeli kierujesz sie tym co inni mysla o lpg w bmw, to po prostu kup lepiej sobie opla. To ty z tego auta korzystasz, a jak silnik dobrze znosi gaz i jezdzi sie na nim bez awaryjnie to czemu z tego nie korzystac, za oszczedzony hajs masz na wakacje lub inne co ci potrzeba. Po drugie szukaj najlepiej 120i (150km) prelci.

Po trzecie pamietaj tez ze butla w bagazniku zajmie ci sporo miejsca, na twoim miejscu jezeli juz mialbym wybierac zastanowilbym sie nad e90. Chyba ze bagaznik ci nie potrzebny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad zmianą auta żony. W jej ocenie na 1 miejscu jest seria 1, zaczynam oglądać różne egzemplarze. Auto musi posiadać klimatyzację, manualna czy automatyczna to jest bez znaczenia, alufelgi, dobrze jakby był 5 drzwiowy, reszta wyposażenia generalnie nie ma znaczenia. Silnik ma być benzynowy, stawiam na 1.6 bo wydaje mi się że będzie palił mniej niż 2.0 i tutaj moje pytanie czy to dobry tok myślenia? Chciałbym też zapytać o 1.6, jak to jest czy wszystkie są na bezpośrednim wtrysku czy też wersja 116 konna jest na pośrednim a wersja 122 konna na bezpośrednim. Może polecacie inne silniki? Raczej nie planujemy montażu LPG bo chyba nawet nie ma gdzie wsadzić butli, jest tak samo jak w e84 X1 że jest wanienka plastikowa? Z góry dziękuję za podpowiedzi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od siebie dodam... nawigacja z ekranem na podszybiu ( dużo ważnych i wygodnych odczytów ), silnik 1.8 jako minimum. I jaki rocznik wchodzi w rachubę ? Mam 1er silnik 1.6 średnie , wręcz stałe, spalanie w cyklu mieszanym, to około 9 l/100 Edytowane przez Ernet
Na RTV znam się dobrze (moja branża ) lecz na samochodach, to jakby dziewica prowadziła blog o sexie :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od siebie dodam... nawigacja z ekranem na podszybiu ( dużo ważnych i wygodnych odczytów ), silnik 1.8 jako minimum.

 

nie potrzebna żonie navi do jeżdżenia wkoło komina, wystarczy że ja mam CIC u siebie :wink: żona nie może mieć lepiej :D a dlaczego nie 1.6, dla kobiety nie wystarczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od siebie dodam... nawigacja z ekranem na podszybiu ( dużo ważnych i wygodnych odczytów ), silnik 1.8 jako minimum.

 

nie potrzebna żonie navi do jeżdżenia wkoło komina, wystarczy że ja mam CIC u siebie :wink: żona nie może mieć lepiej :D a dlaczego nie 1.6, dla kobiety nie wystarczy?

 

Przez navi miałem na myśli informacje na ekranie podawane, ale nie polemizuje.. ;-) Silnik 1.6 to muł ( z autopsji ) i jak nazwał to kiedyś jeden z forumowiczów 1er z tym silnikiem, to "wozidełko" :D

Nie sądzę aby silnik 1.8 czy 2.0 spalił dużo więcej, jeśli w ogóle byłoby to znacznie zauważalne.

Na RTV znam się dobrze (moja branża ) lecz na samochodach, to jakby dziewica prowadziła blog o sexie :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę aby silnik 1.8 czy 2.0 spalił dużo więcej, jeśli w ogóle byłoby to znacznie zauważalne.

 

i tego chciałbym się właśnie dowiedzieć i jak to jest z tym wtryskiem pośrednim/bezpośrednim w silnikach w serii 1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę aby silnik 1.8 czy 2.0 spalił dużo więcej, jeśli w ogóle byłoby to znacznie zauważalne.

 

i tego chciałbym się właśnie dowiedzieć i jak to jest z tym wtryskiem pośrednim/bezpośrednim w silnikach w serii 1

 

A to juz jest pytanie do pozostałych kolegów, którzy na pewno odpowiedzą.

Na RTV znam się dobrze (moja branża ) lecz na samochodach, to jakby dziewica prowadziła blog o sexie :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
silnik 2.0 129/150km pali min 10-11l po mieście, w trasie wszystko zależy od prędkości można zejść do 6, ale i osiągnąć tyle co w mieście lub więcej. Przy prędkości około 160-180 w granicach 8l.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

silnik 2.0 129/150km pali min 10-11l po mieście, w trasie wszystko zależy od prędkości można zejść do 6, ale i osiągnąć tyle co w mieście lub więcej. Przy prędkości około 160-180 w granicach 8l.

Jazda spokojna ok 80 km/h na odcinku 50 km dziennie /25 km w jedną stronę do pracy/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

Może ktoś będzie zainteresowany, do chwili obecnej się waham czy dobrze robię ale wystawiłem :( niedługo zostanę tatą i żona mnie męczy by kupić coś większego... Nie jest to "okazja" jakich wiele na aukcjach ale solidne i uczciwe auto. W linku szczegółowy opis:

 

https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-seria-1-bmw-seria1-e87-polski-salon-2-0-benzyna-osoba-prywatna-lift-ID6yN6r7.html

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Witam wzystkich forumowiczów.

Planuję zakup E87 1,8d/2,0d mój budżet to ok 20-25k czy jest szansa że w moim budżecie dostanę coś po lifcie?

Lepiej przeglądnąć rynek lokalny czy może od razu szukać u niemca?

to zalezy czy szukasz auta czy ceny-jesli szukasz auta to budzet za maly...

u niemca na pewno nie znajdziesz chyba ze tam mieszkasz i jestes szczesciarzem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.