Skocz do zawartości

Katalizator wada czy zaleta?


dddarek3

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jakiś czas temu po zakupie mojej e46 320d 150ps dowiedziałem sie ze mój katalizator jest zapchany i przez to mniej więcej moje auto nie ma mocy takiej jaka mieć powinno. Po przeczytaniu wielu forów zdecydowałem sie usunąć obydwa mechanik który mi to robił przyznał racje. Ale niedawno obily mi sie o uszy negatywne opinie na temat tego zabiegu. Wiec utworzyłem ten temat coby ktoś kompetentny odpowiedział mi jak to z tym jest ? Auto po zabiegu jest trochę głośniejsze i w moim odczuciu zyskało na mocy lecz prędkość max to 200 . ( dodam ze turbina ładnie dmucha , sprawdzałem na kompie) Na forach jest mnóstwo na ten temat ale z doświadczeń jeden chwali drugi nie.. Wstawić nowy czy zostawić jak jest ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasciwie jak katalizatory byly zapchane to dobry zabieg lepiej dla turbiny jak ich niema. Przez ich wyciecie moze jedynie wiecej dymu puszczac i napewno bedzie troche glosniej w dolnym zakresie obrotow. Z osiagami nie powinno byc gorzej chyba ze auto ma sonde lambda ktora byla montowana po 2004 roku w silniku ktory spelnia norme euro 4.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wycięcie kata to poważna modyfikacja samochodu czyli teoretycznie tracisz homologację ? i do tego tracisz ubezpieczenie ?

W razie wypadku jak to odkryje strona przeciwna to może być różnie.

Może zbyt przesadzam ale warto to przemyśleć.

..........................................................................................

Generalnie to na privy nie prowadzę korespondencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgadzam się z stwierdzeniem że
80% aut ściaganych z niemiec ma wycięte kata.
Chyba że ktoś sprowadza wycofane z użytku publicznego.

..........................................................................................

Generalnie to na privy nie prowadzę korespondencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przecież to żadna tajemnica, że handlarze tną katy bo są warte sporo grosza jak za tak prostą operacje. Na przeglądach i tak nikt tego nie sprawdza. Jak kupiłem swoje BMW też nie miało kata, musiałem wstawić ale tylko dla własnej fanaberii bo silnik pracował bez niego elegancko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.