Skocz do zawartości

Którą wersję F20 wybrać?


bmw_ziomek

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...
Ja kupiłem f20 BMW serii 1. I już żałuję. Problemy z metalicznymi stukami, piski podczas wolnego toczenia się samochodu, słabe wykonanie wnętrza (np plastikowe końcówki z ostrymi końcami w uchwytach drzwi) niska jakość obsługi klienta, serwis Aso nie widzący żadnych problemów. Taka rzeczywistość BMW. Nie polecam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tam silnik 1.6 turbo 170KM taki sam jak w peugeocie THP czy Mini Cooper S, ma swoje bolączki takie jak rozrząd ale ponoć problem zażegnany, ale jeżeli auto z 2011r to jednak poszukałbym na zagranicznych forach bo tam będzie sporo info :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chce kupić jedynkę z silnikiem wysokoprężnym, najlepiej 118d, automatem, fotelami sportowymi. Gdzie kupowaliscie swoje 1 ? Zastanawiam sie nad sprowadzeniem auta z Niemiec. Chcialbym na to wydac ok 90tys, przebieg moze byc w granicach 20tys.

Za niewiele więcej kupisz Nowy w salonie. Są teraz dobre promocje na jedynki ze słabymi silnikami.

SPRZEDAM swoje E87 123d - szczegóły na PW


Jak dbać o BMW: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=262051 . Awaryjność silników: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=221978

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mirek, coś źle trafiłeś.

 

Po za wyciszeniem wnętrza nie narzekam. Swietnie jeździ, fajna pozycja za kołkiem. A serwis który odwiedzam jest godny polecenia, dla mnie niezła odmiana po samochodach innej marki.

 

Masz rację. Źle trafiłem. Jest wiele elementów które mi odpowiadają i jestem zadowolony z samochodu (dość dobry silnik jak na pojemność 1,6, precyzyjny układ jezdny, bardzo przyzwoity system nagłośnienia). Ale jeżeli jest już problem to serwis BMW Bawaria Motors pozostawia mnie samego. Niestety małe przykre rzeczy mogą przysłonić całą frajdę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam serwis u Fusa. Co prawda mam tam znajomego, zawsze to trochę inaczej, mogę podejść popatrzec. Jest ok. Na razie tylko montowali mi PKit, była wymiana oleju po 13 k km i teraz za 2-3 miesiące szykuje się pierwszy przeglad.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Witam, przymierzam się do zakupu auta i padła ostatnio oferta: BMW F20 116d, pierwsza rejstracja 06.2012, przebieg 10-15tys. km za około 14500-15000 Euro. Niestety nie wiem jak wyposażona, ale pewnie nie za bogato. No i pojawia się pytanie czy warto? Czy cena jest sensowna? Co z silnikiem 116d? Czy może lepszym wyborem byłoby 116i? (Jakoś nie jestem dokońca zwolennikiem diesli).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego ja posiadam 116i w automacie. Wcześniejsze auta to diesle VAG , powiem jedno- zarówno na trasie jak i w mieście silnik jest wystarczający. Koniecznie bierz automat, jest REWELACYJNY (3 tryby jazdy). Co do spalania- 8 litrów na klimie non stop, 50/50 trasa i miasto. Polecam w 100%. Cena- raczej spora, polecam Ci szukać w premium selection.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witam serdecznie wszystkich maniaków marki BMW, :cool2:

Planuję zakup BMW serii 1 model 120D :D . wyczytałem ze najlepszym wyborem pomiędzy 116-118-120 jest 120D ,

tylko jeszcze jeden model chodzi mi po głowie , a mianowicie model BMW Serie 1 125d

Jakie są różnice w spalaniu tych silników ,oraz czy jest duża różnica w osiągach ?

Czy ktoś mógł by coś powiedzieć o tym modelu :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich maniaków marki BMW, :cool2:

Planuję zakup BMW serii 1 model 120D :D . wyczytałem ze najlepszym wyborem pomiędzy 116-118-120 jest 120D ,

tylko jeszcze jeden model chodzi mi po głowie , a mianowicie model BMW Serie 1 125d

Jakie są różnice w spalaniu tych silników ,oraz czy jest duża różnica w osiągach ?

Czy ktoś mógł by coś powiedzieć o tym modelu :?:

 

Nie miałem wprawdzie okazji jeździć 120d jako kierowca, dwa razy miałem okazję na autostradzie porównać jak idzie moje 125d ze 120d (jeśli znaczek był właściwy :D ) - różnica oczywiście jest na korzyść 125d, które zauważalnie odjeżdża, natomiast nie jest to jakaś wielka przepaść

 

U nas 125d to jednak bardzo mało popularny model (nikt o zdrowych zmysłach tego auta nie kupuje :mrgreen: ), zresztą najlepszy przykład że w tym dziale generalnie ruch jest niewielki; poczytuję sobie trochę niemieckie fora, tutaj np. masz 3 strony dyskusji i porównań 120d/125d (nawet jak niemiecki to nie jest Twój ulubiony język, to z pomocą translatora coś tam dla siebie wyciągniesz):

 

http://www.1erforum.de/bmw-125d-225d/elastizitaet-125d-vs-120d-164947.html

 

Co do spalania, przejrzyj spritmonitor.de

 

http://www.spritmonitor.de/de/uebersicht/6-BMW/36-1er.html?fueltype=1&fuelsort=1&constyear_s=2013&constyear_e=2014&power_s=184&power_e=184&powerunit=2

 

120d: 31 wyników, średnie od 4,74 do 8,44

 

http://www.spritmonitor.de/de/uebersicht/6-BMW/36-1er.html?fueltype=1&fuelsort=1&constyear_s=2013&power_s=218&power_e=218&powerunit=2

 

125d: 17 wyników, średnie od 5,76 do 9,72 (ale jak widzę ten z wynikiem 9,72 jest tylko jeden, wcześniej - na przedostatnim miejscu jestem ja ze średnim 8,27 ;-)

 

Generalnie jak widzę wyraźnej różnicy w spalaniu nie ma, temat spalania można pominąć jako kryterium - masz mocniejszy motor, to trochę częściej korzystasz z mocy i więcej spalasz, a przy spokojnej/ekonomicznej jeździe jest praktycznie to samo

 

Podsumowując: kupuj 125d, będzie druga na forum! :wink:

 

ps.

Rzuć okiem też na parę informacji o mojej jedynce - właśnie stuknąl mi rok i 40 tys. km

viewtopic.php?f=112&t=237265

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz wziąć tez po uwagę fakt ze do 120d możesz za 5k pln kupić firmowy PKit. U mnie podniósł moc do 213KM.

 

Wlasnie, ten kit to tez jest sensowna opcja - cenowo i mocowo bmw celuje dokladnie pomiedzy 120d a 125d, natomoiast jesli przyrost moze byc w praktyce nawet wiekszy to roznica rowniez od tej strony zaczyna sie roboc pomijalna...

 

Wychodzi na to ze 125d kupuje sie dla chyba tylko dla wlasnego ego ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Jednak 125d jest moim zdaniem wyraźnie szybsze od 120d. Mam zamontowany Pkit ale mimo tego zebrałem nieznaczne baty na 1/4 mili od 25d z tym że w budzie X1, jedynka pewnie odjechała by bardziej.. Moje następne auto na 99% będzie miało taki motor :twisted:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jestem zaskoczony ze przewaga X1 25d była aż tak duża. Katalogowy jest rzeczywiście 0,4s różnicy do 100km, ale myślałem ze po PKit bedzie prawie niezauważalnie. A hamowałes sie po dołożeniu PKit, moze przyrost jest mały. Jak pisża na forum rożnie to bywa czasami ?

X1 nie dość ze cięższy, z xdrive ktore zdejmuje trochę mocy ? - no ciekawe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Przewaga nie była porażająca ale była. Fakt że X lepiej wystartował bo ja chwilę zabuksowałem no i miał 8AT a nie manuala. Nie hamowałem auta ale np. 212 konne e90 objechałem bez problemu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak 125d jest moim zdaniem wyraźnie szybsze od 120d. Mam zamontowany Pkit ale mimo tego zebrałem nieznaczne baty na 1/4 mili od 25d z tym że w budzie X1, jedynka pewnie odjechała by bardziej.. Moje następne auto na 99% będzie miało taki motor :twisted:

 

Ciekawy wynik tej próby z X1 - cięższe auto, 4x4 pomaga na starcie, później przeszkadza, w takich próbach 0-100 zawsze można lepiej/gorzej wystartować, w ogóle mnóstwo zmiennych, ale rzeczywiście spodziewałbym się że jedynka lepiej pojedzie, zwłaszcza z P-kitem :wink: Ciekawe też jakby wyglądała próba, gdybyś też miał automat. A różnica była na tyle duża, że jakby było 10 prób, to by było 10:0? Na trasie/autostradzie, przy większej prędkości, Twoja jedynka powinna być górą.

 

Wracając do wyboru 125d, jakkolwiek nie dla każdego różnica do 120d będzie wystarczająco duża, dla mnie pewną rekomendacją był fakt, że ten motor 2.0d 218 KM jako najmocniejsze R4 pakują też do trójki, piątki i nawet nowej X5 - i że jest to poziom mocy, którą jakiś czas temu oferowały silniki R6 (inna sprawa, co dzisiaj oferują R6). Fajne jest, że ten w sumie skromny motorek dotrzymuje kroku mocniejszym autom i ktoś nie bardzo chce wierzyć później, że to tylko 2-litrowy diesel. Jak spojrzeć na dane papierowe, to 125d nie jest wiele wolniejsze od 328i.

 

Parę zabawowych porównań z zepfers.com (poklikałem, to wkleję screeny)

 

(1) BMW 120 dA (F20) vs BMW 125 dA (F20)

 

http://s5.ifotos.pl/img/1-BMW-120_wpaxphq.jpg

 

(2) BMW 120 dA (F20) vs BMW XI xDrive 25d (E84)

 

http://s10.ifotos.pl/img/2-BMW-120_wpaxpnp.jpg

 

(3) BMW 125 dA (F20) vs BMW 328 iA (F30)

 

http://s2.ifotos.pl/img/3-BMW-125_wpaxpnn.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Różnice nie były jakieś ogromne, tutaj są wyniki:

 

http://s3.ifotos.pl/img/wynikizlo_esrewax.png

 

pierwsze miejsce to X1, drugie ja, porównaj czasy ET.

 

Mam wrażenie że nie wykorzystałem wtedy do końca potencjału auta ponieważ to był mój pierwszy start na ćwiartkę, w pierwszych dwóch przejazdach ruszałem pasem "pod górkę" (auto minimalnie toczyło się do tyłu kiedy puszczałem hamulec więc przy starcie manualem trzeba było odpowiednio zgrać puszczenie ręcznego z ruszeniem co nie było fajne). Może X ma trochę lepiej rozwiązane chłodzenie - tego nie wiem ale panowała wtedy bardzo zła pogoda dla turbodiesli - duszno i ok 32 st a przy asfalcie pewnie z 45..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hej! Jestem na kupnie serii 1, zalezy mi na tym zeby auto mialo praktycznie wersje FULL( diesel,automatyczna skrzynia,dostep komfortowy,skore,NAVI,przebieg do 50k, dobrze byloby jakby mialo pakiet serwis albo gwaranacje) Budzet ok 130k. Zamierzam jezdzic tym autem z 7lat.

 

 

Zobaczylem na otomoto taka oferte:

http://otomoto.pl/bmw-120-f20-dealer-bmw-sikora-premium-selection-C33324223.html

 

druga wykasowalem, gdyz oferta bardzo podejrzana.

 

Co sądzicie o tych ofertach? Ile Wy płaciliscie za swoje jedynki?

Edytowane przez bmw_ziomek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.