Skocz do zawartości

F30, który silnik wybrać ? opinie, porady, porównania


bartos76

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich posiadaczy BMW mam do Was kilka pytań. Chciałbym zakupić BMW 320 GT 2.0 184km z 2013 roku.

Samochód ma przejechane niecałe 170 tyś. Sprowadzony był z Niemiec z delikatnym uszkodzeniem drzwi.

Chciałbym się dowiedzieć na co zwrócić uwagę przy oględzinach samochodu?

Czy i ewentualnie kiedy trzeba zmienić rozrząd w tym silniku?

Przy jakim przebiegu wymienia się olej w skrzyni biegów?

Dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozrząd: po pierwsze dowiedz się czy nie był wymieniany. Są dwie szkoły: 1. jeździsz aż nie zacznie szurać 2.wymieniasz profilaktycznie przy przebiegu 180-200tys.

Jak chcesz autem dłużej pojeździć to wymień, żeby nie robić tego przed sprzedażą. Jak nie wymieniasz - możesz wymienić sam napinacz profilaktycznie za 200zł. Jesteś pewien tych delikatnie uszkodzonych drzwi? Każdy ulep pospawany z dwóch miał wg handlarza lekkie uszkodzenia. W Niemczech też mają blacharzy, którzy potrafią naprawić delikatnie uszkodzone drzwi, a porządne BMW w Niemczech jest droższe niż w Polsce.

***** ***
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

Obecnie jezdze e90 ale musze zmienic auto jak najszybciej i musi to byc koniecznie benzyna.Zastanawiam sie nad modelem f30


Pytanie na ktorym najbardziej mi zalezy brzmi czy warto jeszcze kupic taka beznynke z przebiegiem 200tys km i ile by jeszcze zrobilo sie nim bez poważnej naprawy??? przebieg bylby raczej udokumentowany,kraj holandia czyli czesc przebiegu tez autostradowa.


Ktory sinik lepszy pod wzgledem awaryjnosci i jak ogolnie wypada cale auto pod tym kątem ??


Z gory dziekuje wszystkim za pomoc..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezdze e90 ale musze zmienic auto jak najszybciej i musi to byc koniecznie benzyna.

dwumas, turbo, wtryski xD?


Co do tematu, najlepszy to oczywiście 335i i 340i, auto pod kątem 90* wypada prosto.

Wykonuje darmową fotografię samochodów - PROFESJONALNA.

Dla forumowiczów na terenie Wrocławia. Portfolio. +



http://i.epvpimg.com/guXaeab.png


Zlecę import samochodów z USA/JAPONIA


Kupię:

- Boczek tylnych prawych drzwi F30 wersja Harman/Kardon

- Listwy hexagon wnętrza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Obecnie jezdze e90 ale musze zmienic auto jak najszybciej i musi to byc koniecznie benzyna.Zastanawiam sie nad modelem f30


Pytanie na ktorym najbardziej mi zalezy brzmi czy warto jeszcze kupic taka beznynke z przebiegiem 200tys km i ile by jeszcze zrobilo sie nim bez poważnej naprawy??? przebieg bylby raczej udokumentowany,kraj holandia czyli czesc przebiegu tez autostradowa.


Ktory sinik lepszy pod wzgledem awaryjnosci i jak ogolnie wypada cale auto pod tym kątem ??


Z gory dziekuje wszystkim za pomoc..

 


Przy przebiegu rzędu 200 000 km możesz trafić na sztukę już wymienionymi większoscią gratów (turbo, łańcuch, pompa, xdrive itd) jak ma to zrobione to do 300 000 km powienineś dolatać spokojnie. Sprawdź też jak był wymieniany olej:-)

Pozdrawiam


Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

alph czyli rozumiem ze te wszystkie graty co wymieniles to jego slaba strona ? Na 100% to nigdy sie nie dowiem czy takie rzeczy byly wymienione czy nie i kwestia tego typu czy pchac sie w takie auto gdyby powiedzmy nie bylo pewnosci co do wymiany i zeby pozniej problemow nie bylo co chwile :/


Dodam ze e90 2.0i mialbym za mniejsza kase i przebieg poniezej 150tkk.Pewniejszy interes ale niestety ZERO radochy z zakupu bo juz mam a zmienic musze :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiedz czemu takie głupie pytania zadajesz? W razie problemów wszyscy się dołożymy do naprawy.



Jak masz 70-100k na f30 to mozesz kupowac, no jak masz ponizej to po prostu koszty oszczedności przełożysz na późniejsze

naprawy.

Wykonuje darmową fotografię samochodów - PROFESJONALNA.

Dla forumowiczów na terenie Wrocławia. Portfolio. +



http://i.epvpimg.com/guXaeab.png


Zlecę import samochodów z USA/JAPONIA


Kupię:

- Boczek tylnych prawych drzwi F30 wersja Harman/Kardon

- Listwy hexagon wnętrza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

matekBMW pytanie nie jest glupie.Nie chce sie doprowadzic do sytuacji w ktorej po kupnie auta musialbym robic grubsza naprawe bo bede splukany a ze pozniej bedzie trzeba cos zrobic to jak w kazdym aucie.A jak kogos nie stac to nie kupuje i dlatego jestem najpierw tu.

Skladek na naprawy mi nie organizuj bo nie bede spał po nocach myslac jak stoisz biedny z tą puszeczką przed biedrą ,a i zima idzie :-)


glownie interesuje mnie to czy byscie kupili f30 z 200tys na blacie zeby tym jezdzic a nie ciagle naprawiac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

matekBMW pytanie nie jest glupie.Nie chce sie doprowadzic do sytuacji w ktorej po kupnie auta musialbym robic grubsza naprawe bo bede splukany a ze pozniej bedzie trzeba cos zrobic to jak w kazdym aucie.

Ewidentnie potrzebujesz auta z gwarancją.

***** ***
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po kupnie auta musialbym robic grubsza naprawe bo bede splukany a ze pozniej bedzie trzeba cos zrobic

to po co celujesz w auta na któe chcesz wydać całe zasoby pieniężne? Trzeba kupić auto z takiej półki cenowej, aby cię było stać na pakiet startowy łącznie z rozrządem albo jak kolega wyżej napisał auto nowe z salonu, jak to mówią bogatego nie stać na używane auto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poprostu f30 mi sie podoba a e90 mi sie znudzilo bo mam w dieslu.Wlasnie chcialem metti zasieglac opini czy bedzie trzeba f30 doprowadzic do porzadku odrazu czy moglbym nim chwile pojezdzic bez dodatkowych kosztow jak juz jakis tam przebieg ma zeby wiedziec czy bedzie mnie stać

Najwyżej bedzie wtedy 320i :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od tego co kupisz i jak to sprawdzisz, ja kupowałem e84 i niedawno f31, oba z przebiegiem poniżej 90 tys km potwierdzonym w ASO BMW, oba miały delikatne przejścia i naprawy lakierniczo-blacharskie ale wiem że są dobrze zrobione na lata i nic nie muszę robić, coś za coś
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oba miały delikatne przejścia i naprawy lakierniczo-blacharskie ale wiem że są dobrze zrobione na lata i nic nie muszę robić, coś za coś

I co z tego. Drobna ryska lub puknięcie przy parkowaniu i błotnik/drzwi do lakierowania wymiany :d

Oczywiście dla polaka już oznacza, że spawany z 3.

Wykonuje darmową fotografię samochodów - PROFESJONALNA.

Dla forumowiczów na terenie Wrocławia. Portfolio. +



http://i.epvpimg.com/guXaeab.png


Zlecę import samochodów z USA/JAPONIA


Kupię:

- Boczek tylnych prawych drzwi F30 wersja Harman/Kardon

- Listwy hexagon wnętrza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oba miały delikatne przejścia i naprawy lakierniczo-blacharskie ale wiem że są dobrze zrobione na lata i nic nie muszę robić, coś za coś

I co z tego. Drobna ryska lub puknięcie przy parkowaniu i błotnik/drzwi do lakierowania wymiany :d

Oczywiście dla polaka już oznacza, że spawany z 3.

A widziałeś żeby ktoś powiedział, że ma auto spawane z 3? Normalnie same szkody parkingowe i kolizje..... Zwłaszcza od tych Niemców :duh:

I jeszcze jedno - drobne szkody wcale nie są naprawiane dobrze - maluje się szybko, bo klient jak najszybciej chce auto, a nie ma potrzeby robienia sztuki dla sztuki (u mnie np po delikatnej szkodzie zostały lekko podmalowane listwy i widać, gdzie jest odcięcie bo nikt do takiej dupereli całego auta nie rozbiera). Za to jak spece wstawią ćwiartkę to z pewnością wszystko będzie ładnie polakierowane albo kupione w kolor.

***** ***
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
E90 2.0i to dopiero jest mina. Zero osiągów, zero możliwości tuningu i setki problemów z valvetronic.

 

Tylko wielopunktowy wtrysk n46 ma valvetronica. Bezpośredni wtrysk n43 przy wielu swoich innych bolączkach, akurat tego ustrojstwa nie posiada (dzięki Bogu).

www.kancelariaturowski.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po kupnie auta musialbym robic grubsza naprawe bo bede splukany a ze pozniej bedzie trzeba cos zrobic

to po co celujesz w auta na któe chcesz wydać całe zasoby pieniężne? Trzeba kupić auto z takiej półki cenowej, aby cię było stać na pakiet startowy łącznie z rozrządem albo jak kolega wyżej napisał auto nowe z salonu, jak to mówią bogatego nie stać na używane auto

 

Na ile wycenia się taki pakiet startowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie da się tego uogolnić, kazde auto jest inne i w innym stanie. Kiedyś byłem świadkiem w serwisie u Andrzeja Kwiatkowskiego, jak młody pan przyjechał na ogledziny świeżo zakupionym e60, miały być filtry, olej i ogolna diagnostyka zawieszenia hamulców itp... po oględzinach: rozrząd do wymiany, klocki tarcze z przodu i tyłu, kilka wahaczy, coś z automatem /dokładnie nie pamiętam/ itp... łacznie ponad 10 tys zl czyli spełniła się zasada "jak dbasz tak masz" szkoda tylko że to dotyczyło nie jego a poprzedniego wlaściciela. Najwiekszym wrogiem auta jest jego kierowca
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.