Skocz do zawartości

F30, który silnik wybrać ? opinie, porady, porównania


bartos76

Rekomendowane odpowiedzi

Kurczaki, 320i + Mpakiet + automat i dorbnostki - chyba raczej się da, z konfiguracji wynika jakieś 175 kpln. Ja wiem, że zawsze można...

 

Da się, zmieścisz się :)

 

Ja zamówiłem auto 10 grudnia. Termin produkcji mam pierwszy tydzień marca. Potem dostawa do dealera, przegląd zerowy zapewne jakieś 2 tygodnie minimum. Czyli wychodzą 3 do 4 miesięcy do odbioru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież ten diesel jest koszmarny. Jechałem F30 320d i był to jeden z najgorszych diesli jakie miałem okazje w życiu prowadzić.

 

Mówisz o wersji po liftingu? To nowy silnik, postawiono na poprawę kultury. Może za kilka lat będę narzekał, ale po jazdach testowych nie narzekałem.

 

W tej cenie jest jeszcze 328i.

Nie, jeździłem 320d nówką rok-dwa temu, na pewno wersja pre-LCI. To niby tak bardzo poprawili?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest dużo lepiej. Mniej klekotu. Bardziej aksamitnie (na ile może być diesel). Szczególnie po odpaleniu na zimnym.

 

Natomiast nie poprawiono ogólnego wyciszenia w kabinie. Pod tym względem szczególnie na fotelu kierowcy słychać silnik przy dynamicznym przyśpieszaniu, koła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie rozważałes nowego paska ? ON 240KM 4x4 prawie wszystko mający w tej cenie bez rabatu.

Nowe mondeo to chyba największe rozczarowanie z premier 2015 , samochód na start jest 2 letni, do tego proponuje popatrzeć na osiagi ! Nie wiem gdzie te KM uciekają ale jest gorzej ńiz w poprzednim modelu.

Jesli jesteś spokojnie jeżdżącym, jak piszesz - starszym Panem- to nie wiem czy 3 z tylnym napędem vs topowy pasek jest dobrym rozwiązaniem.

Weź na weekend paska,mondeo i BMW - będziesz wiedział najlepiej co wybrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie rozważałes nowego paska ? ON 240KM 4x4 prawie wszystko mający w tej cenie bez rabatu.

Nowe mondeo to chyba największe rozczarowanie z premier 2015 , samochód na start jest 2 letni, do tego proponuje popatrzeć na osiagi ! Nie wiem gdzie te KM uciekają ale jest gorzej ńiz w poprzednim modelu.

Jesli jesteś spokojnie jeżdżącym, jak piszesz - starszym Panem- to nie wiem czy 3 z tylnym napędem vs topowy pasek jest dobrym rozwiązaniem.

Weź na weekend paska,mondeo i BMW - będziesz wiedział najlepiej co wybrać.

 

Każdy ma swój gust ale jak dla mnie superb jest ładniejszy od paska a do tego ma więcej miejsca i jest trochę tańszy. Polecam 2.0 tsi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Jest dużo lepiej. Mniej klekotu. Bardziej aksamitnie (na ile może być diesel). Szczególnie po odpaleniu na zimnym.

 

Natomiast nie poprawiono ogólnego wyciszenia w kabinie. Pod tym względem szczególnie na fotelu kierowcy słychać silnik przy dynamicznym przyśpieszaniu, koła.

 

Różnica marginalna, jeździłem i jednym i drugim. Jak ktoś nie lubi diesla to i tak mu się nie spodoba. Natomiast nie zgodzę się że 20d to nieudany silnik - jest to najlepszy silnik diesla tej pojemności jaki znam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasek wcale tak atrakcyjnie cenowo nie wypada. Rabaty max 10%, w tej cenie do wszystkomajacego to mu bardzo daleko.....

W sumie w tej cenie to: Mazda 6, Peugeot 508, Mondeo, Passat i to o czym z Wami rozmawiam, jakoś nic innego nie widzę....

 

Nie no, za niecałe 170 k pln masz topowa wersje. Jak doliczysz rabat to mieścisz sie w budżecie. Dostajesz za ta cenę duży samochod ze świetnymi osiągami. Z pewnością lepszy od Mondeo, Mazdy czy Peugota.

IMHO warto rozważyć i sie przejechać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupując bmw dostajesz coś czego tamte marki nie zapewnią. Prestiż i mniejszą popularność auta na ulicy.

 

Miałem te wszystkie auta wypożyczone na weekend czy dłużej. Nie jestem próżny. Ale jednak jazda bmw daje poczucie dumy właścicielowi. Nie uświadczyłem tego w mondeo, czy nawet passacie wypasionym. A ile taka frajda jest warta? Jak to wycenić? Nawet jeżeli dopłacę do marki bmw, to chcę tego. Chcę czuć się lepiej w aucie, w życiu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne. Ale statsy sprzedaży nie kłamią (polecam magazyn Auto Moto). Za rok na drogach będzie istny wysyp Passatów B8 (najlepiej sprzedające się auto segmentu D). A za dwa Superb. BMW 3 ilościowo sprzedaje się w małych ilościach, poza statystykami "top 20"...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To czy Passat lepszy czy nie to z poziomu AŚ wiadomo, w użytkowaniu różnie bywa. Prawdą jest że w tym budżecie na całkiem sporo można sobie pozwolić, Mondeo to prawie max, mało co pozostaje, Passat - 10% różnicy, może obrażę / nie taka intencja / skody nie rozważam w ogóle, Mazda 6 w maxie, Peugeot 508 - to samo / oba mam dziś i nie chcę powtórzyć / 3'ka 190 KM, tempomat, navi nie potrzebuję ale pewnie bez niej łyso wygląda, żeby mieć to samo to w innych markach muszę jeszcze dać z 50kPLN....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze mi życzysz - dziękuję, ale w PAŁERBOLA jeszcze nie trafiłem. Z wymienionych nie miałem jeszcze właśnie Paska i Mondziaka... no i BMW, Mercedesa, Infinity, Lexusa....itd. itp. znacie to, apetyt rośnie w miarę jedzenia. Zawsze ma się ten dylemat, czy brać MAX klasę niżej, czy prawie golasa klasę wyżej w tym przypadku prawie golasa dużo mniejszego, ale.... i to już Wy wiecie co to znaczy.

Może to zabrzmi jak heretyzm na tym Forum, nie wiecie jak się prezentuje cenowo C klasa albo CLA ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gorzej. Cennikowo drożej. A w mercedesie trudno o rabat dwucyfrowy.

 

Rok temu w życiu nie myślałem o zakupie serii 3. Prawie kupiłem Passata. Gdyby dealer miał na stanie z silnikiem jaki chciałem, to bym teraz jeździł nim. Potem przejechałem się serią 3 na weekend i Passata już nie chciałem. Następnie czekałem na nowe Audi A4, bo mi się podobało wnętrze i myślałem, że będzie lepsze od bmw. Lepsze ma wnętrze. Ale radochy z jazdy nie daje tyle.

 

Myślę, że możemy tu sporo pisać i teorytezować. A okaże się, że wsiądziesz do Mondeo, przejedziesz i będzie miało to coś, co ciebie uwiedzie. Tak więc jak najszybciej zrób sobie jazdę serią 3. I koniecznie daj relację na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj starają się w salonie BMW żebyś się dobrze czół i chciał wrócić coś o tym wiem. A nie rozważałeś zakupu auta stockowego/BMW AG z roku 2015? W tym budżecie powinieneś dostać auto które katalogowo jest z 200k+ a tu jeż jest zacna opcja wyposażenia. Znaleźć albo M Pak albo Luxury Line Automat/jakaś Navi to będzie na pewno i trochę dodatkowych bajerów. Ja szukałem autka dla żony niedawno i skończyłem z BMW 120d za prawie 210k katalogowo niby dużo za kompakt ale żona po jeździe próbnej 118 o Lexie NX/Mietku GLA nie chciała już nawet słyszeć :D.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.