Skocz do zawartości

[E9x] Dystanse


insane

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 508
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 5 tygodni później...

czy taka opona da rade w e90 sedan przód 245 / 35 / 19 i tył 275 / 30 / 19

 

pozdrawiam

 

Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka

///e46 touring 320d 08/2002r 150KM STEPTRONIC,

JUN2008--->181tys km

DEC2010--->216tys km

///e90 2.0i, 130KM automat Schwarz

Aug2015 ---->102 tys km

Sep2016 ---->120tys km

///e46 318Ci coupe M-pakiet ;)

Mar2017 ----->211tys

Jan2018 ------>227tys km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
przód półtora centymetra a tył dwa centymetry. Powinieneś wtedy uzyskać idealny efekt gdzie koła idealnie się łączą z linią auta (nie wystają poza obrys). Pamiętaj aby nie kupować "płaskich" dystansów bo inaczej ci urwie koło. Musisz kupić dystans gdzie w otworze centrującym jest minimalne wysunięcie/"parapet" żeby koło miało się na czym oprzeć. Jeżeli dystans jest płaski wtedy koło się opiera tylko na śrubach i właśnie tak powstają śmieszne filmiki na YouTube jak podczas skręcania urywa nam koło :twisted:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież napisał jakie jest ET/IS. Te mają mniejsze ET, dystanse podane przez kubaj zrównają rozstaw z oryginalnym.

 

No wlasnie chyba nie. 2cm tyl i 1.5cm przod jest ok ale dla ET34 a nie ET24, tu juz nie ma co wysuwac dla E90. Swoja droga nie wiedzialem ze ET to IS.

to nieprawda, że ten bigos zaszkodził
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie za wskazówki przydałyby się jeszcze jakieś linki do dystansów,które polecacie i będą ok :cool2:

 

Kolego sporo napisane na forum w tym temacie. Ja mam przykrecane h&r 20mm http://tufotki.pl/ExSRC ale jest polski producent ktory ma pozytywne opinie.

Ale jezeli twoje felgi maja ET 24 to nie powinienes zakladac zadnych dystansow.

to nieprawda, że ten bigos zaszkodził
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam mam taki problem, szukam dystansów do felg lato 17 225/45 felga 7J ET 47 i zima 16 205/55 7J ET 34 jaki rozmiar wybrac i jakiego producenta. ?

Na pewno musi być to dystans przykręcany do piasty, myślałem o 20 mm ale nie wiem czy nie będzie to za mało na 17 a za dużo na 16. Możecie coś doradzić ? Jakie dystanse macie przy takich felgach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U siebie mam założone 225/45/17 8j17ET20 z tyłu dystans 18mm i nie obcierają (szerokość felgi nie ma tu za dużego znaczenia tylko szerokość opony)

A u ciebie myślę że:

Na 17 przód 27mm maks z tą oponą i felgą z ET47

Na 17 tył 45mm maks z tą oponą i felgą ET47

Na 16 do tego co wyżej plus jakieś 10mm na każde koło czyli

Przód 37mm

Tył 52 mm

I koła będą wyglądały tak

https://drive.google.com/file/d/0BzcuqQh1_mNEcFhEb3hLTnNqX2c/view?usp=sharing

No ale oczywiście proponuje przymierzyć najpierw :D

Chyba że coś źle liczę to proszę mnie poprawić :twisted:

Nadsterowność wzbudza strach w pasażerach. Podsterowność – w kierowcy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem wczoraj troche czasu i zmieniłem sobie jedno koło i zmierzyłem wymiary.

na 16 et 34 205/55 mam 35 mm luzu do opony z tyłu auta mierzyłem poziomica w pionie i miarka do opony

na 17 et 47 225/45 mam 48 mm luzu do opony z tyłu auta.

chciałbym dać z tyłu dystans 30mm ale nie wiem czy to 5 mm luzu wystarczy na zimowe opony 16 cali ;/ ? Natomiast na 17 cali przy dystansie 30 mm mam jeszcze 18mm luzu wiec jest ok.

Teraz pytanie czy 5 mm luzu wystarczy czy to jednak mało ? Gdybym dystanse dawał tylko na lato a w zime odkręcał, gwint może sie jakoś uszkodzić? Poczytałem troche forum i będę zamawiał dystanse od dystoma lub eibachy podobno dają rade.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chciałbym dać z tyłu dystans 30mm ale nie wiem czy to 5 mm luzu wystarczy na zimowe opony 16 cali ;/ ? Natomiast na 17 cali przy dystansie 30 mm mam jeszcze 18mm luzu wiec jest ok.

będzie 3 mm mniej luzu na 16, czyli zostanie ci 15mm luzu dlaczego ?

Felgi masz 7 cali czyli 7x 2,54cm = 17,78cm czyli opona 205 mm (20,5 cm) jest większa niż szerokość felgi, i tutaj w twoim przypadku największe znaczenie ma ET i szerokość opony

na 16 masz opony o 20mm (ale po 10mm na stronę) mniejsze niż na 17 (225) czyli 10 - 13 (różnica et (47-34)) = - 3 mm mniej luzu

Tak na szybko :]

dystans 30 mm to chyba występuję tylko w opcji ze szpilkami, z drugiej strony nie chciał bym mieć koła przykręconego śrubą 70mm.

http://allegro.pl/dystanse-bmw-e65-7-e83-x3-e53-x5-5x120-30mm-1-szt-i6023374232.html

 

Oj musiałem się poprawić, błędy w liczeniu.

Nadsterowność wzbudza strach w pasażerach. Podsterowność – w kierowcy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie na przód 20 a na tył 30.

Na lato będziesz zakładał oba w sensie przód 20 i tył 30, a na zimie 20 na tył tylko, w lecie przód będzie wystawał 7 mm wiecej niż seria a tył aż 17mm, mialem dystans 18mm na tyle ze standardowa et34 felga wygląda to poprawnie.

Nadsterowność wzbudza strach w pasażerach. Podsterowność – w kierowcy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.