Skocz do zawartości

[318i] zmiana zawieszenia na mpakiet


Shivson

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

za namową znajomego postanowiłem zmienić w swojej e46 318i 143 km sedan zawieszenie na mpakiet, ponieważ po zalozeniu felg 18cali troche za wysoko siedzialo. Znajomy ten zmienial u siebie niedawno w kombi też ze zwykłego na mpakiet i przekonał mnie fakt że fajnie mu to auto usiadło. Oczywiście w granicach rozsadku bo nie chciałem rpzesadzać. Oddałem auto do tego samego warsztatu co znajomy, duży warsztat w rzeszowie, rozbieraja mase bmw, w tym e46, i takowe zawieszenie pasujace do mojej podobno mieli i byli chetni mi zalozyc. Piszac zawieszenie mam na mysli amortyzatory i sprezyny przod i tyl. Zawieszenie zmienione, koszt czesci 600zł + 300robota. No i nie widze różnicy w wyglądzie. Auto moim zdaniem siedzi tak jak siedziało, czyli wysoko. Zawieszenie jest dużo twardsze, to faktycznie czuc podczas jazdy, lecz głównie mi zależało na lekkim obniżeniu. No i teraz pytanie, czy wychodzi na to że dostałem jakąs wyebke? Według gościa który zakładał auto usiądzie z czasem po przejechaniu pewnej ilości kilometrów, lecz jakoś nie chce mi sie w to wierzyć. No bo co tam ma sie niby ułożyć? Sprężyny nagle się bardziej zacisnął?

Wrzucam zdjecia, pierwsze 2 to auto przed zmiana zawieszenia, a kolejne dwa po zmianie zawieszenia.

 

13161461_1157884590910649_609046677_o.jpg?oh=0b0373bd494e832c270e8bde3982e1dc&oe=572BFAE0

 

13128626_1157892510909857_1349999318_o.jpg?oh=09db21cc74c66d07669bcb9c7b974d1e&oe=572D07F1

 

i po zmianie:

 

13161280_1157887904243651_260556029_o.jpg?oh=5d6f0fcfe8582372e51c719bbfdac3e2&oe=572D076C

 

13128626_1157892510909857_1349999318_o.jpg?oh=09db21cc74c66d07669bcb9c7b974d1e&oe=572D07F1

 

Stare sprezyny i amorki mi oddali, wiec wykluczam fakt że po prostu nic nei zrobili :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M pakietowe zawieszenie jest chyba niższe o 2 cm od serii, jak chciałeś wymnić na coś krótszego to trzeba było sprężyny wymienić na sportowe -35/35 albo -55/35 w zmieścił byś się w tej samej kasie :wink: a jak już chcesz to sprawdzić to numer z amora spisz i zobacz czy jest m pakietowy czy nie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M pakietowe zawieszenie jest chyba niższe o 2 cm od serii, jak chciałeś wymnić na coś krótszego to trzeba było sprężyny wymienić na sportowe -35/35 albo -55/35 w zmieścił byś się w tej samej kasie :wink: a jak już chcesz to sprawdzić to numer z amora spisz i zobacz czy jest m pakietowy czy nie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M pakietowe zawieszenie jest chyba niższe o 2 cm od serii, jak chciałeś wymnić na coś krótszego to trzeba było sprężyny wymienić na sportowe -35/35 albo -55/35 w zmieścił byś się w tej samej kasie :wink: a jak już chcesz to sprawdzić to numer z amora spisz i zobacz czy jest m pakietowy czy nie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałem robić tego na sztuke i wymieniac samych sprezyn. A gdyby doszly do tego amorki to koszt byłby dużo wyższy.

Jak sie jednak okazało, zawieszenie mpakietowe ktore mi założyli pochodzi od 2,5benz kombi, ktore jest rpawie 200kg ciezsze. Stad sprezyny sa sztywne i wysoko auto siedzi. Mechanik zaporoponował mi wymiane bez dodatkowych kosztów na sprezyny od 3 litrowej benzyny coupe, oczywiscie mpakiet. Jego zdaniem na takich sprezynach auto siądzie niżej tak jak powinno. Myślicie że taka wymiana ma sens?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałem robić tego na sztuke i wymieniac samych sprezyn. A gdyby doszly do tego amorki to koszt byłby dużo wyższy.

Jak sie jednak okazało, zawieszenie mpakietowe ktore mi założyli pochodzi od 2,5benz kombi, ktore jest rpawie 200kg ciezsze. Stad sprezyny sa sztywne i wysoko auto siedzi. Mechanik zaporoponował mi wymiane bez dodatkowych kosztów na sprezyny od 3 litrowej benzyny coupe, oczywiscie mpakiet. Jego zdaniem na takich sprezynach auto siądzie niżej tak jak powinno. Myślicie że taka wymiana ma sens?

Jeżeli ten zawiac co Ci wsadzili był tylko od 2,5l a nie m pakiet to wiadomo że nie usiądzie tak jakbyś tego chciał. Z tego co pamiętam wszystkie 330 obojętnie czy diesel czy benzyna miały obniżone zawieszenie. Więc taki zestaw bierz jak mechanik chce za free zrobić przekładkę. Ja w mojej 318i mam M-pakietowy zawias i amory są Sachs a nie BMW i na sprężynach z przodu mam jeden czerwony pasek a z tyły jeden niebieski. Ale nie chcę cię martwić bo są też grubsze stabilizatory i wahacze są inne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.