Skocz do zawartości

E9x rozmiar opon i felg - pomoc w wyborze.


sokolnh

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze

Krzyś00 do założenia dystanse nie są potrzebne, ale koła będą dość schowane, więc dla poprawy wyglądu dystanse wskazane.

Dawid20 jeżeli otwór centrujący jest taki sam to spokojnie podejdą.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • 2 miesiące temu...

Witam! Dziś mam zamiar zakupić felgi do mojej E90 320d, są to felgi JR18, 18-stki. Przód 7.5J ET40 i tył 8.5J ET35. I teraz kłania się kwestia kupna opon...

Pierwsze co pomyślałem nad 225/40 R18 na przód oraz 255/35 R18 na tył. Z boku patrząc koła wyglądają jak "flety". Chciałbym aby powstał lekki naciąg i tutaj pytanie: czy opony 205/40 R18 na przód i 225/45 R18 na tył będą dobre? Nie będzie jakiegoś niebezpieczeństwa z tym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 


Zalecane rozmiary producenta:


Szerokość felg / ET: przód 8" ET34, tył 8.5" ET37


Opony:

przód felga 8" 225/40/R18 = 637,2mm

tył felga 8,5" 255/35/R18 = 635,7mm

Co daje nam różnice miedzy osiami Przód<=>Tył 1,5 mm (0,2 %)...




Ty chcesz opony:

przód felga 7,5" 205/40/R18 = 621,2mm

tył felga 8,5" 225/45/R18 = 659,7mm

Co daje nam różnice miedzy osiami Przód<=>Tył 38,5 mm (6,2 %)... :duh: :duh: :duh: :mad2:




:nienie: :nienie: :nienie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie proszę o pomoc... Jestem w czarnej dziurze, naoglądałem się fot i nic z tego nie wyniosłem...

Zamówiłem JR18 i tak jak mówie będą 7.5J oraz 8.5j.

Moje pytanie jest takie czy jak dam 225/40 na 8.5J oraz 205/45 na 7.5J czy to będzie jakos dobrze wygladalo? Nie będą te opony/koła wydawały sie małe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
205 to na 16 kola sie zaklada. Strasznie kaparzysz z tymi kolami. Kupiles za wąskie fele by zalozyc jakies sensowne ogumienie. Tym bardziej jak chcesz jakis tam naciag uzyskac. Juz predzej fele 8 i 9 lub pol cala szerzej 8.5 i 9.5 i gumy 225/40 i 255/35 czyli jak oryginal i bys zachowal ogólna srednice calego kola jak trzeba i mial upragniony naciąg tylko znow by trzeba bylo kalkulowac z ET.

🙃🙃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze będzie jak zaufasz inżynierom z BMW i zdecydujesz się na dedykowane rozmiary.

Te co ty proponujesz będą ciut za wysokie i na dodatek opona 235 na feldze 8.5" będzie szła jeszcze w lekki naciąg.


przód 215/45/R18 = 650,7mm

tył 235/35/R18 = 645,2mm

Co daje nam różnice miedzy osiami Przód<=>Tył 5,5 mm (0,85 %)...







Zalecane rozmiary producenta:


przód 225/40/R18 = 637,2mm

tył 255/35/R18 = 635,7mm

Co daje nam różnice miedzy osiami Przód<=>Tył 1,5 mm (0,2 %)!.




Co do felg to nie obejdzie się bez dobrych dystansów.... :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie chciałem aby wchodziło w lekki naciąg, aby koła nie wyglądały jak takie, że tak powiem "flety". Tutaj mam stronę gdzie generuje się rożne rozmiary i można zobaczyć jak opona będzie wyglądała na feldze:


https://www.willtheyfit.com/index.php?width=235&aspect=40&diameter=18&wheelwidth=8.5&offset=35&width2=205&aspect2=45&wheel_size=18&wheel_width=7-5&offset2=40


Czyli powiedzcie mi. Po stronie, która kolega mi podał dobrałem: 235/40R18 na 8.5J oraz 205/45R18 na 7.5J. Czy to wyglądałoby dobrze? Czy nadawałoby się do jazdy? Czy nie kombinować i kupić takie jak zaleca producent 255/35 oraz 225/40? (Juz mam gotowe do zamówienia).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Na tył powinieneś dać mniejszy profil przy tej szerokości. I tak będzie zły ale lepszy niż to co zaproponowałeś. Jak chcesz naciągać to daj na tył 225/40.

Jakby nie patrzeć to wszystko co ma w nazwie "naciąg" wygląda komicznie. Ale to już kwestia gustu. Tobie ma się podobać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze


:mrgreen:

Lepiej jak beda dedykowane rozmiary. Zle kupiles fele i teraz do nich koniecznie chcesz dobrac lacie ktore bada jakos wyglądały. Pytanie tylko jak z prowadzeniem i bezpieczeństwem.

🙃🙃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie... Powinno być dobrze... Miałem i tak śmieszną sytuację z moimi obecnymi 17-stkami 7J. 225 z przodu i 255 z tyłu :mad2: Teraz mam 205/50 na zime wszystkie 4 jednakowe. No zobaczymy co wyjdzie, zamawiam dedykowane bez świrowania. Dam z nać w moim poście z autem na forum jak to wygląda. Pozdrawiam :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Straszne kombinacje masz. Przy 17 calach masz szerokość 8 i do tego opony 225/45 czyli twoje kola tez nie sa oryginalne.

Jezeli chodzi o 18 to mi sie podoba styl 162 w e90

🙃🙃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamierzam kupić felgi na lato do E93 320i tylko nie jestem pewien co do parametrów. Obecnie auto posiada felgi na których wyjechało z fabryki tj.:

Model 157

8x17

225/45R17

ET 34


Na lato chcę założyć R18 lub R19 tylko teraz kwestia doboru prawidłowej felgi i ET.

Czy takie będą odpowiednie:

Przód - 8x19 225/35R19 ET 37

Tył - 9x19 255/30R19 ET 39


Czy ewentualnie jakieś inne, coś bardziej popularnego? Tylko tak, żeby auto wyglądało dobrze, a nie nienaturalnie. Modele podobne do 198, 225, 228, 269 624 (ale te widzę, że z katalogu wychodzi, że nie było chyba do Exx).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przód będzie schowany w nadkole 3 mm w stosunku do 17, luzu z 15mm do błotnika zostanie przydałby się dystans.

Tył w stosunku do 17 będzie wystawać 10mm ale spokojnie możesz dołożyć jeszcze dystans 10mm i zostanie luzu

Ja jeżdżę

Przód 8x19 ET 47 opona 225/35 + dystans 18 - trochę mało, optymalnie przydałby się dystans około 22 mm tak żeby ET było w granicach 25

Tył 9,5x19 ET29 opona 255/30 i jest idealnie moim zdaniem.

Ogólnie wchodzi taki zestaw, felga z e60 wz 122

Przód 8x17 ET20 opona 225/45/17 - źle to wygląda wystaje kilka mm za dużo ale nie obciera na sportowym zawieszeniu

Tył 8x17 ET 20 + dystans 18 (czyli defacto ET 02) 225/45/17 - i jest git

Nadsterowność wzbudza strach w pasażerach. Podsterowność – w kierowcy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co mógłbyś polecić bez dystansów? Raczej chciałbym ich uniknąć i od razu zakupić takie felgi aby auto dobrze wyglądało i oczywiście nie było problemów właśnie z wystawaniem czy obcieraniem. Rozważam ewentualnie R18 ale właśnie chcę jak najbardziej optymalne parametry dobrać. Nie chcę też przesadzić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co mógłbyś polecić bez dystansów? Raczej chciałbym ich uniknąć i od razu zakupić takie felgi aby auto dobrze wyglądało i oczywiście nie było problemów właśnie z wystawaniem czy obcieraniem. Rozważam ewentualnie R18 ale właśnie chcę jak najbardziej optymalne parametry dobrać. Nie chcę też przesadzić.

 

Podałem Tobie maksymalne ET na każdą oś przy danej średnicy felgi, wygląda dobrze nie odstaje jak w bryczce i nie jest schowane jak w trabancie, dobierz sobie coś, podeślij mi maila na pm to wyśle zdjęcie jak to u mnie wygląda na 19.

Przód 8 cali ET 25

Tył 9,5 cala ET29 przy oponie szerokości 255

Tył 8 cali ET 02 przy oponie szerokości 225


Kalkulatory

http://www.rimsntires.com/specspro.jsp

http://www.nakole.pl/tabela-szerokosci-felgi-a-opony.php

http://www.v10.pl/narzedzia/Kalkulator,-,dobor,rozmiaru,opon,204.html

Nadsterowność wzbudza strach w pasażerach. Podsterowność – w kierowcy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć zmieniam felgi niestety w internecie cięzko wykopać jak stroi czarne e90 na chromowanych felach z rantem ma ktoś może i może sie pochwalić czy to wygląda czy raczej zły pomysł ?

 

błagam poszukaj...

Nadsterowność wzbudza strach w pasażerach. Podsterowność – w kierowcy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.