Skocz do zawartości

E9x rozmiar opon i felg - pomoc w wyborze.


sokolnh

Rekomendowane odpowiedzi

e91- felgi 8,5 i 9,5 - stabilność na drodze

 

Hej, przymierzam sie do zmiany felg na 19" ,225-35 przód i 255-30 tył. I tu sie pojawia pytanie- przy różnej szerokości felg( opon) jak jest z prowadzeniem auta. Gdzieś mi obiło sie o uszy że auto może pływać na drodze, czy też inne zjawiska :evil: . Czy może sie ktoś wypowiedzieć na ten temat zanim wydam kase :lol: .Dzięki

 

kmop

 

 

 

Posty: 41

Dołączenie: 07 Mar 2014 23:47

Moje BMW: E46 320d 2001, E91 325i 2006

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Pływać to może kaczka po wodzie. :D Spokojnie jak chcesz to wstawiaj. Pamiętaj że przy różnej szerokości opon musisz mieć różnice w szerokości felg aby zachowany był rozmiar po obwodzie. W E90 nie ma czujników ciśnienia w kołach, tylko dane są sczytywane z czujników ABS odnośnie prędkości obrotowej koła. Jak nie zachowasz odpowiedniego rozmiaru felg to wtedy będzie ci waliło ostrzeżeniem z TPMS o złym ciśnieniu w kołach. JA mam wstawione 19" i run floty. Przy tym rozmiarze to nie chcę złapać kapcia i uszkodzić felgi. Wiem, wiem komfort to jak na wozie drabiniastym, ale tam gdzie jeżdżę drogi w miarę równe. Ja wstawiłem sobie takie coś dla świętego spokoju.

https://www.aliexpress.com/item/Car-Tire-Pressure-Monitoring-System-Solar-Energy-Wireless-LCD-Display-with-Four-Internal-Sensor-Increase-Traffic/32701014835.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.Cxt5Kn

 

Jak na razie sprawdza się b. dobrze. :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może masz jakieś jeszcze dane. Wzór ok, ale jakie ET i rozmiar. Jeżeli to jest 442M-19" to trzeba będzie dać z tyłu dystans jakieś 10 mm. Tu jest z tyłu różnica 8 mm. Ale jeszcze patrząc na szerokość felg, to przód powinien być 8" i tu jest ok, ale tył 9" aby zachowany był rozmiar po obwodzie pomiędzy przodem a tyłem. Przy X-drivie ma to duże znaczenie, a przy pozostałym, to nie wiem czy nie będzie waliło z TPMS-a że jest różnica w prędkości obrotowej kół przód/tył jako informacja o kapciu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak. Jak masz różną szerokość opony, to masz i różne szerokości felg. Jak masz wszystkie "kapcie " takie same to masz jeden rodzaj szerokości felg.W standardzie to przeważnie jest jeden rodzaj opon przód/tył. Jako doposażenie są przeważnie felgi z niskim profilem opon i różnymi rozmiarami opon przód/tył.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę to chcesz założyć 4 takie same lacze ale na fele o różnej szerokości. Jak masz xdrive to tego nie rób, bo go rozwalisz. Przy zwykłym napędzie ok, ale nie wiem jak będzie z TPMS. Na szerszej feldze opona się rozłoży bardziej i będzie trochę niższe koło.To jest 0,5 " różnicy w szerokości felgi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu takie opony mam założone na tych felgach i są praktycznie nowe. Dlatego pytam, bo szkoda je wymieniać. Jak trzeba będzie to tył zostawię, a przod zmienię na 225/40? Czy jakiś inny rozmiar, żeby pasowało?

Co do napędu, to dziwne, że coś może mu się stać skoro opony byłyby jednakowej szerokości i wysokosci? Zastanawia mnie tylko czy 255-wejdą na przód bez przycierania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opony tak, ale zauważ że felgi się różnią szerokością. Jeden komplet masz 8" i na nich powinny być założone 225 (i teraz zależnie od rozmiaru felgi albo 35 przy 19", albo 40 przy 18") a na drugi przy szerokości 8,5" 255 i też albo 30 przy 19", albo 35 przy 18". Jak by były cztery felgi takiego samego rozmiaru, łącznie z szerokością felgi, np. 4x 8" lub 4 x 8,5" to nie ma problemu. Przy xdrivie ma to bardzo duże znaczenie. Koła zaczynają się kręcić z różną szybkością i można wtedy rozwalić rozdzielacz.

Ja miałem kiedyś przy zakupie założone 4x 235 na 18 przy et37 bez dystansów i nie ocierało o środek, ale tył to musiałem wtedy wywalić na dystansach 2 x 30 mm przykręcane, aby to jakoś wyglądało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli generalnie te opony ani na tył, ani na przód w tej chwili są w nieodpowiednim rozmiarze?

W xdrive w tej opcji felg powinno być przód 225/35 i 255/30 Tył.

Jeśli miałby zostać tył 255/35 jak jest obecnie na tych felgach, to czy jest szansa dobrać rozmiar na przód, żeby to wszystko grało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
225/40/19 - różnica wtedy będzie równa 0,2%. Tylko musisz wiedzieć, że licznik będzie zaniżał jak będziesz miał wyższy profil (większa średnica koła) niż jest przewidziany.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż jeśli 255 na przód nie jest dobrym pomysłem , trzeba będzie podmienić przód na 225/40.

Może chce ktoś kupić 2 sztuki jak nówki 255/35/19 z 16 roku :mrgreen:

Powiedzcie mi jeszcze czy dystanse będą potrzebne do tych felg i ewentualnie jakie?

Dzięki bardzo za pomoc :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalecenie rozmiary producenta:

 

przód felga 8" 225/35/R19 = 640,1mm

tył felga 8,5" 255/30/R19 = 635,6mm

Co daje nam różnice miedzy osiami Przód<=>Tył 4,5 mm (0,7 %)...

 

Ty masz komplet:

przód felga 8" 255/35/R19 = 661,1mm

tył felga 8,5" 255/35/R19 = 661,1mm

 

Moim zdaniem: opony są za wysokie! Licznik przekłamuje! Opona 255 na feldze 8" idzie w balon!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za cenne info.

Przemyśle to i zobaczymy co z tym zrobić :wink:

Jeśli będzie trzeba to wymienię tak jak zaleca producent :cool2: Tylko szkoda mi tych obecnych opon, bo tak jak pisałem wcześniej są jak nowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Chcę zakupić felgi z oponami o takich rozmiarach

 

PRZÓD

225/45R17 91W NEXEN N7000

TYŁ

245/40R17 91W BARUM BRAVURIS 2

 

PRZÓD 7,5J X17 ET41

 

TYŁ 8,5J X17 ET50 5x120mm

 

Czy będą one pasowały do mojej Buni ? nie będą ocierać ?

Czy będę musiał coś korygować za pomocą dystansów ?

 

Pomocy Forumowicze !!!! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalecenie producenta to:

przód felga 8" 225/45/R17 = 634,3mm średnica koła

tył felga 8,5" 255/40/R17 = 635,8mm średnica koła

Co daje nam różnice miedzy osiami Przód<=>Tył 1,5 mm (0,2 %)

 

Ty chcesz dać:

przód felga 7,5" 225/45/R17 = 634,3mm średnica koła

tył felga 8,5" 245/40/R17 = 627,8mm średnica koła

Co daje nam różnice miedzy osiami Przód<=>Tył 6,5 mm (1 % )

Opona 225 lepiej leży na feldze 8" na 7,5 idzie w naciąg!

Tył za niski!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.