Skocz do zawartości

E9x rozmiar opon i felg - pomoc w wyborze.


sokolnh

Rekomendowane odpowiedzi

Ludzie to nie Clio, że ciężko upchać cokolwiek, a podane parametry zbliżone do org. 19 więc wejdą.

 

Opony bym dał takie jak fabryka 225/40 i 255/35

 

Tylko że parametry dość odbiegają od org. (nie licząc M3) bo to 8,5" i 9,5" a powinny być max 8" przód na 8,5" tył.

A jeśli nawet kolega uprze się i upchnie takie felgi to opony jakie proponujesz będą miały dość spory naciąg...

 

No to najlepiej zostawić auto tak jak wyjechało z fabryki i nie zmieniać nic poza olejem i filtrami ;)

 

Przy 19" co drugi komplet felg chińczyków ma 9,5 i nie robi to żadnego problemu ludzie zakładają i wypychają jeszcze dystansami.

Sam mam z tyłu 9,5 ET 37 tyle, że 19 i tak były schowane, że jeszcze dystane dokupowałem.

 

Kolega nie musi "upychać" bo takie parametry wchodzą bez problemu, a co do doboru opon nic lepsze nie wymyśli naciąg będzie delikatny - szersze nie mają racji bytu przy takiej mocy, choć te co podałem też mogą troche przymulić auto - ale coś za coś.

 

Choć ja osobiście nie zauważyłem wielkich różnic ani w spalaniu, ani w dynamice między org 16 205/55 a 19 225/35 i 255/30

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Zalecenie producenta:

przód felga 8" 225/40/R18 = 637,2mm

tył felga 8,5" 255/35/R18 = 635,7mm

Co daje nam różnice miedzy osiami Przód<=>Tył 1,5 mm (0,2 %)...

 

Ty chcesz założyć 4 opony 235/40/R18 = 645,2mm (wdaje mi się że będzie mały balon na 8'' feldze a lekki naciąg na 8,5'' feldze)

No i tu mamy za wysoką oponę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No a jesli założę tak jak mówisz to nie będzie za bardzo zawieszenie po dupie dostawalo? I jak auto bedzie sie spisywalo w trasie. Planuje wyjazd za granicę ponad 1500 km na wakacjach i boję sie ze za bardzo mi go wutlucze na takich oponach i profilu chyba ze sie myle.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki Panowie za odpowiedzi :) co do dynamiki jesli cos sie zmieni to zniose... na wyscigi sie nie wybiore z taka moca :) a chcialbym zeby z wygladu dodatkowo cieszyl oko :)

 

Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka

///e46 touring 320d 08/2002r 150KM STEPTRONIC,

JUN2008--->181tys km

DEC2010--->216tys km

///e90 2.0i, 130KM automat Schwarz

Aug2015 ---->102 tys km

Sep2016 ---->120tys km

///e46 318Ci coupe M-pakiet ;)

Mar2017 ----->211tys

Jan2018 ------>227tys km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież Ty podałeś, że chcesz kupić taki sam profil opony. Kolega Ci tylko skorygował szerokość opon. Przy szerszej oponie z tyłu profil 35 będziesz miał praktycznie tak samo wysoko jak 40 z przodu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz zrobić zdjęcie i pokazać jak wyglądają 255/30 założone na felgę o szerokości 9,5?

 

w internecie tego dużo, ale oto moje jeszcze bez dystansów

http://i64.tinypic.com/30v18k9.jpg

 

http://i64.tinypic.com/32znloo.jpg

 

i pierwsze lepsze z internetu

http://i1131.photobucket.com/albums/m550/amirmehrabi/P1010768.jpg

 

http://i139.photobucket.com/albums/q286/donalb/DSCF0621-1.jpg

 

Nie ma wielkiego naciągu, ludzie latają bokami na takich zestawach a nawet i dużo gorszych i nic się nie dzieje.

Naciąg zależy też dużo od producenta opony

 

a oto przykład 255/35 na 18x9.5 czyli takie o jakie pytał wyżej

 

http://forum.e46fanatics.com/attachment.php?attachmentid=522570&d=1376949919

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Pytałem bo chodzi o to że tutaj praktycznie felga nie jest chroniona przed otarciem. Może to być dla kogoś istotne. Jeżeli zależy nam na wyglądzie to jest bardzo ładnie, ale jak pisałem kapeć 255 do silnika 130 KM może odczuwalnie wpływać na osiągi, zwłaszcza przy wyższych prędkościach.
3A0jS9b.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie , podłącze się tutaj bo temat idealny :D Obecnie szukam do swojej e92 felg 193 i tutaj moje pytanie , co lepiej wybrać tzn. 4x225/40/18 czy 2x225/40/18 przód i 255/35/18 tył ? Są jakieś odczucia w prowadzeniu itp. Na korzyść któregoś z zestawień czy coś ? Dodam że mam napęd na 4 koła :wink:

 

P.S żeby się upewnić , mając napęd na 4 koła można mieć różne szerokości felg / opon na osiach ? Poczytałem tu i tam i wiem że na 99.9% można ale lepiej dmuchać na zimne

Nawet na stronie części BMW jak wpisałem numer VIN i wszedłem w felgi to było takie zestawienie 225/40/18 przód i 255/35/18 tył więc chyba na 100% przy napędzie xDrive może tak być ?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.