Skocz do zawartości

Felgi, opony, dystanse, ET, do E32 - porady i pytania.


amigo-s

Rekomendowane odpowiedzi

kupiłem schnitzerki 17".. przód 225/45, a tył 245/40.. wydaje mi się że wygląda całkiem przyzwoicie

Gratuluje zakupu! Pochwal się jakąś fotką. Sam teraz takie mam na swojej tyle że polakierowane na czarno. Swoje stare 17"Racing Dynamics oddałem koledze ,,wodzie 730i" do jego srebrnej E32 zrobił na lustro ranty i jest lala. Co do teori że więcej niż 225 szerokości na felgach 17"to coś obciera itp. nic mi o tym nie wiadomo. Jeździłem rok czasu na racing dynamics 17" 235 przód i 255tył i nic nie obcierało teraz ma je założone woda i jemu też nic nie obciera. Obecnie na schnitzerkach 17" mam 225/45 przód i 245/40 tył i też nic nie obciera a mam przy okazji glebę -40mm przód i -30mm tył. Zimówki mam 16" BBS 215/60 i też nie obciera :D

Jak są orginalne felgi lub dedykowane do E32 nic nie ma prawa przycierać. Co innego z innymi felgami które mają nieodpowiednią szerokość osadzenia itp. tam może być problem. Pozdro!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 118
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

to jest moje 7.. ;)

http://zapodaj.net/be17a95b32f4.jpg.html

 

foto z przed dwóch dni, aktualnie u mechanika... regulacja zaworów, zakładanie przednich sprężyn -40mm, zakładanie Black Hella do przodu i wymiana 3szt drzwi ;D (rdza u dołu :P)

 

za kilka dni odbiore to dam jakieś świeże fotki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładna, jednak jak zglebisz przód to napewno będzie wyglądac atrakcyjniej w swojej też mam -40mm przód . Tylko nie ruszaj tyłu. Ja zglebiłem też tył -35mm i po kilku miesiącach jazdy i niezliczonych przytarciach :cry2: zamówiłem tylne sprężyny standardowe bilsteina. Jak będziemy mieć drogi jak w niemczech to znowu tył zglebie bo fajnie wyglądało. Ale niewiem czy się doczekamy........................ :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
ale chyba jednak będe zmieniał felgi na 18" Styling 32 z E38 ;) widziałem pare fotek i tak jakoś chyba one bardziej do mnie przemawiają na e32...

wzor niczego sobie, sam mam takie zalozone, kolega PKP z Pomorza ma takie u siebie, trzeba tylko dobrac opony, przod maks co wejdzie na 18" to 235x40.

btw. gdybys szukal to mam do oddania dwie przednie 8", link w podpisie

pzdr

yaz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Sprawa z pozoru błacha lecz chodzi mi o poradę odnośnie doboru opon na moje felgi. Posiadam od niedawna takowe felgi. Felgi to rial mesh. Felgi dwie przednie 8cali ET 11 , dwie tylne 9 cali ET 11. Z felgami były oponki przód 205/55/16 tył 225/50/16 w e32 wyglądają jakby były za małe - szczególnie przednie, chciałbym zapodać wszystkie 225/55/16 ale nie jestem pewnien czy się zmieści w nadkola przy et 11 i tej wysokości (może ktoś to już przerabiał), druga opcja 235/50/16 - cieżko dostać ten rozmiar w dobrej cenie. Niechce naciągać opon zależy mi na komforcie i aby autko nie wyglądało dziwacznie. Tylne fele są szersze więc wypada zapodać na tył szerszą oponkę. Znowu te niskie et 11? Proszę o wasze propozycje i porady jakie oponki dobrać :D A może nic innego nie pozostaje jak 225/50/16 ?? :cry:

 

 

 

 

http://lh3.ggpht.com/_O3a432VGR34/Sl8i-xHYXaI/AAAAAAAAAHU/CpFpHlxqvZM/12d7_3.JPG

E32 740i shadowline 93 http://bibainfo.pl/pub/91/193/208/103/2011/07/29/222713/7346/sygnatura.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja bym na twoim miejscu na tył dał 245 też bedzie wyglądać ładnie , a na przód 215, i to nie bedzie jescze żaden naciąg, ja w swojej e32 mam 215 i 10j felge na przodzie i to wtedy jest naciąg;) na tył mam 275 i jeszcze nie wystaje , felgi to borbet a oczywiscie,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ładnie, ładnie, tylko większe dystanse bym na twoim miejscu dał . płaskie dekielki duży plus :cool2: :cool2: ja na tył daje teraz 2 cm dystans, bo za bardzo mi ta 275/40 wystaje wczesniej mialem 3cm, ale jak nie ma zadnego to jest akurat, z tym przodem to jak jescze zrobie fotki to ci wyślę jak to wygląda ale wystają spokojnie 2-3cm;) dowód już był zabrany;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się płaskie dekle w Borbecie to podstawa :cool2: ,rok poszukiwań.Już z oponą 235 lekko tarło przy trzech "karczychach" na pokładzie,chyba zostanę przy tym co mam,jest wszystko ok przy 225/45 nic nie trze z tyłu.Też myślę żebyś na tył założył coś węższego,z naciągiem lepiej koło wygląda aniżeli z walcem ;)
Nur bmw e32
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem ci,że gdybym miał możliwość poszerzenia borbeta 10j do około 12-13j to napewno bym dał dużo węższą gumę;) ale chyba poszerzenie jest niewykonalne w przypadku aluminiowej felgi. a szersze borbet niz 10j chyba z tego co wiem nie wychodziły? ja dekle dorobiłem sobie natomiast teraz też zabieram się za obniżenie tyłu, przód jak już widziałeś siedzi nisko a tył niveau :norty: i wstawiam zwykłe amortyzatory ,które utwardze ,bo oczywiście teraz tak jak mówisz na dziurze przyciera nieziemsko;) :P :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już się chwalimy kółkami to i ja dołącze. Poniżej link do mojej E32 już po podniesieniu tyłu do serii (przód pozostał -40mm) na nowych alu. Przód 225/45 tył 245/45

http://img836.imageshack.us/i/20110423193228.jpg/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
...

a na przód 225/50 ....

kolego, a zmiesci Ci sie ta 50 w przodzie?

pytam, bo ja mialem problem, co prawda byla to 235, ale wydaje mi sie, ze 225x50 tez bedzie tarlo o sprezyne.

pzdr

yaz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam, jestem nowy na forum, ostatnio zauważyłem felgi do BMW, które mnie bardzo zaciekawiły i bardzo przypadły mi do gustu :D ... wyglądają tak>>> http://www11.speedyshare.com/files/30348233/download/felgi%20bmw%20%3BD.JPG

Chciałem spytać czy ktoś z was wie gdzie można takie dostać ? ps. sprawdzałem w niemieckim katalogu felg BMW ale takich nie ma. :( Dzięki za odpowiedź i Pozdrawiam. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.