Skocz do zawartości

automat - kłopot - jest tylko wsteczny


marcin535

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem ze skrzynią automatyczną. Zrobiłem bardzo głupią rzecz: wkręciłem silnik na dość wysokie obroty i włączyłem D. teraz działa tylko wsteczny... zastanawiam się czy warto "grzebać" w tej skrzyni czy szukać drugiej. co radzicie? miał ktoś już takie głupie pomysły? moje auto to E34 z 90 roku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ze tak powiem - toś pokozoł !!!!!!!!! :mad2: :mad2: :duh: :duh:

 

zrobiłes rzecz ktora potrafi zniszczyc skrzynie po kilku takich ruszeniach - musiales juz miec podmeczonom - bo od jednego razu nie powinna siasc - jezeli do tej pory wszystko bylo ok , to pewnie spaliles tarczki ....

 

czy warto ruszac - jak znajdziesz dobrego specjaliste ( DOBREGO :mad2: :duh: ) ktory zrobi to pewnie i za za przystepna cene to warto ( mam takiego w krakowie jak chcesz , oraz w gorzowie wlkp) - w innym wypadku raczej nie warto ....

 

ja bym na twoim miejscu przerobil na manualna skrzynie !!!! - cala procedura jest opisana w dziale 'zrob se sam :roll2: '

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc

A ja przed wrzuceniem R lub D ,modle sie :D

Juz kiedys R odmowil mi posluszenstwa jak sie porzadnie nagrzal.

Zaczalem sprawdzac olej i byl prawie bezbarwny a wymieniany byl

tuz przed tym zdarzeniem.Wlany zostal dexron II,ale problem byl z ustaleniem co bylo przed tym!.Moze powstala jakas mieszanka mniej odpowiednia ?Do dzis nie wiem :( .

Jak zawsze w takich przypadkach ,jak powyze ,zalecam wymiane oleju a najlepiej przeplukanie skrzyni z calkowitym usunieciem starego oleju!

pozdrawiam

Jak na razie skrzynia dziala ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i tu przewaga użytkowników mieszkających w cywilizacji.U mnie w okolicy r+100 km nie ma żadnego serisu zajmującego sie automatami.A całkowita wymiana oleju pytanie zadane przez telefon odpowiedź: a co to ja? :mad2:

Ja będe kiedyś w Wa-wie to zajade do Nadarzyna ten serwis automatów(olczak) wydaje sie uczciwy.Ale to 450 km i specjalnie sie nie opłaca.

BMW 525i od 340 dni---------wcześniej e23, 732i--------- tylko automat!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Kumpel miał taki sam przypadek jaki opisał Marcin 535.

Koszt naprawy skrzyni to ok. 2500. zł.

Jest w mojej okolicy spec od takich skrzyń , u którego sam się serwisuje - wymiana oleju i filtra.

Gość - młody facet- jest w stanie po zapachu oleju w skrzyni określić jej stan. :D

Jak na razie mam trzeciego melexa i na razie nie narzekam a wierzcie mi że moja skrzynia przy silniku 5.0 i mojej " obsłudze " ma co robić , trzeba tylko pamiętać o systematycznej wymianie oleju i filtra - ja to robię co dwie wymiany w silniku czyli jakieś 20-25 tyś.km.

Pozdrawiam Kanap.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem, to tragiczne, ale nie wiem. Facet niejasno mi tłumaczył ze jakies tarczki powymieniał dwa koszyki i uszczelniacze. Zalał nowy olej + filtr i po 1000 km mam przyjechać i wymieni jeszcze raz olej i filtr. Za to zapłaciłem 1500 pln... skrzynia działa poprawnie... ale nie jestem pewien czy moge polecic tego mechaniora. A i daje 6 miesięcy gwarancji
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ladnie :P

Mogl ci tylko wymienic olej za te 1500 pln !

Co to za kowal?

Powinien wystawic rachunek albo jaka specyfikacje z uwzglednieniem wymienionych czesci.No i te 6 miesiecy gwarancji!Jezeli wymienil tarczki i kosze /chyba jakies uzywane te kosze,bo nowe to majatek/ to powinien co najmniej dac na to 3 lata gwarancji lub 100 tkm.

Ale moze ja mam zbyt wygorowane wymagania :P

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ladnie :P

Mogl ci tylko wymienic olej za te 1500 pln !

Co to za kowal?

Powinien wystawic rachunek albo jaka specyfikacje z uwzglednieniem wymienionych czesci.No i te 6 miesiecy gwarancji!Jezeli wymienil tarczki i kosze /chyba jakies uzywane te kosze,bo nowe to majatek/ to powinien co najmniej dac na to 3 lata gwarancji lub 100 tkm.

Ale moze ja mam zbyt wygorowane wymagania :P

pozdrawiam

 

mnie po kapitalce skrzyni dali gwarancje na 150 tys km

no i kazali zmieniac olej co 40 tys (mineral) ew co 80 tys (syntetyk) - wybralem syntetyk ;-)

zh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.