Skocz do zawartości

Wymiana AKU a uszkodzenia IBS oraz IDRIVE


pieetr

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , czy jest to możliwe że kiedy wymieniłem aku z oryginała na zamiennik , oryginał był 80 a ja wymieniłem na 85 i po tej wymianie nie zrobiłem adaptacji przez ok. miesiąc , następnie wykonałem adaptację w ASO po czym po ok 2tygodniach IDRIVE zaczął się wyłączać i włączać podczas jazdy -następnie padła klema IBS oraz cewka zapłonu nr 5 . Cewkę wymieniłem i jest ok , jednak idrive dalej miga i dalej pokazuje błąd IBS . Pytanie czy to zbieg okoliczności że tyle spraw elektrycznych w jednym miesiącu padło czy to przez ten akumulator ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
E60 E61 potrafi robić figle elektroniczne.Zobacz po podłączeniu auta pod komputer lub w ukrytym menu jakie jest ładowanie lub inne błędy.Klema IBS to częsta usterka tych modeli.Cewki też nie są wieczne i potrafią paść.Co do idriva to może coś nie łączy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie rano pokazuje sie ze jest wysokie zuzycie akumulatora, aku nowy zakodowany a w inpie pokazuje ze moze byc problem z klema ibs. Osobiscie sam juz sie zgubilem i nie chce wymieniac czesci za ponad 600zl w ciemno

 

możesz to sprawdzić odłączając IBS, jak nie będzie rano błędu to bedziesz wiedział co i jak :)

wwo_j
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie rano pokazuje sie ze jest wysokie zuzycie akumulatora, aku nowy zakodowany a w inpie pokazuje ze moze byc problem z klema ibs. Osobiscie sam juz sie zgubilem i nie chce wymieniac czesci za ponad 600zl w ciemno

 

możesz to sprawdzić odłączając IBS, jak nie będzie rano błędu to bedziesz wiedział co i jak :)

 

 

Tzn? Ten ibs to jest ten przewod laczacy klemy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem identyczne objawy (info o słabym akumulatorze i błąd IBS). Okazało się, że odłączyła się ta malutka wtyczka od IBS przy akumulatorze. Sprawdzałeś czy tam z podłączeniem jest wszystko ok?

 

 

Czy to ta niebieska wtyczka ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 6 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.