Skocz do zawartości

[E81]123d Koło pasowe/tłumik drgań 11 23 4 724 814


kit666

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, czy ktoś może mi pomóc w znalezieniu miejsca/sklepu do zakupu koła pasowego/tłumika drgań do mojego auta 123D nr 11 23 4 724 814

Chciałbym ze względu na koszty zastosować koło Corteco, ale w sklepach internetowych w których szukałem są niedostępne.

Oryginał w BMW 1600 zł :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie to nie jest stary trup, ale jak tak uważasz, to pakuj sobie w swojego starego trupa stare używane części :)

Kolego nie spinaj sie bo co prawda to nie grzech. Ja mam w moim trupie cały zestaw napedowy po 20 kkm i nie uważam ze złe zrobiłem wkładając nowajednostkę

Z3 Coupe jest

Z4 Coupe jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem są elementy i części używane które można spokojnie zastosować jeszcze szczególnie gdy ma się pewność że są po deklarowanym przez sprzedającego przebiegu, ale są też części których że względu na duże prawdopodobieństwo niewidocznego zużycia nie należy stosować.

Koło pasowe z elementem gumowym ma za zadanie m.in. tłumić drgania, jeżeli jednak guma będzie stara i twarda to funkcji tej koło nie będzie spełniało, dlatego też chciałbym kupić nowe, ale żeby "w starego trupa" nie wkładać zbyt dużej kasy może to być zamiennik znacznie tańszy.

 

Mechanik powiedział że niedawno temu zamontował komuś zamiennik koła pasowego dostarczony przez klienta i po 200 km guma się rozsypała.

 

Tu jest używka, ale ile ma lat i jaki jest jej stan ?

http://allegro.pl/bmw-e81-e87-tlumik-drgan-kolo-pasowe-walu-7810458-i6001349592.html

 

a tu ciekawy artykuł dotyczący zużycia i budowy koła, który daje dużo do myślenia, aby nie stosować używanych

http://warsztatowiec.info/kolo-pasowe-z-tlumikiem-drgan-skretnych/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Kolego - jesli kolo pasowe nje zalicza sie do czesci ktore warto kupic i zamontowac jako uzywke placac 1/6 ceny nowego to jakie czesci warto montowac uzywane???

Jesli chcesz osczednie zalozyc nowe kolo pasowe ale w zamienniku to rozsadnie zrobisz rezygnujac z oszczednosci...

Orginalne kolo - 1600 zl a corteco 1015

Mechanik powiedział że niedawno temu zamontował komuś zamiennik koła pasowego dostarczony przez klienta i po 200 km guma się rozsypała

A ty slyszac to szukasz zamiennika???

Tu jest używka, ale ile ma lat i jaki jest jej stan

Wyglada ladnie - proukcja 2011

Zarzadaj gwarancji rozruchowej

a tu ciekawy artykuł dotyczący zużycia i budowy koła, który daje dużo do myślenia, aby nie stosować używanych

Jak ktos ma wiedze poparta praktyka lub nauczy sie na swoich bledach to nie czyta takich anonimowych artykulow i zauwaz ze nikt tego nie skomentowal - to daje do myslenia bo artykul jest od 2013 roku - ja tylko zmarnowalem czas czytajac to

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem używkę z allegro http://allegro.pl/kolo-pasowe-tlumik-drgan-bmw-e81-e87-123d-204km-i6106411487.html

Dzisiaj przyszła, zobaczymy czy się sprawdzi, gwarancję rozruchową mam na 14 dni, w czwartek umówiony mechanik na wymianę.

Czy wymieniać też coś więcej przy okazji jakieś rolki, pasek ?

Pasek był wymieniany w BMW 2,5 roku temu i 40 tyś km wstecz przez poprzedniego właściciela /tylko sam pasek/.

Dzięki z góry za sugestie :)

http://www.fotograf-gliwice.fc.pl/x.jpg

http://www.fotograf-gliwice.fc.pl/xx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
Jeśli zamiennik koła do N47D20C to jaki? Rozmumiem Corteco to nr 1? Mowa o cenie ok. 1000 zł a te po 649? http://allegro.pl/kolo-pasowe-walu-korbowego-bmw-e90-320d-n47-i5109600978.html są jeszcze Febi i SWAG http://allegro.pl/kolo-pasowe-swag-bmw-1-e81-3-e90-5-e60-n47-m47-d20-i6717768044.html które qpić? Czy może jednak używka tylko trudno ocenić gumę na odległość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 tys km to akurat nie jest żaden wymiernik, na sparciałym i popękanym też można zrobić tyle, jak mam dać 500 za używkę niewiadomego pochodzenia to wolę jednak kupić nowy corteco za 200 zł więcej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeczytaj wyżej co inni o tym sądzą

w moim przypadku koszt nowego to około 1600 zł

 

wiem, czytałem, 1600 oryginał, corteco swag czy febi tańsze dlatego porównując cenę 500 zł za używkę jest dla mnie nie do zaakceptowania chyba że miałbym 100% pewność co do jakości gumy i niskiego przebiegu auta z którego pochodzi ale na alledrogo kiepsko o taką analizę. Być może tobie się udało a dziewięciu innym już niekoniecznie musi się udać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
wiem, czytałem, 1600 oryginał, corteco swag czy febi tańsze dlatego porównując cenę 500 zł za używkę jest dla mnie nie do zaakceptowania

Chyba nie czytales uwaznie...

Zamienniki to koszt ponad 1 tys.

Jesli uwazasz ze na sparcialym tlumiku drgan mozna zrobic 10 tys km to jestes w grubym bledzie.

Jesli czytales temat to powinienes zauwazyc ze kolega Kit666 tez byl sceptycznie nastawiony a teraz nie widac zeby zalowal tego kroku i jeszcze nie jedna dziesiatke tysiecy kilometrow na tym kole pokona...

Ostateczna decyzja oczywiscie i tak nalezy do Ciebie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamienniki to koszt ponad 1 tys.

 

obecnie zauważam że kosztują 700-800 zł

 

 

Jesli uwazasz ze na sparcialym tlumiku drgan mozna zrobic 10 tys km to jestes w grubym bledzie

 

nie nie jestem w błędzie, wiem na czym i ile czasu ludzie potrafią jeździć, swoimi autami jeżdżę ponad 25 lat i mam spore doświadczenie i rozeznanie choć przyznaję że bmw posiadam pierwszy raz, wcześniej jeździłem wyłącznie VWAG nie licząc maluchow i łady czy 125p. Moje X1 ma 110 tys km i niestety widać popękaną gumę

 

 

bez urazy naprawdę jak mam dać 500 zł za używkę to wolę aby w BMW Andrzej Kwiatkowski w Luzinie założyli mi nowy za 800 zł bo taka propozycja padła a serwis/warsztat ma najlepsze opinie w pomorskim

 

 

poza tym napisałem to co poniżej i chyba nie powiesz że nie ma w tym racji

... chyba że miałbym 100% pewność co do jakości gumy i niskiego przebiegu auta z którego pochodzi ale na alledrogo kiepsko o taką analizę. Być może tobie się udało a dziewięciu innym już niekoniecznie musi się udać

 

 

 

Więc nikt nie kupował SWAG-a czy Febi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Pewnie nikt nie kupuje koła innej firmy niż oryginał lub ewentualnie Corteco, ponieważ tamte trzeba co 10 tysięcy wymieniać. Może do grupy Vw można założyć taki zamiennik, ale do BMW lepiej kupić OEM, żeby nie żałować potem. Tematów zresztą na ten temat jest pełno, poczytaj.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Może do grupy Vw można założyć taki zamiennik, ale do BMW lepiej kupić OEM, żeby nie żałować potem.

 

widzę złośliwość w twoich słowach ale w grupie VW koła pasowego nie trzeba wymieniać tak jak się to dzieje w BMW

 

 

Tematów zresztą na ten temat jest pełno, poczytaj.

 

znalazłem jeden z nich więc tu pytam ale skoro nie ma odpowiedzi to możemy pytanie uznać za niebyłe, poradzę sobie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Broń Boże złośliwość. Miałem w życiu kilka samochodów z grupy VW też, ale benzynę. DoVw ładowałem ze średniej półki i było ok. Co do BMW mogę z doświadczenia powiedzieć, że zawsze jak chciałem przyoszczędzić i kupiłem po taniości, to niestety bujałem się z reklamacjami. Nawet głupi łącznik stabilizatora jak do e46 zamontowałem najtańszy to po poł roku wymieniałem na Lemfordera. Wole wydać raz więcej i nie mieć problemu. Jak szkoda mi kasy na nowe, to wole używkę ale oryginał.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Jaki jest sens kupować za 500zł używkę jak za 600zł mamy nowe corteco zgodne z oryginałem w przypadku zwykłego N47.

Gorzej z kołem numerze którego kolega szuka bo zamienniki są niedostępne a w ASO nawet z max rabatem 1400zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Dlatego też wybrałbym Corteco zamiast używki, ale nie kombinował bym też z Febi, które są też niewiele tańsze. Chociaż w E46 ludzie też pisali że Corteco oddawali na reklacje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.