Skocz do zawartości

Stuki z tyłu podczas ruszania- most??


lukas23

Rekomendowane odpowiedzi

Wybaczcie , szukałem ale nic zupełnie nie zadowalało mnie ze znalezionych postów, wiec poruszam jeszcze raz :mad2: otóz problem wygląda następująco: podczas wrzucania pierwszego biegu z tyłu auta, wydaje mi sie że z okolic mostu ale nie jestem pewien, dobiega stuk, w momencie kiedy wciskam sprzęgło i wrzucam bieg taki głuchy odgłos (stuk) daje sie słyszeć z tyłu. Nie wiem czy jest to most czy może coś w zawieszeniu po zimie, jesli ktoś miał podobny problem, proszę o pomoc lub jakąs radę zanim pojade do mechanika który powymysla jakieś historie :mad2:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To te stuki sa podczas ruszania czy podczas wbijania pierwszego biegu??

Wnioskuje ze chodzi o ruszanie. W tym momencie najbardziej prawdopodobne wydaja sie gumy na tylnej belce, jak rowniez mozliwe jest ze sie wyrobila kulka na moscie i wowczas tez moze stukac (mostu nie oplaca sie naprawiac)

W kazdym razie jedno i drugie mechanik powinien zdiagnozowac w ciagu 2 minut

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stawiam na tuleje tylnej belki, też to miałem najapierw przy ruszaniu potem przy zmianie biegu z 1na2, potem przy gwałtownym przyspieszaniu i szybkim wchodzeniu w zakręty, wtedy na auto działają przeciażenia b.duze. te tuleje są na allegro po 44zł/szt

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem najlepiej samemu sprobowac znalezc co sie dzieje. ja ostatnio sadzilem to jakis problem ze skrzynia, potem wykluczylem stwierdzilem klocki, jak to tez wykluczylem pomyslalem cos z zawieszeniem.(zamiast od razu poszukac szukalem dziury w calym wiec w koncu wszedlem pod auto i co - opaska trzymajaca tlumik sie urwala... Wiec jak widac odglosy w srodku sprawiajace wrazenie czegos z przodu nie mialy nic wspolnego z rzeczywistoscia. Tluc naprawde moze sie niemal tyle elementow z ilu zbudowane jest auto...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zprecyzuję to może bardziej, to sie dzieje podczas kiedy włączam pierwszy bieg tzn. sprzęgło i podczas włączania pierwszego biegu to sie daje słyszeć, nie wiem czy to coś z mostem bojak kupiłem auto mechanik sprawdzał to, sprawdzał też przy mnie olej itd wszystko było w super stanie, zresztą auto serwisowane ponoć :| w sumie teraz daje sie to słyszeć dopiero :mad2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedź na stacje diagnostyczna, ja tak zrobiłem jak mi właśnie stukało, trzepali całym autem, potem podniśli tył auta tak że koła były w górze i łomem diagnosta sprawdził właśnie te tuleje w tylnich belkach, przesuwały sie bez większego oporu, na diagnostyce skasowali mnie 20PLN. Zrób jeszcze taki test, rozpędź auto do 100 km/h na 3biegu, zdejmij noge z gazu i dodaj znów gazu i tak parę razy, jak bedzie stukało to beda tuleje. albo od razu na diagnostyke :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zprecyzuję to może bardziej, to sie dzieje podczas kiedy włączam pierwszy bieg tzn. sprzęgło i podczas włączania pierwszego biegu to sie daje słyszeć, nie wiem czy to coś z mostem bojak kupiłem auto mechanik sprawdzał to, sprawdzał też przy mnie olej itd wszystko było w super stanie, zresztą auto serwisowane ponoć :| w sumie teraz daje sie to słyszeć dopiero :mad2:

 

jak auto rusza czy jak wrzucasz bieg a auto stoi w miejscu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.