Skocz do zawartości

BMW E61 N52 523i - LPG - Butla w miejsce koła, jaka?


robycomp

Rekomendowane odpowiedzi

Nadszedł czas zmiany z e39 na e61.

Auto jest i teraz planuje ją zagazować.

 

Jeszcze się nie zdecydowałem na wybór klamotów lpg do N52, ale chciałbym zawczasu rozeznać się w kwestii butli jakiej miałbym ewentualnie użyć.

 

Czy jest ktoś kto posiada e61 z butlą w kole?

Ciekawi mnie:

- Jaką można maksymalnie butle założyć? Nadmienię że chciałbym zachować podwójną podłogę o ile się da. Widziałem że pod dojazdówką znajduje się kilka przekaźników i modułów ale te myślę że bez problemu przełoże.

- Na co zwracać uwage?

- Czy są jakieś ograniczenia co do wagi butli we wnęce? Coś mi świta że trzeba ją oprzeć na górze, nie wystarczy przykręcić do spodu podłogi, ale może mi się ubzdurało.

 

Jeśli ma ktoś jakieś doświadczenia, foty to prosze dać znać.

 

Z góry dzięki.

----=== 0o=[][]==o0 ===----

Better than a straight six are two straight sixes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Mam butlę w miejscu koła o pojemności 55L i max.napełnieniu 44L.Wymiary butli wys.225mm szer.630mm.Butla leży przymocowana do dna podłogi.Moduły są wyjęte i idealnie pasują z boku między butlą a ścianką wnęki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Hej,

Bardzo bym chcial zachowac podwojne dno ale w UK nie ma tak dobrze jak w PL i stacji z LPG jest malo. Jezdze 360km tygodniowo do pracy przez miasto i wsie taktez musze miec zbiornik, ktory pozwoli mi na tankowanie tylko raz w tygodniu. Serdnie spalanie na benie mam okolo 11.3L (predkosc srednia 33kmh :( )wiec na LPG bedzie okolo 13L-14L. 50L to minimum jakie mi potrzeba wcisnoc w butle. 630/240/59 bedzie montowany + lekko podgiety plywak co nie jest idealnym rozwiazaniem ale dostepnosc butli tutaj tez nie jest rewelacyjna... 630/250/62 byl by idealny ale trzeba sprowadzac na zamowienie z PL - co mozliwe ze kiedys zrobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam

 

Ma ktoś butle LPG 120 litrów w e60?

Zmieści się za siedzeniami?

Czy bez problemu da się wyciągnąć zapas?

Biorąc pod uwagę spalanie 12L/100km potrzebuje przejechać 800km daje około 100 litrów gazu.

W teorii wymiary zbiornika:

- pojemność: 120L

- średnica: 450 mm

- długość: ok. 831 mm

 

Z góry dziękuje za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.