Skocz do zawartości

e46 WBAEV320X0AC90652 Pomiechówek


Rekomendowane odpowiedzi

http://allegro.pl/bmw-325ci-i6083538146.html#

 

A więc dalszy ciąg poszukiwań mojego wymarzonego niebieskiego BMWu z jasną skórą w środku i silnikiem minimum 192 konnym :)

Ogólnie oferta wygląda na "super okazję" (wewnętrzny i zewnętrzny M pakiet z niebita budą za 17 tysięcy) a wiadomo jak kończą się takie okazje.

Więc podchodzę na chłodno do oferty i dzwonię. Jedyny plus jaki wyciągam z tej rozmowy to fakt, że sprzedający nie jest handlarzem (przynajmniej tak twierdzi i mówi, że nie będzie żadnych faktur).

Ogólnie czytając to ogłoszenie śmierdzi mi tu na odległość bajką. Koleś pisze, że kupił auto miesiąc temu i wymienił uszczelkę miski olejowej + uszczelkę pod pokrywą zaworów 2 tygodnie temu i dwie nowe opony na przód na przód po czym postanowił sprzedać auto :D :shock: Dwie tylne opony do wymiany więc pewnie auto przez ten miesiąc dostało za swoje.

Na stronie https://historiapojazdu.gov.pl/ brak możliwosci weryfikacji samochodu - dziwna sprawa :) strona działa bez zarzutów (VIN na pewno dobry).

Koleś pisze w ogłoszeniu: " żaden element nie był malowany, zapraszam fanów mierników lakieru :)" ale po dłuższej rozmowie (i po poinformowaniu go, że jak zajadę a jak się okaże, że kłamie to będzie kwas i będzie musiał mi zwrócic całe poniesione przeze mnie koszty przypomniało mu się, że jednak jedne tylne drzwi mają 220 mikronów (pamięć bywa ulotna).

Pytałem go o te małe ogniska rdzy to powiedział, że są na TYLNYCH nadkolach. Poprosiłem go o zdjęcia:

 

https://zapodaj.net/2726752b8074f.jpg.html

 

a tu taki psikus:

 

https://zapodaj.net/0262238b0c23b.jpg.html

 

Drugie zdjęcie nie wygląda mi na tylny błotnik. Drzwi malowane, błotniki (przedni i tylny) pewnie wszystko po jednej stronie wiec pewnie auto było uderzone w bok.

Jak w ogóle oceniacie to drugie zdjęcie. Nie wygląda na robione? Czy często w BMW (czy w ogóle się zdarza), że nie robione auto dostaje takich parchów? Mi tu wygląda na jakieś nieudolnie ręcznie robione zaprawki :)

 

A miało być tak pięknie :)

 

A Wy co o tym myślicie?

 

Ostatnio trochę zgłębiam swoją wiedzę na temat zakupu aut używanych i natchnąłem się na artykuł

 

http://magazynauto.interia.pl/porady/news-tak-oszukuja-handlarze,nId,1718173

z którego wynika, że taki gość jak ja mając nawet w ręce miernik grubości lakieru może dać się oszukać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

A mówił ci że to angol po przeróbce ? :)

 

 

VIN long WBAEV320X0AC90652

 

Type code EV32

 

Type 325I (EUR)

 

Dev. series E46 (4FL)

 

Line 3

 

Body type LIM

 

Steering RL

 

Door count 4

 

Engine M54

 

Cubical capacity 2.50

 

Power 141

 

Transmision HECK

 

Gearbox MECH

 

Colour TOPASBLAU METALLIC (364)

 

Upholstery STANDARDLEDER/GRAU (N6TT)

 

Prod. date 2002-09-25

 

 

Order options

No. Description

210 DYNAMIC STABILITY CONTROL (DSC)

 

226 SPORTS SUSPENSION SETTINGS

 

249 MULTI-FUNCTION FOR STEERING WHEEL

 

302 ALARM SYSTEM

 

338 M SPORTS PACKAGE II

 

411 WINDOW LIFTS, ELECTRIC

 

428 WARNING TRIANGLE

 

431 INTERIOR RR VW MIRROR W AUT ANTI-D

 

441 SMOKERS PACKAGE

 

473 ARMREST, FRONT

 

481 SPORT SEATS F DRIVER/FRONT PASSENGER

 

508 PARK DISTANCE CONTROL (PDC)

 

534 AUTOMATIC AIR CONDITIONING

 

661 RADIO BMW BUSINESS

 

692 CD CHANGER I-BUS PREPARATION

 

710 M LEATHER STEERING WHEEL

 

716 M AERODYNAMICS PACKAGE II

 

760 INDIVIDUAL HIGH-GLOSS SATIN CHROME

 

772 INTERIOR TRIM ALU BLACK CUBE

 

775 INDIVIDUAL ROOF-LINING ANTHRACITE

 

785 WHITE DIRECTION INDICATOR LIGHTS

 

789 M LT/ALY WHEELS WITH MIXED TYRES

 

812 ENGLAND VERSION

 

850 ADD FUEL TANK FILLING FOR EXPORT

 

863 EUROPE/DEALER DIRECTORY

 

877 DELETION CROSS-OVER OPERATION

 

880 ENGLISH / ON-BOARD DOCUMENTATION

 

 

Series options

No. Description

520 FOGLIGHTS

 

550 ON-BOARD COMPUTER

 

832 BATTERY IN LUGGAGE COMPARTMENT

 

853 LANGUAGE VERSION ENGLISH

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koleś pisze, że kupił auto miesiąc temu i wymienił uszczelkę miski olejowej + uszczelkę pod pokrywą zaworów 2 tygodnie temu i dwie nowe opony na przód na przód po czym postanowił sprzedać auto :D :shock:

 

Kupił, bo pewnie myślał że trochę przytnie, poprzednia cena była śmieszna jak za takie auto :p ( link do ogłoszenia poprzedniego właściciela http://allegro.pl/bmw-e46-325i-oryg-m-pakiet-18-prywatne-i6030429746.html#thumb/3 ) ...niestety chyba nie sprawdził że to Angol :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedział bo szydło wyszło z worka, dlaczego wcześniej nic nie wspomniał. Napisałby, że auto po przekładce, zrobione zgodnie ze sztuką i na oryginalnych częściach :D i pewnie amator by się znalazł.

A tak to wyszedł na krętacza i ciężko byłoby mu zaufać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi jakies dwa tygodnie temu powjedzial, ze nic nie wie o tym ze to anglik, a sprzedaje, bo kupil dla dziewczyny i okazalo sie za mocne. Jak widac wszelkie naprawy, opony byly wymienione przez wczesniejszego wlasciciela, a chwali sie jak by to byla jego zasluga.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przekladka na bmw to nic zlego , problem jest ze nigdy nie wiemy jak i kto ta przekladke robil. Wiec jezeli przekladka na fajnym aucie to tylko robic ja samemu albo miec stala kontrole nad przebiegiem przekladki i wtedy wiemy czym sie jezdzi. Choc prawda jest taka ze 50% e46 w polsce jest po sporych kolizjach i przy naprawach auto przechodzilo przez wiecej ludzi od druciarstwa niz przy przecietnej przekladce ;) Prawda jest taka ze kupic wersje europejska bezwypadkowa jak ta wersja angielska w ogloszeniu to wyczyn wiec moze nie skreslajny odrazu auta tlyko niech ktos to sprawdzi na zywo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.