Skocz do zawartości

[E87] Głośniejsza praca silnika? M47N2


matiman

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam mały problem (może jestem przewrażliwiony) ale wydaje mi się, że moja jedynka zaczęła głośniej chodzić na biegu jałowym głośniej klekocze a przy przyśpieszaniu słychać głośniejszą pracę motoru. Jak odpuszczę gaz jest w miarę normalnie, tylko przy przyśpieszaniu i na biegu jałowym. Około 1000km temu wlałem płyn liqui moly i korekcję wtrysków się trochę poprawiły (zdj. nr 1) wczoraj wykonywałem znowu pomiary i niestety wróciło do tego jak przed dolaniem tego środka. Myślicie, że to przez wtryski silnik może być głośniejszy? Auto ma zrobiony program na 180km i 395Nm. Przebieg ok. 190 tyś. Oczywiście program nie był zrobiony teraz tylko wcześniej i nic takiego nie występowało. Czy wtryski niestety już wołają o regenerację? (przy takiej korekcie jak na zdjęciu nr. 2) Auto nie ma żadnych innych objawów nie dymi, nie brakuje mocy, mooooże troszeczkę więcej pali. Odpala oczywiście normalnie, obroty też w ogóle nie falują. Aha, uprzedzę pytania to na pewno nie stuka dwu masa, była wymieniana, a poza tym na wciśniętym sprzęgle dźwięk jest taki sam. Może to źle wykonany program :( ? Sam już nie wiem :( Program może uszkodzić wtryskiwacze jeśli auto nie dymi, było hamowane i było wszystko ok. itp. ?

http://files.tinypic.pl/i/00768/u1y95nvhv1k7_t.jpg

http://images.tinypic.pl/i/00768/drdte297jmd9_t.jpg

 

Z góry dziękuje za odpowiedzi

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z autopsji. U mnie "silnik" pracował głośniej, szczególnie na jałowym ponieważ obluzowała się plastikowa pokrywa silnika :D Drgajaca pokrywa rezonowała i dawała stresujący pogłos :)

Może merytorycznie niewiele wnoszę tym postem ale spróbuj na jałowym przytrzymać ręką te pokrywę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.