Skocz do zawartości

325i - czy tak ma brzmieć?


lechu1988

Rekomendowane odpowiedzi

Mam Bmw e36 325i (192km) i mianowicie trapi mnie jedna kwestia :D czy tak mocno basowy i głosny pomruk te auto ma ?? Czy może mam walnięty tłumnik?? Bo wydaje mi sie że auto jest dośc glośne... Czy to typowe dla tego silnika??

 

Ps. Dobry pomysł żeby wyciąć kata ?? Podobno będzie mniejsze spalanie. I jakby ta operacja wygladała w tym modelu (co zamiast kata i co z sondą L.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój kolega ma BMW 525i u niego też tak głośno chodzi a ma standardowy wydech i cały dobry, ale myśle że to fajnie brzmi :mrgreen: Te silniki mają taki odgłos. A jak wywalisz kata to napewno będzie jeszcze dużo głośniejszy. Spalanie Ci nie spadnie, dojdzie troche mocy i prędkość max będzie większa :cool2: O zastąpieniu czymś się nie znam ale jakiś tłumik wstawić zamiast niego, zresztą na forum coś znajdziesz..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój kolega ma BMW 525i u niego też tak głośno chodzi a ma standardowy wydech i cały dobry, ale myśle że to fajnie brzmi :mrgreen: Te silniki mają taki odgłos. A jak wywalisz kata to napewno będzie jeszcze dużo głośniejszy. Spalanie Ci nie spadnie, dojdzie troche mocy i prędkość max będzie większa :cool2: O zastąpieniu czymś się nie znam ale jakiś tłumik wstawić zamiast niego, zresztą na forum coś znajdziesz..

 

Ja nie mówie że to źle brzmi ;D ale jak pierwszy dzien jechałem nim 300 km to mnie głowa bolała :D teraz juz nie przeszkadza mi to przyzwyczajiłem sie. Ale każdy mówi że mam głośne auto ...

 

A co do wzrostu predkosci max. :D Co mi z tej predkosci max jak umnie poleci auto 240 :D a ja jechałem 210 i miałem juz niezłego stracha. A robiłem to na pustej trasie środek nocy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buczenie w tym silniku jest najlepsze moim zdaniem na 1 2 3 przy depnięciu :D wtedy kumpla słysze pare ulic dalej :P Ale jak mówisz że masz tak głośno na trasie to na kanał odpal i szukaj gdzie dziura albo uszczelkę wydmuchało. A może to właśnie kat? U mnie jest pęknięty (ale nie na wylot :lol: ) Jak samochód długo nie jeździ to cały układ wydechowy szlak trafia. Wiem bo już 2 samochód mam który stał bardzo długo niejeżdżony :norty:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja chłopaki to jest BMW tu wszytsko jest zaprojetktowane z pasją nawet wydech :D mam 325i jak kupiłem auto jakieś podlotki do mnie podjeżdżały i pytali ile kosztował mnie ten wydech kto to przerabiał itp. :wink: a to seryjny wydeszek ha ha ha ale brzmi poważnie i WŁAŚNIE te 1,2 3, bieg Słyszą mnie na sąsiednich ulicach ha ha ha POZDRAWIAM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

...ale jak pierwszy dzien jechałem nim 300 km to mnie głowa bolała :D teraz juz nie przeszkadza mi to przyzwyczajiłem sie. Ale każdy mówi że mam głośne auto ...

 

Z tego co napisales wnioskuje ze albo masz nieszczelny wydech albo ktos przed toba dokonal jakiejs przerobki. Przy normalnej jezdzie nie slychac wogole wydech (chyba za na 3 ciagle jechales) tylko ewentualnie szum wiartu ale nie sadze zeby od tego Cie glowa bolala :D

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.