Skocz do zawartości

BMW E46 ORIENTBLAU by Szumi159


Szumi159

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 82
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Super :cool2:

 

Cieszę sie ze jesteś zadowolony z dystansów :)

Widzę ze jeszcze zdjęcie ich dodałeś z moich schodów :p

 

Z Twoich schodów ? :nienie: Mam takie same :mrgreen:

Robię Ci reklamę :cool2: szczerze to zapomniałem zrobić zdjęcia przed założeniem, nie było sensu ściągać z samochodu żeby zrobić na moich schodach :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ciąg dalszy inwestycji w autko :mrgreen:

Od dłuższego czasu zmagałem się z problemem ..... tak jakby wibracji, mocne stukanie przy przyśpieszeniu wydobywające się z tyłu samochodu, z pod tylnej kanapy, szczególnie na 2 biegu około 3 tyś obrotów.

Przy gwałtownym przyśpieszeniu przeważnie gdy się wychodzi z zakrętu i w tym samym czasie jest skręcona dosyć lekko kierownica - odgłosy się z biegiem czasu nasilały. Podejrzenie padało na którąś z podpory wału lub przegub elastyczny wału... ale gdyby coś było nie tak z przegubem to raczej były by problemy przy prostej jeździe na wprost a wtedy nicc a nic cisza. :duh:

 

Nie wiedziałem która podpora jest uszkodzona, więc kupiłem Tylną i Przednią Febi Bilstein

 

 

Przy okazji, jak już było wszystko na wierzchu postanowiłem zdecydować się na wymianę Przegubu Elastycznego wału Lemforder ponieważ były lekkie pęknięcia ...Lepiej dmuchać na zimne :mrgreen:

 

 

 

Szczerze mówiąc jest różnica w przyśpieszeniu auta, przy poprzednich podporach na pewno były wyrobione łożyska co co grało na niekorzyść prowadzenia, teraz brak luzów na wale i jest okey :cool2:

 

Wymieniono także

-Szczęki hamulca ręcznego

 

-Świece żarowe Beru (Sterownik był wymieniany na nowy rok temu BERU)

Edytowane przez Szumi159
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mała zmiana w wnętrzu, szczerze to dla mnie bardzo duża zmiana :mrgreen: :mrgreen:

Obszycie kierownicy skórą perforowaną po bokach, na dole i na górze skóra nappa + Nici M pakiet

Wymiana także mieszka od zmiany biegów i ręcznego na nową skórę, rączka ręcznego obszyta skórą perforowaną

 

...Teraz czas na gałkę zmiany biegów... teraz nie pasuję niestety do nowych obszyć :mad2:

Edytowane przez Szumi159
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny temat. Lubię śledzić te wasze tematy w dziale e46, bo jakby więcej robicie i relacjonujecie niż koledzy z e90, więc można się dużo ciekawych rzeczy dowiedzieć :P

 

Pzdr i bezawaryjności.

 

PS. Przy okazji czego warto te elektrozaworki i wężyki zmienić? Będę musiał się do tego przymierzyć kiedyś, bo moja e90 już 210 tyś na liczniku, ale wcześniej sprawdzę się na hamowni pewnie, bo jeśli trzyma serie to nie ma co kombinować. Myślałem, że trochę ospała jest może ale 230 z lekkiej górki ostatnio poszła, więc może nie jest tak źle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny temat. Lubię śledzić te wasze tematy w dziale e46, bo jakby więcej robicie i relacjonujecie niż koledzy z e90, więc można się dużo ciekawych rzeczy dowiedzieć :P

 

Pzdr i bezawaryjności.

 

PS. Przy okazji czego warto te elektrozaworki i wężyki zmienić? Będę musiał się do tego przymierzyć kiedyś, bo moja e90 już 210 tyś na liczniku, ale wcześniej sprawdzę się na hamowni pewnie, bo jeśli trzyma serie to nie ma co kombinować. Myślałem, że trochę ospała jest może ale 230 z lekkiej górki ostatnio poszła, więc może nie jest tak źle.

 

Dokładnie zgadzam się z Tobą trochę mało Waszych relacji co do Nas z e46 :mrgreen:

 

Co do zaworków i elektrowężyków to jeśli masz fundusze to sobie wymień, jeżeli masz jakieś podejrzenia do nich że coś nie tak.

Ja już dawno u siebie wymieniłem właśnie zaworki i elektrowężyki i jest okey :mrgreen:

 

U mnie na hamowni wyszło na dwóch pomiarach:

152,5 Km przy 335 NM

149,8 Km przy 338 NM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem Pierburg 2x zawór podciśnienia cena za jeden około 220 zł (za dwa bodajże wyszło prawie 450) :mrgreen:

Przewody dokładnie nie wiem w jakiej cenie kupowałem ale coś mi się wydaję że chyba 1MB 30 zł, ale musisz poszukać :mrgreen:

U mnie niektóre były trochę w kiepskiej kondycji ale teraz już jest ok :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Po ostatniej wizycie u mechanika, gdy wymieniałem dwie podpory wału i przegub elastyczny wały już następnego dnia zaczęło coś wyć z tylnej części auta, ale było do zniesienia , teraz masakra

Mechanik zarzekał się że to tak musi wyć bo po wymianie podpór większa jest przekazywana moc na dyfer i on tak musi wyć :mad2:

Dźwięki są bardzo głośne gdy silnik jest zimny i nie nagrzany, głównie w okolicach 50 - 80 km/h wyje i nagle przestaje, albo ciągle

 

Tak to wygląda na filmiku, który odzwierciedla te dźwięki

https://www.youtube.com/watch?v=mdCVuQqNZYw&feature=youtu.be

 

Podejrzewam że to łożysko którejś z podpory wału jest uszkodzone i ono tak tak wyje

Miał ktoś podobny problem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Bardzo słabe tłumaczenie twojego mechanika z tym wyciem.

Na nowych podporach i łączniku zmniejszą się drgania wyczuwalne na drążku zmiany biegów przez co poszczególne przełożenia wchodzą precyzyjnie, jeśli łożyska podpór były "wylatane" to powinno być ciszej.

Również moment ze skrzyni jest bardziej sprężyście - łagodniej przekazywany na tylną oś.

Wykluczam problemy z niepoprawnym wyważeniem walu.

 

 

Prywatnie bardzo nie lubię oceniać dźwięków z filmików, ale wbrew perypetiom z łącznikiem i podporami może kolego pada/padają tobie tylne łożyska w kołach, łożysk w podporach bym nie podejrzewał.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wykluczył tylne łożyska w kołach, gdyż były wymieniane z obu stron około 1,5 roku temu na Fag. Nie sądzę żeby już jedno padło.

Ale dziwne... nawet jeżeli był by to dźwięk z łożyska koła, to dziwne że zaczęło wyć po wymianie tych podpór i przegubu elastycznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami złośliwość rzeczy martwych ujawnia po jakieś wymianie.

 

Ewentualnie w przypadku demontażu wału można uszkodzić przednią flanszę dyfra bo na tym połączeniu (wał - dyfer) z kolejnymi latami i km całość się zapieka.

Ewentualnie trafiłeś na słabszej jakości podpory albo mechanik faktycznie przy "nabijaniu" łożysk (z podporami) na wał je uszkodził.

Prywatnie nie miałem okazji jeszcze zmieniać dwóch podpór wału to ciężko mi się wypowiedzieć.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też byłem tego zdania żeby wymienić tylko jedną podporę tą uszkodzoną co powodowała te wibracje, ale nie wiadomo kiedy by padła ta druga, a wał już był ściągnięty.

Teraz będę żałował że nie kupiłem oryginalnych BMW trochę więcej $, ale był bym pewien że łożyska ok.

Ja bym się przychylał do któregoś z łożysk podpór, tak jak mówisz albo było słabej jakości albo mechanik je uszkodził przy nakładaniu na wał.

Kupię nowe łożyska do tych podpór z Oryginał BMW zobaczymy co wniknie z tego, mam dziwne przeczucie że to któreś z łożysk tak daje mi polalić, zobaczymy :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szumi159

Jak ktoś nie jest złotówa to od razu zmienia komplet.

Mi chodziło o to, że wału dwu-podporowego w ręku nie trzymałem jeszcze i nie mam jak się wypowiedzieć co do poprawności montażu.

Jeśli faktycznie masz Febi zamontowane to bez uwag, bo wstawione fotki są chyba "swaga" a jakościowo to nie to samo.

Łożyska podpór są mimo wszystko małe vs. kół i nie jestem przekonany czy mogą generować aż takie donośne dźwięki.

Przy ponownym demontażu wału wszystko może się wyjaśnić jak "pokręci się całą podporą", ale nastawiłbym się ewentualnie na dyfer.

 

Jeszcze jak dostanie się żwir-kamień itd. między tarczę a jej osłonę to może generować "dziwne" dźwięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szymon podpory są kupione dwie Febi, zdjęcie to tylko poglądowe (teraz zauważyłem że piszę na nich swag ) obie są Febi

Mówisz że łożyska podpór nie dawały by tak głośnych dźwięków, racja są mniejsze niż przy kołach.

 

Już dużo szukałem w sieci i na różnych forach co może powodować takie piszczenie, ktoś miał podobny problem, najpierw wymienił olej w dyfrze, później cały dyfer + wszystkie tuleje - dalej to samo. Coś jeszcze robić w skrzyni i nic nie pomogło, a też wymieniał podpory na Febi, okazało się że jedno z łożysk dawało taki dźwięk i po wymianie samego łożyska nastała cisza. Dlatego mam nadzieję że to jednak któreś z łożysk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak przypuszczam dedukując rozmiar, bo wywalone łożyska tylne to jest masakra np.:

Z górki prosta droga :)

Z górki prosta droga :)

Przed wymiana

Przed wymiana

 

Któryś element łożyskowany na pewno :mrgreen: .

Dyfer nie dostał większej moc-y przekazywanej, mechanik tak powiedział tak było wygodniej .......... .

Jak wał jest usztywniony to mniejsze dodatkowe drgania musi przenosić skrzynia oraz dyfer i te "elementy mają łatwiej" ........... ni jak ma się informacja o bardziej obciążonym dyfrze (który mimo wszystko możesz mieć uszkodzony).

 

Jak przypuszczam taniej będzie zdemontować wał i sprawdzić podpory-łożyska na początek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Wina była po stronie łożyska podpory :mad2:

Wymienione zostały przy obu podporach na SKF i ciszaaaaa

Nie polecam Podpór FEBI, wstawiają bardzo słabe łożyska.... bardzo słabe, nie zdziwiłbym się gdyby były Made In China

A już dobierałem do siebie myśli że będzie do wymiany dyfer albo skrzynia uffff, a Tu nowe podpory wydawałoby się że powinno być okey a tu Proszę :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wina była po stronie łożyska podpory :mad2:

Wymienione zostały przy obu podporach na SKF i ciszaaaaa

Nie polecam Podpór FEBI, wstawiają bardzo słabe łożyska.... bardzo słabe, nie zdziwiłbym się gdyby były Made In China

A już dobierałem do siebie myśli że będzie do wymiany dyfer albo skrzynia uffff, a Tu nowe podpory wydawałoby się że powinno być okey a tu Proszę :mrgreen:

 

miałem dokładnie tak samo z podporami febi ,wkładają chińskie łożyska skurw...y

a samo łożysko z faga albo koyo w hurtowni 10 zł masakra nie rozumiem tej polityki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, co oni wstawiają za chińszczyznę maskara po prostu :mad2:

Z SKF-a jedno łożysko kosztowało mnie 25zł, duże pieniądze ? .... skąd, a jeśli zakładają chińczyki to prędzej czy później trzeba znów to samo rozbierać, jaka jest polityka.

Jak bym wiedział to od razu bym wyrzucił te ich łożyska z Febi i założył SKF albo Fag i masz pewność że jest okey. Ale z Febi już chyba nic nie założę szybko, ojj nie :nienie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
w jaki sposob wymienialiscie te łożyska? mam ten sam problem i bede sie za to zabierał tylko zastanawiam sie jak wyjac to lozysko z gumy w podporze. Wychodzi to w miare łatwo?

 

Masz takie same objawy po wymianie podpory ? Tylko nie mów że Febi :mad2:

Z wyjęciem łożysk nie będziesz miał problemu, nie robiłem akurat tego sam, ale powinieneś dać radę .... spokojnie, jakoś wyjdzie :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.