Skocz do zawartości

E46 Touring 320D komputer pokładowy


tmktmk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Zawuażyłem w moim e46 dziwną rzecz, mianowicie:

Resetując średnie spalanie na komputerze i ruszając w trase pokazuje mi powiedzmy prawidłową wartość ( przy 120-130km/h ok. 6.5-8 l/100km). Z tym, że w momencie zatrzymania się na światłach, stania w korku, czy też po prostu na parkingu na luzie spalanie zaczyna drastycznie rosnąć po 0.1l/100km co pół minuty. Moje pytanie jest następujące - komputer pokazuje aktualne chwilowe spalanie czy spalanie średnie na xx przejechanych kilometrów? Z drugiej strony mam powiedzmy ćwierć baku (ok. 16L) a zasięg, który mi pokazuje po mieście to 220km w momencie, kiedy średnie spalanie wynosi 12.5l/100km wg. komputera pokładowego. Zaznaczę jeszcze, ze moja jazda jest raczej spokojna.

 

Z góry przepraszam za głupi temat, jestem posiadaczem e46 od ok 1.5 miesiąca i po prostu jestem ciekaw czy to jest prawidłowe zachowanie. Mój samochód do e46 Touring 320D 136km w automacie z 2001 roku.

 

Pozdrawiam serdecznie i dzięki za odpowiedzi!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komputer pokazuje spalanie średnie na xx przejechanych kilometrów (dokładny algorytm jest rozpisany gdzieś na forum). Chwilowe spalanie pokazuje ekonomizer (ta strzałka u dołu obrotomierza).

Spalanie średnie na postoju będzie oczywiście rosło, ponieważ paliwo jest zużywane, a kilometrów nie przybywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak kolega wyżej pisze. Nie resetuj spalania po czasie samo się unormuje i będzie pokazywać dobrą wartość. Co do zasięgu, jeżeli co chwile resetujesz wartości to komputer wylicza według algorytmu i wlicza do tego również średnią prędkość nie tylko średnie spalanie. Po czasie wszystko się unormuje i na pewno będzie pokazywało dobry zasięg jak układ sprawny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego ma nie resetować spalania? Ja to zawsze robię po każdym tankowaniu i przed wyruszeniem w trasę by mieć parametry pod kontrolą. Zasięg komputer oblicza na podstawie spalania z ostatniej godziny, niezależnie od tego czy zrobisz reset czy nie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To musi Ci się bardzo nudzić. Jaki jest sens ciągłego resetowania komputera ? Jeżeli jeździsz cały czas w takich samych warunkach to spalanie średnie będzie takie samo. I skoro odczytuje zasięg z ostatniej godziny to tym bardziej bez sensu jest resetowanie licznika bo co Ty chcesz kontrolować ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z ostatnich 50km a nie godziny

 

a resetowanie co kazde tankowanie do pełna to rzecz normalna, razem z resetem sredniej predkosci, ktoś tego nie robi ?

do tego jak ktos ma przeklamania to wykonac nalezy kalibracje i tyle filozofii

Lepiej pchać niż ciągnąć... | Bita Malowana Wy-szpachlowana...

http://oi59.tinypic.com/oqvqmr.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ja co tankowanie resetuję tylko licznik 'małych kilometrów', bo mnie bardziej interesuje średnie spalanie/prędkość z dłuższego okresu. Teraz nie resetowane od dobrych kilku tysięcy km i mam średnią z całej zimy, bo to mnie interesowało. Będzie za tydzień trasa 450km to chętnie zresetuję i zobaczę jaka wyjdzie średnia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, również mam pytanie. resetuję komputer na średnim spalaniu i po przejechaniu trasy chociażby 20 km zazwyczaj pokazuje 11.3 , a patrząc na ilość paliwa w baku zasięg jest dużo większy. Muszę sam obliczać spalanie i zazwyczaj wychodzi mi w granicach 7.2-4 a komputer nadal pokazuje swoje. Czy to jakaś awaria?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zresetowaniu spalania musi się wszystko "unormować" i jeżeli np jeździsz po mieście to normalne, że dostosuje się do miasta. Przejedź dłuższy dystans bez resetowania i będzie pokazywać bliżej prawdy. Dlatego nie jestem "amatorem" resetowania średniego spalania co tankowanie. Zanim średnie spalanie się unormuje to już musiałbym kolejny raz resetować ^^
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, również mam pytanie. resetuję komputer na średnim spalaniu i po przejechaniu trasy chociażby 20 km zazwyczaj pokazuje 11.3

A co pokazuje po powiedzmy 2000 km?

 

Nadal to samo, po zresetowaniu po jakimś czasie wskakuje na 11.3 i tak zostaje bez względu ile przejadę i jaki dystans

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.