Skocz do zawartości

318i Woda pod fotelem


Veaving

Rekomendowane odpowiedzi

Mam ten sam problem. Usterka pojawila sie po wymianie progow. W moim przypadku nagrzewnica jest szczelna. Wszystkie korki w podlodze sa (jak odchylisz dywanik to w kilku miejscach jest korek metalowy srednicy 3cm). Do tej pory nie wiem skad lapie tyle wody.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj sprawdzilem droznosc odplywow szyberdachu. Oba byly drozne. Wlalem troche wody w prawy odplyw i po chwili woda pokazala sie pod samochodem- czyli OK. Wlalem wode w lewy odplyw i wody pod samochodem nie bylo... wniosek jest taki, ze blacharz cos sknocil z lewym odplywem szyberdachu. No i teraz pytanie jak sie do tego zabrac: od strony glosnika czy zdejmowac blotnik i cos wtedy rzezbic?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Temat rozwiazany. Problemem jest to, ze odplywy przednie szyberdachu koncza sie w progach. Dosc beznadziejny system. Rurki, ktore maja odbierac wode z szyberdachu, leja wode prosto w prog. Jak z tamtad woda ma odlybac? Tego nie wiem... Problem ten rozwiazalem dosc prosto. Otoz kupilem 50cm rurki igielitowej wewnetrzna fi 12mm. Naciagnalem na koniec oryginalnej rurki, ktora zewnetrzne fi 14mm; czyli przedluzylem ja. Odkrecilem dol blotnikow i dwa wkrety we wnece drzwi i odchylilem dolem blotnik. Uzyskalem miejsce do wywiercenia otworow, przez ktore wysunalem przedluzone odplywy. Oczywiscie zrobilem gumowa przelotke aby wszystko bylo szczelne i nie korodowalo. Nastepnie zapsikalem od wewnatrz i zewnatrz bitexem w spray'u. Dzieki takiemu zabiegowi, woda wylatuje na zewnatrz a nie w prog. Nic tez dziwnego, ze przody progow w e36 gnija na potege, jak jest tam woda.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dalej mam mokro i pies wie dlaczego.. Płyn w układzie cały czas mam, jego stan się nie zmienia, podłoga zdrowa, otwory odpływowe są zamknięte przez te fabryczne gumy (czy jak to się tam ma) a dywan dalej mokry, jakiś miesiąc temu było tego mniej, nie wiem skąd to się tam zbiera.. Szyberdachu nie mam.. Nagrzewnicy nie sprawdziłem jeszcze, dziś albo jutro to zbadam, ale skoro płynu w układzie nie ubywa to wątpię aby tam leżał problem.

c5a98d3916f4.jpg

 

Walczę z tym przeciekaniem od czasu kupna auta, jak nie mokra podsufitka, przeciekająca tylna lampa to teraz mokry dywan, jeszcze na dodatek zaczęła mi puszczać uszczelka tylnej szyby. Bardzo zbiednieje przez te uszczelki :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zdjeciu widac ze oda wchodzi od strony glosnika. Zdejmij gorna oslone, ta nad nogami i zobacz czy tam jest sucho. Jesli jest sucho to zdejmij oslone glosnika, odchyl wykladzine i zbadaj sytuacje. Byc moze cieknie spod przedniej szyby lub korytka nagrzewnicy.

Ja od tygodnia susze dywan- skoro byl mokry to wypralem go zlewajac woda z detergentem i szorjac szczotka. Potem dzien wisial aby woda z niego wyciekla i intensywne suszenie. Podloga tez od tygodnia schnie- byl czas na poprawienie odplywow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zdjeciu widac ze oda wchodzi od strony glosnika. Zdejmij gorna oslone, ta nad nogami i zobacz czy tam jest sucho. Jesli jest sucho to zdejmij oslone glosnika, odchyl wykladzine i zbadaj sytuacje. Byc moze cieknie spod przedniej szyby lub korytka nagrzewnicy.

Ja od tygodnia susze dywan- skoro byl mokry to wypralem go zlewajac woda z detergentem i szorjac szczotka. Potem dzien wisial aby woda z niego wyciekla i intensywne suszenie. Podloga tez od tygodnia schnie- byl czas na poprawienie odplywow.

 

 

Dzięki za radę, jutro to obadam i porobię fotki jak nic nie znajdę. Akurat w lany poniedziałek będę patrzeć skąd leci woda w aucie :norty:

 

A Ty wyciągałeś cały dywan z auta? Demontowałeś nagrzewnicę itp.? Z ciekawości pytam ile z tym roboty jeśli chce się wyciągnąć dywan w jednym kawałku :D

 

@Edit

 

Tak to wygląda, dookoła głośnika sucho.

eae315daa57e.jpg

56a667694722.jpg

9cfb861cf429.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

demontowalem caly dywan. zajelo mi to okolo godziny czasu. Nagrzewnicy nie wyjmowalem. Zrobilem troche na skroty bo wycialem nozykiem to co jest pod nagrzewnica i reszte wyjalem. Po zalozeniu plastikow nie bedzie widac tego. Na zdjeciach wyglada jakbys mial przegnity wewnetrzny prog i jakos stamtad ciagnelo wode. Odchyl dywan ile mozesz i zobacz co sie tam dzieje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłoga w każdym miejscu zdrowa, więc teraz to zwariowałem.. Ale spoko, odchylę dywan ile się da i spróbuje dojść czy to spod spodu leci bo de fakto jest to wnerwiające zjawisko.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
kolego mam ten sam problem, nie wiem skąd zbiera się woda pod nogami kierowcy. Sprawdź przewód odprowadzający skroploną wodę z chodniczki klimatyzacji, jak wyjmiesz ten mały schowek razem z zapalniczką to będziesz widział, albo http://www.realoem.com/bmw/pl/showparts?id=BE71-EUR---E36-BMW-318is&diagId=64_0555 element nr. 22 przez niego przechodzi trójnik do środka kabiny jak ma dziurę to będzie leciała woda pod nogi kierowcy. Jak rozwiążesz problem to napisz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.