Skocz do zawartości

318is - wspomaganie raz działa mocniej raz słabiej


troian

Rekomendowane odpowiedzi

Witam od 2 dni mam problem ze wspomaganiem mianowicie, kiedy przekręcę kierownicę na maksa w lewo lub w prawo tak aby się zablokowała obroty silnika mi spadają i to tak drastycznie z 800-900 do 400-500. Oraz podczas jazdy samochodem czuć jak wspomaganie raz działa mocniej raz słabiej, kolega który pomagał mi z ręcznym wspominał coś o sprzęgle, niestety żaden z nas nie wie jak się do tego zabrać, trochę boję się jechać teraz autem aby nie uwalić pompy albo czegoś jeszcze. Będę bardzo wdzięczny za jakąkolwiek pomoc. Edytowane przez troian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak otworzysz maske i staniesz przodem do auta to masz po prawej taki długi wąż od chłodnicy, pod tym wężem masz taki czarny słoik z nakrętką takie słoneczko :) to jest zbiorniczek wspomagania, odkręc na zgaszonym silniku i zobacz co tam masz, czy jest płyn i czy jest czerwony. Jesli jest mało to dolej, jeśli jest czarny to wymień.

 

Spojrzyj pod auto czy czasem nie masz jakiegoś wycieku z przekładni kierowniczej.

szukam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz się zbiorę i popatrzę, co do wycieku to raczej mało prawdopodobne gdyż auto stoi na suchej płycie betonowej i nic pod nim nie widziałem, ale dla pewności sprawdzę.

 

@edit;

 

A więc tak nie udało mi się odkręcić pokrywki, tak jak by się zassała czy coś, z tego co udało mi się zaobserwować to może brakować płynu w zbiorniczku. Jakiś pomysł jak go otworzyć bez uszkodzenia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekam na kolegę, ma on dość sporo kolekcję wielkich kluczy, może uda się czymś złapać i zrobić dźwignię.

 

edit;

 

A więc tak dostaliśmy się do tego zbiorniczka i oto co zobaczyliśmy:

 

http://zapodaj.net/images/258b095039bf5.jpg

 

konsystencję ma takiej gęstej zupy. Chyba to będzie wina problemów z układem kierowniczym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.