Skocz do zawartości

Bluetooth BMW X5 2005


dziakoni

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 88
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Podłączyłem bluetooth dzisiaj u siebie, zakodowałem DISem, telefon mi się sparował, łączy się, książka się synchronizuje, da się odbierać i nawiązywać połączenia, nie działa mi "jedynie" dźwięk. W kompletnej wiązce do ULF którą montowałem są dwie wtyczki 3-pinowe które nie za bardzo wiem gdzie podłączyć, przypuszczam że to dlatego nie mam dźwięku. Pierwsza biała pasuje do wolnej wtyczki która już była w aucie - mają być połączone? Druga (czarna) nie mam pojęcia gdzie powinna być podłączona. Może do mikrofonu?

Wyglądają tak:

 

ulf2.jpg

 

ulf1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie, biała to faktycznie mikrofon, podłączyłem i już mnie słychać :)

Jeszcze tylko kwestia tego, że ja nie słyszę rozmówcy. Dźwięk z zestawu głośnomówiącego jest słyszalny ze wszystkich głośników w aucie czy tylko z lewej strony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam bo kilka dni temu padła mi jedna końcówka mocy w BM54 i nie gra mi lewa strona, jeśli tylko tamtędy słychać bluetooth to to będzie rozwiązanie. Jeśli natomiast powinno być słychać we wszystkich głośnikach to wydaje mi się ze brakuje mi jednego kabelka pomiędzy modułem ULF a BM54 :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na logike z każdej strony powinno iść, przynajmniej np. w E60 tak jest. A propos, scarab, będziesz BM54 wysyłał tam co to się na allegro ogłaszaja że naprawiają i wymieniają wzmacniacz czy masz jakiś inny patent?
http://i.imgur.com/mk2DLM9.jpg http://i.imgur.com/p36AAFC.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak telefon działa na wszystkich głośnikach .

Co do naprawy koncówki mocy to naprawiałem w V-garaż czy jakoś tak we Warszawie naprawili lecz po 3 miesiącach znów się pojawił problem nawet kupiłem na wymianę drugi , ale wysłałem na gwarancji i naprawili ponownie na razie miesiąc gra ok zobaczymy dalej

Mam pytanie czy ty sam sobie kodowałes czy ktoś Ci robił ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, w takim razie muszę jeszcze kombinować z instalacją. Wydaje mi się, że brakuje mi połączenia pomiędzy BM54, a ULF. W BM54 są dwa piny w złączu zmieniarki CD do telefonu Tel Audio + i Tel Audio -. U mnie nie są podłączone - wiązka do zmieniarki ma pusty PIN Tel Audio +.

Bluetooth sam sobie kodowałem DISem, myślisz że może to być kwestia kodowania?

Co do naprawy BM54 właśnie się zastanawiam gdzie wysłać, macie jakąś sprawdzoną firmę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszę z pamięci, więc coś może się nie zgadzać, ale powinno to wyglądać mniej więcej tak:

1. Po włączeniu INPY wybierasz e53

2. Wybierasz i łączysz się z konkretnym modułem, np. airbag

3. Naciskasz Identification (F2)

Powinien wyświetlić się między innymi VIN zapisany w module.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba mam coś nie tak mam inny vin w EWS a inny w KMB i KMBI i jak chce wejść w FA to nie pokazuje mi nic z modułów i nie mogę nic dopisać ani usunąć ktoś coś pomoże ?

 

Ok poradziłem sobie w E53 nie mamkodu FA tylko ZCS

Edytowane przez dziakoni
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Już udało mi się wszystko ogarnąć dla potomnych napiszę co i jak zrobiłem więc

1. zakupiłem moduł bluetooth z E46 MULF z 2004 roku

2. Podłączyłem zamiast mojego TCU kostki pasowały bez przeróbki

3. Zakodowałem do mojego auta kod zcs czyli 644 i 620 po tym mam komendy glosowe i telefon z bluetooth

4. nie miałem konsoli środkowej z przyciskiem parowania musiałem INPĄ sparować telefon ale to uciążliwe więc znalazłem sposób aby zrobić przycisk trzeba w kosce w kokpicie złączyć przy wyłączonym zapłonie piny 1 i 17 po przekręceniu na 2 pozycje stacyjki rozłączamy piny i na radiu widzimy trzy kontrolki wtedy bluetooth szuka telefonu, znajdujemy np BMW2345 w telefonie poprzez bkuetootha nasz samochód wpisujemy pin z MULFA i jak usłyszymy piknięcie w samochodzie i napis połączono od razu wyłączamy zapłon po tej procedurze jak następnym razem uruchomimy samochód bluetooth łączy się z naszym telefonem

5 zrobiłem przycisk parowania w konsoli i mam juz bez problemu parowanie z autem

 

to na tyle jeśli ktoś potrzebuje pomocy można śmiało walić do mnie myślę że już wszystko wiem o tych bluetoothach w tych autach :) :norty: :norty: :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.