Skocz do zawartości

Stuk podczas hamowania( pojedynczy)


zuba00

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, mój problem w aucie polega na tym,że podczas hamowania i kiedy auto juz prawie sie zatrzymuje słychać jedno puknięcie,wydaje mi sie,ze odgłos dobiega z tylu auta . Proszę o pomoc może ktos spotkał sie z czymś takim w swoim aucie pozdrawiam! BMW e92 325d 2007 automat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klocki są ok około 50% w poniedziałek jadę z tym do kolejnego mechanika cudotwórcy i zobaczymy co on powie, na pewno dam znać czy usterka została usunięta czy kolejny raz wymienię niepotrzebnie kolejna cześć
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opisz ten "Stuk". Czy jest głośny, metaliczny, głuchy? Czy tylko słychać czy może czujesz w tym momencie lekkie puknięcie na pedale hamulca?

Podczas hamowania czy może przy odpuszczaniu hamowania jak auto już prawie się zatrzymało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to pojedynczy metaliczny stuk dochodzący z tylu auta podczas hamowania kiedy Pedal hamulca jest wciśnięty a auto prawie sie zatrzymuje, nie ma żadnego stuku kiedy odpuszczam gaz podczas jazdy,podczaszy wrzucania wstecznego tez nic sie nie dzieje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to dużo masz do sprawdzenia bo mi nic nie przychodzi do głowy

 

najlepiej jakbyś podniósł tylne koła i każdy wahacz sprawdził osobno, a także gumy dyferencjału

 

jest pełno elementów które mogą wykazywać takie objawy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem gumowy łącznik wału z mostem fachowiec powiedział ze na 99% procent to jest przyczyna po zamontowaniu nowego łącznika usterka nie została wyeliminowania jedyne co pozostało to ubytek w portfelu i głupia mina mechanika:) poduszki mostu podobno były ok,podpora wału ok nie było żadnego luzu na wale, jutro powiem zeby sprawdzili całe zawieszenie w tyły,raz jeszcze poduszki mostu i co tylko sie da. Mieszkam obecnie w Uk a tu jeżeli cos nie wisi,nie jest urwane itd to cieżko dodając do sedna problemu:) może jutro sie uda,na pewno dam znać co i jak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie, byłem wczoraj u mechanika sprawdził cały zawias z tyły,poduszki mostu itd. Wszystko jest w porzadku bez żadnych luzów, opisałem mu cały problem z usterka przejechał sie pózniej sam,podniósł auto na podnośniku i sprawdził hamulec ręczny i doszedł do wniosku,ze odgłos prawdopodobnie wydobywa sie z winy hamulca ręcznego a ścisłej z zużytych szczęk tzw " break shoes" kazałem

Mu wiec zamówić cały zestaw i wymienić zużyte szczęki, sprężynki które znajdują sie w w środku itd. Zobaczymy czy to na pewno było to. Odezwę sie jak odbiorę auto z warsztatu pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Odkopię temat, bo mam identyczny problem i dziś zostawiłem auto *u mnie E60 530xD) u mechanika, może ktoś mu zaoszczędzi szukania a mnie wydatków? :)


Pod koniec hamowania, przy prędkości około 10-5km/h występuje pojedyncze puknięcie (jakby delikatnie metaliczne), jak u kolegi autora tematu. Nie jest to nic z zawieszeniem ani hamulce, bo puka tylko przy włączonym silniku.


Wszystkie wskazówki mile widziane, zostaną dla potomnych :)


Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
U mnie nie było to pojedyncze puknięcie, tylko kilka puknięć. Jak u Krzysztof81 była ta skrzynka od rozdzielacza Xdrive, ale u mnie wystarczyło zalać olejem, bo było mało i wymienić jakąś gumę przy tym. 20k przejechane już ponad od naprawy i problem nie powtórzył się. :)

F31 320d+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 10 miesięcy temu...

Rozwiązał ktoś problem? Mam tylko taki stuk przy "włożonym" wstecznym i zahamowaniu i to nie zawsze.

Raz się zdarzyło na 1 biegu - wciśnięte sprzęgło i jak mi zaczął uciekać z górki i tak dynamiczniej wcisnąłem hamulec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.