Skocz do zawartości

e60 525d 2008r dymi na niebiesko mocno


jolantcha61

Rekomendowane odpowiedzi

auto z niemiec 525d czyli 3.0d po odpaleniu odrazu mega mocno kopci po chwiki jest duza chmura dymu niebieskiego a po przegazowaniu szkoda pisac masakra spala olej i lekko nie równo pracuje mysle ze urwała sie klapka kolektora i wpadła na cylinder co mam sprawdzic ? jak wpadnie klapka to zawsze wyleci i turbo tez leci ? bede patrzył dopiero w wtorek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiec tak sprawdzone korekty tak na szybko

korekty 6 cylinder miał +4,9 reszta oka miała tak 0,23 troche na 1 cylindrze było -2,3 czasami najpierw wymienie jeden wtrysk i zobaczymy

 

oraz bład dpf bład dpf 4166

 

 

 

mam wrazenie ze był problem z wtryskami w bagazniku znalazłem preparat na czyszczenie układu wtrysków stp ..... pewnie wtrysk lał było jezdzone i został zatkany dpf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiec tak cisnienie zmierzone ale na zimnym po trzech czterech obrotach rozusznik kazdy cylinder dobija do 30 atmosfer za to 6 nawet po 20 sekundach krecenia dobija tylko do 24 atmosfer gdzie reszta dobija do 33 wiec jest brak odpowiedniego cisnienia na 6 cylindrze z tego koretky wtrysków sa takie duze dodatkowa gdy odepne 6 wtrysk auto przestaje dymi po zmianie np wtrysku 1 na 6 znow po odpieciu 6 cylindra brak dymu dodatkowa w tłumiku słychac suczenie takie jakby zawór wypalony
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim przeczytalem o tych cisnieniach, chcialem napisac, ze prawdopodobnie ktorys cylinder jest padniety - tlok, pierscienie, etc.

Wiec chyba dobrze mnie sie wydaje - u mnie tak bylo w Audi.

Jadę wolniej ale na 20-tkach.

Fan Mercedes z dwoma BMW ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.