Skocz do zawartości

Problem z parktronikiem bmw e60


Blanko85

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ,nagle zaczał świrowac mi parktronik nie mam podlgadu na navi wcale- moze to tylko pierdołka moze miał ktos tak i wie jak sobie poradzic z tym bez wizyty u elektryka albo ile moze to kosztowac? nie znam zadnego zaufanego i wole zapytac tu o rade niz w ciemno wieżyc pierwszemu lepszego elektrykowi

 

dodaje film -

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Mam podobny problem, żaden czujnik niereaguje, sprawdzałem na słuch/dotyk każdy czujnik - umarł w butach. Na kompie wyskoczyło przerwanie napięcia PDC, szukałem na przewodach od modułu w bagażniku, niby wszystko ok. Miał juz ktoś taki problem? Niby to tylko czujniki ale to nie ich brak przeszkadza a błąd w kompie :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To normalne, brak modułu pdc , brak błedów.

Proponuje wypiac kostki z modułu pdc i sprawdzic czy nie ma tam korozji, śniedzi.

Jeżeli wyglada ok, to dalej diagnostyka który czujnik uszkodzony.

BMW RETROFIT

http://bmw-retrofit.pl/

https://www.facebook.com/bmwretrofit

bmwdoposazenia@gmail.com


733-15-91-91

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi padł 1 czujnik to pdc sie nie wlaczało i info idrivie było. podłaczenie pod kompa i namierzenie ktory czujnik nie działa załatwiła sprawe. u ciebie nie ma info w idrive i mryga kontrolka od pdc wiec obstawiam moduł . jedz gdzies do mechanika i podmien moduł wtedy bedziesz miał pewnosc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Chodzi o to,że jeden nie działający czujnik nie powoduje całkowitego nie działania systemu.Nie pokazuje tylko odległości podczas aktywacji,załączenia PDC np.podczas cofania.

Kontrolka PDC mruga także gdy uszkodzony jest jeden z czujników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, podpinam się pod temat, u mnie czujniki przednie (prawy, środkowy prawy i środkowy lewy) świrują po włączeniu wstecznego biegu, tzn. mimo, że niczego przed autem nie ma pokazują, że coś tam stoi..

 

Reszta czujników pracuje prawidłowo..

 

Występuje to zjawisko od momentu w którym odłączyłem akumulator.

 

Miał ktoś taki przypadek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobnie, z tym że z tyłu z lewej strony. Przy cofaniu piszczy, po czym po przejechaniu 50 m milknie i nie sprawia kłopotów. Na początku występowało co jakiś czas. Teraz piszczy za każdym razem gdy cofam. Wniosek że czujnik działa skoro piszczy i jest wizualizacja, ale się zawiesił albo coś. Ktoś coś?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to,że jeden nie działający czujnik nie powoduje całkowitego nie działania systemu.Nie pokazuje tylko odległości podczas aktywacji,załączenia PDC np.podczas cofania.

Kontrolka PDC mruga także gdy uszkodzony jest jeden z czujników.

 

u mnie bylo info w idrive pdc flaiure czy jakos tak i po właczeniu wstecznego wizualizacja (auto sie pokazywało na wyswietlaczu) ale nie pokazywało zadnego czujnika ze działa i migała kontrolka . pojechałem na kompa , pokazało lewy tylny czujnik. wymieniłem i wszystko działa poprawnie. tak było u mnie. elektryk mowił ze jak 1 czujnik nie działa to pdc nie działa ale u mnie było jak opisałem. pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam a mnie jak jest zimno temp na minusie jest wszysko ok ale jak juz robi sie cieplo caly czas piszczy jeden czujnik tylny od strony pasazera .Niewiem gdzie szukac tak samo mam ze swiatlami skretnymi , jak zimno lewy skretny nie dziala i mryga caly czas zielona kontrolka od swiatel ale jak sie zrobi cieplo skretne dzialaja prawidlowo ot taki problem morze ma kto jakis pomysl pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki był koszt wymiany?

 

wymieniłem samemu bo akurat był dobry dostep do lewego tylnego (strona pasarzera) . koszt samego czujnika około 50zl zamiennik i malowanie ale to najmniejszy problem.w pazdzierniku wymieniałem , zime przejezdziłem i do dzisiaj działa poprawnie. moim zdaniem bezsensem jest kupowanie w serwisie bo koszty to okło 450 zł z malowaniem plus wymiana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprawdopodobniej znalazłem usterkę, zdjąłem przedni zderzak, nacięte i zardzewiałe dwa przewody, wszystko juz ładnie zarobione, tylko moje pytanie brzmi czy muszę jechać na kompa i skasować błąd czy sam powinien zniknąć? Bo jeżeli sam to dalej będę szukał wiatru w polu :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.