Skocz do zawartości

Pompa wtornego powietrza BMW X5 E53 3.0i


cienio86

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , ostatnio wysiadla mi pompa wtornego powietrza w mojej BMW X5 E53 3.0i 2006 . Nowa kosztuje ponad tysiac zl. W zwiazku z tym mam pytanie czy mozna zalozyc do niej pompe z BMW E46 ? Czy ktos juz tak robil ? Z gory dziekuje za jakakolwiek pomoc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tej pompie co mam z E46 nie ma takiego numeru... Jedyne numery jakie na niej znalazlem to 11.72 01T290 , ZB 7 506 209 , 7 506 210 , 7.28129.00 oraz taki przy kodzie kreskowym : 546290117139. Na tej stronie po tych numerach nie moge znalezc takiej czesci...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Numer części BMW to 7506210

http://www.realoem.com/bmw/enUS/partxref?q=7506210

Pompę tą zastąpiła właśnie 7571589 i można je stosować zamiennie.

Do wyboru do koloru: ;)

http://allegro.pl/listing/listing.php?order=m&string=7506210&bmatch=moto-koper-none-aut-1-1-0204

Musisz trochę poćwiczyć poruszanie się w katalogu części ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
u mnie troche wyje ta pompa powietrza jak silnik zimny i przestaje po okolo 1 min a jak cieply to nawet jej nie slychac. Czy da cos czyszczenie tej pompy ? albo tego zaworka co do niej idzie ? slyszalem ze jakis szlam czy woda sie tam zbiera . Uzywki widze ze chodza po okolo 70 zl.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz spróbować czyścić, ale wycie najczęściej jest spowodowane nieszczelnościa obudowy musiałbyś sprawdzić ręką czy w koło pompy nie dmucha powietrze może to być trudne jeśli masz wisko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tą dmuchawę można rozebrac , potem skręcić obudowe na srubki. tam powinno być czysto jedynie moze być nieszczelna na obudowie... zawór to co innego jeżeli ma szczelną membranę do powinno być ok .... Ja walczylem z tym ukladem w swojej e46 325i z US - pouszczelniałem to to, wymieniłem sondy L a i tak mi błąd wywalało na zimnym motorze... Można to też wykodowac z modułu silnika i po sprawie , to jest tylko dla amerykanów do oczyszczania spalin na zimnym silniku.

______________

champion

e53 3.0dA 2005

e53 3.0dA 2004

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 3 miesiące temu...
teraz pytanie

ja sprawdzic dzialanie tej pompy

czy jest ona potrzebna

i czy ma ona wplyw na sonde lambda


bo mam problem z sondami, wiazka ok, komputer lpg nie kaszani, sondy nowe bosch dedykowane i nie dzialaja... i szukam probleu :mad2:

 


Ma wplyw tylko na zimnym silniku, dzieki tej pompie szybciej sie rozgrzewaja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompe odlqczem od silnika

Wlacza sie na minute po odpaleniu motora ale dmucha w kosmos wiec tylko wyje

Jej zadanie to doprowadxenie czystego powietrza do wydechow w ktorych jest akurat bogata mieszanka


Po jej odlaczeniu brak zmian w pracy sond

Moze ma jakis wplyw na dlugosc zycia katow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.