Skocz do zawartości

320d m47n odma ori vs vaico vs febi


specuu88

Rekomendowane odpowiedzi

Witam autko posiadam 3 lata już... olej zmieniałem dwa razy teraz nadchodzi trzeci raz

przez pierwsze dwa lata autem zrobiłem mało bo 15tys km łącznie

 

ale teraz 15tys akurat zrobiłem od ostatniej wymiany do dziś (za 200km wybije 15tys km) i równy rok

 

Odmę ori bmw kupiłem 3 lata temu po zakupie samochodu..zapłaciłem za nią 215zł

 

lecz odma podrożała i kosztuje prawie 290zł

 

a szykuje się wymiana oleju,potem opony nowe,felgi do prostowania,klima

 

sa dwa zamienniki odmy jeden to Vaico 140zł drugi febi około 180zł

 

pytanie czy wymienić na np vaico czy jeździć na tej 3letniej ori rok temu ją czyściłem ale coś mi się naderwało w niej.. więc pasowało by ją wymienić

 

bo nie chce 300zł wywalić na odmę jak za 350 to mam prostowanie 4 felg

 

do tego robiłem prawko kat C+E no i zdałem za pierwszym razem dwa dni temu ale to też 1700zł prawko,dojazdy 400zł autem na jazdy,egzamin,a przed prawkiem badania 500zł to kasa leci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Chyba miałeś szlaban na neta Staszku w związku z egzaminem..dobrze to wszystkim zrobiło i już zaczęło mi powoli brakować Twoich tematów :cool2: bierz vaico i zbieraj na resztę klamotów.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ile tych km zrobiles ze juz odme trzeba zmieniac ?

 

przy malych przelotach to lepiej olej zmieniac co 10tys mx 12tys

przyznaj sie ze ten szlaban na internet miałes ;)

Lepiej pchać niż ciągnąć... | Bita Malowana Wy-szpachlowana...

http://oi59.tinypic.com/oqvqmr.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Napisał, że czyścił i "coś" mu się naderwało :lol: przecież nie wywalał by tyle kasy od tak :P

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm bo nie wiem kurdę..czy brać vaico za 145zł kompletną.. czy za 155zł sam separator z uszczelkami OE BMW

 

czy nie wymieniać wogule odmy...

 

Odma ma nie całe 3 lata w samochodzie.. zrobione na niej jest no 30tys km nie całe

 

ktoś tam pisał,że vaico puściła olej uszczelkami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm pokaże na starej...

 

tutaj stara ori odma bmw

 

http://i65.tinypic.com/2rejply.jpg

 

a tutaj po otwarciu tam gdzie zaworek w obudowie odmy

 

http://i63.tinypic.com/34h8mqd.jpg

 

jak widać jest spręzyna i membrana

 

http://i63.tinypic.com/14kva0y.jpg

 

a tutaj nie wiem czy ona nie była przyklejona bo mi się odkleiła tak jak by

 

bo w tej w aucie jak czyściłem tez ją tak rozebrałem jak tą i tez mi się to odkleiło..ale po złożeniu jak przez ten otwór odmy mocno ustami wprowadzę powietrze to czuję jak ten zaworek działa bo dopchnie do palca go a jak się puści powietrze to wróci i nie wiem czy to,że ta membrana mi odeszła od tej pokrywy nie dyskwalifikuje odmy?

 

 

aha i nie wiem kurde czy jechać do Krakowa czy do Kielc... chodzi o to,że w tym tygodniu wymienię sobie olej+filtr oleju..

 

i sprawa ma się tak,że letnie opony nadają się na śmietnik bo ściąga na nich samochód..natomiast zimowe opony też..z tego względu,że w zimę to jest wyczyn na tym jezdzić..ale za to teraz jak śniegu nie ma to na zimowych wogule nie ściąga samochodu.. dla tego na zimę postanowiłem kupić dobre opony..a teraz przez całe lato jezdzić na tych zimowych bo i tak na zimę one na śmietnik pójdą ale przynajmniej nie ma ściągania samochodu...

 

i teraz tak.. nie wiem czy do Kielc czy do Krakowa jechać,żeby zdjęli koła,zdjęli opony,sprawdzili wszystkie cztery alufelgi..jak któraś krzywa to niech wyprostują,następnie założyć od nowa opony i wyważyć koła...

 

tylko,że w Kielcach wyważą jak u każdego wulkanizatora mi opony normalnie,tradycyjnie i wyprostują felgi jeśli trzeba będzie

 

w Krakowie znów wyprostują felgi..ale mają też maszynę do wyważania kół hunter z testem drogowym... i teraz nie wiem czy szarpać się na to?

 

chodzi tylko i wyłącznie o bardzo duże drgania kierownicy podczas jazdy na prost od 100km w górę..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie tylko po co rozbierałes ta odme i to po 30tys km...

ja bym nie wymieniał tylko jezdził i ewentualnie obserwował czy wszystko z nią okej

Lepiej pchać niż ciągnąć... | Bita Malowana Wy-szpachlowana...

http://oi59.tinypic.com/oqvqmr.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego puzonn nie cieknie nigdzie tam... tylko zastanawia mnie fakt.. jeśli ona by była nie sprawna.. to olej może znikać? ale wtedy jak to zdiagnozować,że to przez nią..

 

aha i czy odma może mieć coś wspólnego z tym,że raz jest olej na min.. a raz między max a min??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale masz sytuacje ze raz po nocy masz max a po następnej nocy min ?

bo jesli po nocy masz max a po przejechaniu sie min to zupelnie normalne, wkoncu olej nie splywa w ciagu minuty do miski

Lepiej pchać niż ciągnąć... | Bita Malowana Wy-szpachlowana...

http://oi59.tinypic.com/oqvqmr.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale masz sytuacje ze raz po nocy masz max a po następnej nocy min ?

bo jesli po nocy masz max a po przejechaniu sie min to zupelnie normalne, wkoncu olej nie splywa w ciagu minuty do miski

 

inaczej jest dziwny efekt.. sprawdzam na tej samej powierzchni olej.. i np dzisiaj jest pomiędzy min a max.. jutro i po jutrze też... a kolejnego dnia olej na min.. i jade w trasę.. po trasie wracam sprawdzam kolejnego dnia olej i już miedzy min a max... i tak w koło.. podobno,że jakiś zaworek w podstawie filtra oleju jest za to odpowiedzialny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.