Skocz do zawartości

"Stukanie" łańcucha rozrządu pomimo wymiany / zalać 10W40?


heksal

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

 

Mam BMW E90 z silnikiem N47D20C z sierpnia 2010 roku. Auto posiadam od połowy zeszłego roku i cały czas mam z nim problemy. Po zakupie wymieniłem rozrząd w zaprzyjaźnionym warsztacie (połowa części ori z salonu, połowa ze sklepu motoryzacyjnego SWAG (w opakowaniach też oryginały)). Zostały wymienione oba łańcuchy, napinacze, ślizgi i wszystko co ważne. Po wymianie wlany został olej 5W30 Motul X-clean+. Po okołu 8000 km od wymiany oleju zacząłem słyszeć odgłosy dochodzące z okolic rozrządu (stukanie), świadczące o luźnym łańcuchu (przykładowy filmik w którym słychać stukot zamieszczam na końcu postu - najlepiej słychać od 25 do 34 sekundy). Po kilku konsultacjach wymieniony został olej na nowy. Wlany został 5W40 Liqui moly i owe dźwięki ustały. Dziś problem wrócił, po przejechaniu 3000 km od wymiany oleju. Czy ktoś z forumowiczów się spotkał z takim przypadkiem? Proszę o porady.

 

Edytowane przez heksal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TTTM. Niektóre łańcuchy słychać inne nie. U mnie taki odgłos występuje od ok 50 tkm. Po drodze miałem akcję serwisową w ASO (rok temu) podczas której wymieniono górny łańcuch z napinaczem a dolny sprawdzono i podobno jest w normie. Po wymianie górnego odgłosy bez zmian. Ja bym się nie przejmował i wymienił znowu za 150 tkm.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filmik nie jest mój, znalazłem go na YT i chciałem pokazać, gdyż u mnie jest dokładnie to samo. Zastanawia mnie czemu świeży olej pomaga na chwile zażegnać problem? Myślałem nad wlaniem oleju 10w40, bo może 5w jest za rzadki już dla tego auta? 2010 rok 175tkm przebiegu. Ale obawiam się o turbo i dpf...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze
Ja bym się udał z powrotem do warsztatu który wykonywał wymianę rozrządu, może coś zrobili źle lub któraś część jest do zwrotu na gwarancji. Należy eliminować przyczyny a nie objawy.
3A0jS9b.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.