Skocz do zawartości

316i jako dawca do buggy


Marek1981

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Przywitalni jako takiej nie widziałem więc powitać wszystkich tu. Jak w temacie: zakupiłem rozbite BMW z myślą o wykorzystaniu silnika i napędu do budowy buggy. Jedni mogą być oburzeni, że niby profanacja :D innych może zainteresuje to jako coś nowego. Tych pierwszych niech pocieszy fakt, że auto nie wróci na drogi po "retuszu" pana Heńka w stodole jako ideał, niebity, cycuś, igła, Niemiec płakał itd... Ale wracając: jako, że nigdy nie posiadałem auta tej marki nie miałem do czynienia z naprawami i najczęstszymi usterkami a jak wiadomo każda marka/model ma swoje bolączki i mam nadzieję, że koledzy z forum wesprą mnie jeśli takowe napotkam radą, patentem, szybkim rozwiązaniem. Z mojej strony będę na bieżąco relacjonował postęp prac umieszczając (jak dowiem się jak:) zdjęcia. Bardziej zainteresowanych tematem zapraszam- lodówka garażowa na piwo przyjeżdża na dniach :twisted:

No to od początku:

19.02.2016.- zakup

27.02.2016.- wyjęcie silnika ze skrzynią- 15 godzin (w pojedynkę)

Wszelkie rady, uwagi, wskazówki, zj*bki mile widziane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ten dział, pomysł ciekawy :) szkoda, że 1.6 :)

Jest:e36 kupeta 2.5; e70 3.0 sd

Prawo jazdy & POLON.. BMW :D

Diagnostyka BMW od 1988r. do 2019r.. i rolowanie nadkoli // pisać PW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz zbudować kompletną rame rur/profili ? Wahacze zawieszenie wszystko chcesz robić?

 

Temat spokojnie do zrobienia pod warunkiem zemasz środki i narzędzia.

 

Znajdz forum odnośnie takich sprzętów bo ludzie budują. Znajdziesz tam wiele informacji.

 

Śledziłem kiedys projekt budowy buggy z samochodu subaru Libero. Male 4x4 autko i wyszło chlopakom genialnie.

szukam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy 1.6 to za mało? Przy nadwoziu o wadze 350kg i silniku umieszczonym ok 0,63 w stosunku tył-przód to raczej będzie trochę latało :) Tak, budowa zarówno ramy, zawieszenia i klatki wg mojego projektu i wykonanie we własnym zakresie. O ile z tym nie będzie żadnego problemu to obawiam się trochę "pospinania" wszystkiego po zamontowaniu silnika tj. elektronika + wszystkie czujniki. Faktycznie nie ten dział, proszę o przeniesienie do odpowiedniego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzymam kciuki :) jeśli masz wiedzy jak powinno działać zawieszenie, kąty, stopnie do zwrotnicy do piasty, kumasz spawanie i wytrzymałość materiałów to jak najbardziej :) zależy ile chcesz tej elektroniki, wiele nie potrzebujesz, zegary, akumulator i na ori wiązce to zrobisz, co zbedne to usuniesz.

 

350kg zapomnij :) tyle to ważą quady które mają 3 razy mniejsze ramy, 2 razy mniejsze silniki 1 lub 2 cylindrowe (nie są słabsze, ba nawet mocniejsze niektóre niż ten 1.6)

 

okolice 700kg bardziej

szukam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.