Skocz do zawartości

2015 118i po 20kkm dolać olej???


t1sh0

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Wczoraj wieczorem pierwsza niespodzianka! Komunikat że by dolać 1l bo jest na minimum. Silnik jest ostatni 4cyl!

 

Dzisiaj będę dzwonić do ASO. Dla mnie to jest po prosto nie domyślenia że nowy samochód zażera oleju po 20kkm.

 

Co wy na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Wczoraj wieczorem pierwsza niespodzianka! Komunikat że by dolać 1l bo jest na minimum. Silnik jest ostatni 4cyl!

 

Dzisiaj będę dzwonić do ASO. Dla mnie to jest po prosto nie domyślenia że nowy samochód zażera oleju po 20kkm.

 

Co wy na to?

 

z racji turbiny która nie może być szczelna bo inaczej by się zatarła, producent dopuszcza zużycie 1 litra oleju na jeden interwał czyli co 25-30 kkm.

 

Nie chce wyjść na bardziej papieskiego od papieża, ale jeśli masz zamiar pojeździć nim dłużej to zapomnij o wymianach co 30kkm...

 

ja wymienialem po 5 tys po dotarciu i dalej zamierzam co 15kkm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce wyjść na bardziej papieskiego od papieża, ale jeśli masz zamiar pojeździć nim dłużej to zapomnij o wymianach co 30kkm...

 

Zgadzam się! :) To samochód żony. Od pierwszego serwisu będzie wymieniał co 15kkm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serio myślicie, że te wymiany co 30k są szkodliwe? W poprzednim tak wymieniałem, i było ok.

 

Myślę, że:

- wszystko zależy od tego jak się jeździ

- w perspektywie 3-5 lat pewnie bez znaczenia

- częstsza wymiana na pewno nie zaszkodzi

 

Natomiast, z jakiegoś powodu producent ustanowił interwał na taki a nie inny okres. Trzeba pamiętać, że gdyby producenci robili bezawaryjne auta to klienci nie kupowali różnych pakietów serwisowych, rozszerzonych gwarancji. Czy ostatecznie nie wymianiali aut po 3-5 latach. Pewnie część ludzi się boi, że jak auto przekroczy 150-200k km to się po prostu rozpada w pył:)

Mechanicy, z którymi rozmawiałem sami wymieniają co 15kkm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na liczniku 10k więc jeszcze mam czas aby podjąć decyzje, a jakie to koszty i ile się go leje(jakiego)?

 

Do silnika 1.6 u mnie w aso wyszło:

- filtr -> 70

- olej bmw 5w-30 4,2l -> 439

 

w sumie z robocizną niecałe 645 w zaokrągleniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
U mnie na liczniku 10k więc jeszcze mam czas aby podjąć decyzje, a jakie to koszty i ile się go leje(jakiego)?

 

Do silnika 1.6 u mnie w aso wyszło:

- filtr -> 70

- olej bmw 5w-30 4,2l -> 439

 

w sumie z robocizną niecałe 645 w zaokrągleniu

A na prowincji nawet trochę taniej;)

Dziwię się, że dał Ci znać. W 118i prelift nie ma czujnika poziomu oleju, w instrukcji napisane żeby mierzyć samemu raz na jakiś czas. Cżyżby po lifcie to zmienili?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na liczniku 10k więc jeszcze mam czas aby podjąć decyzje, a jakie to koszty i ile się go leje(jakiego)?

 

Do silnika 1.6 u mnie w aso wyszło:

- filtr -> 70

- olej bmw 5w-30 4,2l -> 439

 

w sumie z robocizną niecałe 645 w zaokrągleniu

A na prowincji nawet trochę taniej;)

Dziwię się, że dał Ci znać. W 118i prelift nie ma czujnika poziomu oleju, w instrukcji napisane żeby mierzyć samemu raz na jakiś czas. Cżyżby po lifcie to zmienili?

 

Tak jest czujnik elektroniczny ale jest i bagnet :)

 

W instrukcji jest napisane, żeby sprawdzać poziom oleju przy każdym tankowaniu :)

 

Czujnik elektroniczny sprawdza poziom oleju automatycznie po około 30 minutach od ruszenia. W przypadku czestej jazdy na krótkich dystansach powinno sie sprawdzać samemu.

I teraz najlepsze, czasem jak sprawdzam po intensywnej jezdzie w trasie to jest max. po spokojnej jezdzie w miescie bywa minimum, a czasem pomiedzy min a max. A za każdym razem temperatura oleju była między 110 - 115 stopni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi cenami oleju to czysta szarża :) sam jestem kompletnym pedantem w kwestii ideologii i fachowości obsługi różnych maszyn, szczególnie tych które kochamy, ale ten olej "BMW" to nic innego jak castrol i to ten z niższej półki (nie mówie tu o parametrach gęstości czy lepkości), a sama procedura wymiany oleju to naprawdę 1/10 w skali trudności. Chciałem tylko powiedzieć, że jeżeli ktoś zwraca uwagę na koszty jak kolega powyżej, to czy nie warto przedłożyć wykonanie takiej obsługi w ASO kosztem ich wpisu w książce, nad dobro furmanki i zrobić to samemu ;) Kupić olej choćby millersa, liqui molly, czy nawet 0W40 Mobil 1 i oryginalny filtr jeśli już trzymamy się pedantyzmu, rozgrzać silnik, spuścić olej, wymienić filtr uprzednio smarując jego uszczelkę olejem i dokręcić ręką dość stanowczo (najczęściej okolice 20nm) i tyle.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi cenami oleju to czysta szarża :) sam jestem kompletnym pedantem w kwestii ideologii i fachowości obsługi różnych maszyn, szczególnie tych które kochamy, ale ten olej "BMW" to nic innego jak castrol i to ten z niższej półki (nie mówie tu o parametrach gęstości czy lepkości), a sama procedura wymiany oleju to naprawdę 1/10 w skali trudności. Chciałem tylko powiedzieć, że jeżeli ktoś zwraca uwagę na koszty jak kolega powyżej, to czy nie warto przedłożyć wykonanie takiej obsługi w ASO kosztem ich wpisu w książce, nad dobro furmanki i zrobić to samemu ;) Kupić olej choćby millersa, liqui molly, czy nawet 0W40 Mobil 1 i oryginalny filtr jeśli już trzymamy się pedantyzmu, rozgrzać silnik, spuścić olej, wymienić filtr uprzednio smarując jego uszczelkę olejem i dokręcić ręką dość stanowczo (najczęściej okolice 20nm) i tyle.

 

Nawet o tym myślałem ale nie mam podnośnika/garażu z kanałem, klucza, miski zlewki no i potem trzeba jeszcze gdzieś ten stary olej wywalić. Jesli ma sie gdzie to zrobić i narzędzia to pewnie ze można. Póki co więcej z tym zachodu niż wydanych pieniędzy.

A co do oleju to zdaje sie ze jakis czas temu BMW przeszło na shella, ale potwierdzę bo nie jestem pewny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro na wymiana reflektora! Czekałem tylko 5 tygodni że by ASO załatwili sprawę. Żona miała mała stłuczka! :) A przy okazji zapytam czy muszę mieć 1l oleju w bagażniku tak na wszelki wypadek z komunikatem i spragnionym silniku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.