Skocz do zawartości

520d większe spalanie, tempomat świruje


cycu12

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! od jakiegoś czasu w mojej e60 520d z 2006r. zauważyłem zwiększone spalanie, o ok. 0,5l/100km oraz dziwne zjawisko, mianowicie kiedy na prostej drodze włączę tempomat to spalanie nie trzyma jednego poziomu tylko skacze raz w górę raz w dół. podejrzewam wtryski, chociaż były regenerowane niecały rok temu. lane cały czas na shellu, samochód ma również wirusa na 205km który dał sobie zrobić poprzedni właściciel. Ostatni bak zatankowałem na statoil arctic diesel i dolałem dodatek od BMW dla diesla. spalanie zbytnio się nie poprawiło, może minimalnie, dźwięk się trochę poprawił, samochód chodzi bardziej miękko. teraz pytanie czy objawy o kolejne uszkodzenie wtrysków są słuszne? i czy dodatek do diesla pomoże jeśli wtryski leją? z góry dziękuję za pomoc :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! od jakiegoś czasu w mojej e60 520d z 2006r. zauważyłem zwiększone spalanie, o ok. 0,5l/100km oraz dziwne zjawisko, mianowicie kiedy na prostej drodze włączę tempomat to spalanie nie trzyma jednego poziomu tylko skacze raz w górę raz w dół.

nagraj filmik z tempomatem bo wyglada na normalne zjawisko. Ja u siebie jak jade na tempomacie to tez wskazowka chwilowego spalania porusza sie w prawo i lewo w zaleznoscie od tego czy jade pod czy z gory a co do spalania to nie wiem dlaczego panikujesz ze pali ci 0,5 l/100 km wiecej, przeciez wszystko zalezy od temp na zewnatrz i paliwa ktore zalejesz. U mnie jeszcze niedawno srednie bylo w okolicach 10/100 a teraz mam 10,6/100 ale sie nie przejmuje bo jest troche zimniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kolega mavaros pisze normalne zjawisko też mam 2.0d i też spalanie w okresie zimowym wzrosło, chłodne dni silnik niedogrzany, powiem ci że mi wychodziło nawet 15l na 100km w trybie mięszanym a problemem było że silnik nie mógł mi się zagrzać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.