Skocz do zawartości

e91 n46 plastikowe czesci w misce olejowej.


BF-KK-14

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze
W takich wypadkach niezbędna jest przynajmniej jedna fotografia, bo pomysłów może być wiele. Z rzeczy które mi przychodzą do głowy plastikowych i to takich które mają szansę wpaść do miski bez rozwalania silnika od razu to kawałki ślizgów bądź napinacza rozrządu.
3A0jS9b.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Według mnie też ślizg.

 

Sprawdź napięcie łańcucha rozrządu - przez korek wlewu oleju śrubokrętem. Pewnie będzie tam niezły luz. Ja bym auta na razie nie uruchamiał i zmienił rozrząd.

 

Szczegóły: http://bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=235831

3A0jS9b.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Za to to co pływało w Twojej misce jest bardzo interesujące.

 

Przed chwilą pytałeś czy się to da zrobić samemu. W linku masz informację jakie elementy są do wymiany podczas pracy nad rozrządem i na co zwracać uwagę, a także jak to w ogóle robić.

3A0jS9b.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Wg mnie to też była pompa.

 

Od dawna masz auto? Bo może poprzedni właściciel wymienił ślizgi i napinacz, ale wątpię. Dlatego że powinno wymieniającego od razu zainteresować gdzie są pozostałe fragmenty ślizgu, mechanik nie powinien tego tak zostawić.

 

Jeżeli rozrząd nie był robiony to chodzi o to że bez ślizgu łańcuch Ci się prędzej czy później rozciągnie i będzie do wymiany, a jeżeli teraz jest jeszcze napięty to może wystarczy wymienić ślizgi i napinacz.

3A0jS9b.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto mam 2lata 30tys przejechalem, widac ze sroby od slizgu jes ruszana wiec bylo cos grzebane juz przy rozrzadzie. Ale tak czy tak bede musial do mechanika dac ten rozrzad. Bo nie wiem jak to zrobic, szkoda bo mam wszystko na wieszchu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WyGlada na to ze te kawalki to pozosalosci po starych slizgach. bylem u mechanika powiedzial ze zozrzad jest ok, zreszta sam sprawdzalem slizgi podczas wymiany uszczelek na elektrozaworach vanos, widzialem jeden gorny jes kompletny i drogi widzialem od dolu przy wymianie uszczelki miskiolejowej i czesc tego slizgo tez widac od gory:-) i jest ok. Wymienilem odme przy okazji byla zawalona biala mazia, w moim modelu da sie to zrobic tylko przez demontarz podszybia:-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Tylko się cieszyć, ale takiego agenta który w misce zostawia części starego rozrządu mimo że zdemontował niekompletny należałoby zawrócić do przedszkola albo zrobić szefem ASO.
3A0jS9b.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sposob dokladnie taki sam, odkrecalem poduszki od sanek podwieszalem silnik ale podczas wymiany caly czas go podnosilem i opuszczalem pomaga w wyciagnieciu miski, jak i pozniej w przykreceniu sanek , opuszczalem sanki na max w dol podczas odkrecania jak i wyciagania miski naciagalem sanki w dol i w gore bo przeszkadzaja mocno przy odkrecaniu srob miski, do odkrecenia miski niezbedne okolo 15-20cm przedlozek i ruchoma nasadka jaki nasadka 10. Ja jeszcze mialem problem z wyciagnieciem miski od strony sprzegla bo tam jest taka blaszana oslonka i pod nia jest wsunieta krawec miski a ta jest zawinieta do zewnatrz, ja ja wygiolem srubokretem a potem szlifnolem ta krawedz miski, podczas wkladania jej nie ma problemu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.