Skocz do zawartości

E90 dusi sie powyzej 3tys


MichalE90320d

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szukałem podobnego tematu ale nie znalazlem,

moje 320d 163 od kilku dni powyzej 3 tys obrotow zaczyna mulic tak jakby brakowalo powietrza albo paliwa dodam jeszcze ze gdy to sie dzieje wskazowka od spalania faluje, mial ktos cos takiego ?? filtry nowe egr tez :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kolega pisal wczesniej ja byl zaczol od przeplywki. Odepnij i jedz sie przejedz zobaczysz czy bedzie zmiana jak tak to juz masz powod jak nie szukamy dalej. Przeplywka tania nie jest wiec kupno w ciemno ryzykowne.
" OD NADMIARU WIEDZY JESZCZE NIKT NIE UMARL" ALBERT EINSTEIN.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety z wlasnego doswiadczenia wiem ze kontrolka od DPF-u nie zawsze zapala sie od razu przy zapchanym filtrze, (mi zapalila sie dopiero gdy byl az tak mocno zapchany ze az zaczal buczec jak wsciekly :shock: ).

Najprostszy sposob to podjechac na kompa i sprawdzic stopien zapchania DPF-a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Dpf czysty przepływka śmiga, na kompie zadnych bledow. Juz nie wiem o co kaman. Zmienilo sie tykoto ze bywaja dni ze chodzi wszystko normalnie, bylem u mechanika w gorzowie teztylko BMW sie zajmuje mowi ze jest jakis przelew przy wtryskach i sie zawiesza i ze to przejdzie samo. Jest takie cos? mial ktos z tym do czynienia?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Wtryski jak się zawieszają albo przelewają to raczej auto nierówno pracuje na zimnym a na obrotach samochód nieregularnie oddaje moc. Sprawdź zadane i uzyskiwane ciśnienia paliwa. Może być że dostaje za mało paliwa, ostatnio kolega z forum rozebrał pompkę paliwa ze zbiornika i okazuje się że filtr który tam jest może się zapychać i przy dużym wydatku paliwa silnik nie dostaje wystarczającej ilości.
3A0jS9b.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.