Skocz do zawartości

Jakie łańcuchy i na która oś?


osy4

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem w górach i dowaliło mnóstwo mokrego śniegu który pod kołami robi super szybko lód. Żaden napęd 4x4 nie pomaga. Auto zsuwa sie jak oszalałe i nie ma nad nim żadnej kontroli. Trzeba zakładać łańcuchy. Czy ktos z was używa ? Na która oś zakłada? I jakie powinny być do 17" zimowek?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to nie powinny być na 4 koła? Łańcuchy generalnie są upierdliwe strasznie do zakładania, poszukaj czegoś, co ma jakiś wygodny patent, bo ja zwykłe łańcuchy chciałem kiedyś dla testu pod domem założyć, po pół godziny, mając wszystko pod ręką, zrezygnowałem nie zakładając ani jednego ;]

 

Generalnie lepiej na przednią oś mieć przyczepność, bo ona hamuje i skręca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W BMW łańcuchy zakłada sie na tylna oś, chyba ze masz te nowe przednionapędowe wynalazki.

Co do samych łańcuchów to nie pomogę, ja kiedyś miałem takie plastikowe, zakładałem plastikowa obręcz na felgę (jeździłem z tym cala zimę) i w razie konieczności dopinałem plastikowy " łańcuch" - polecam takie rozwiazanie bo i człowiek był czysty i zakładał to bardzo szybko.

Zwykle łańcuchy zakładałem podobnie jak Sławomir, walczyłem z pół godziny i poleglem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Czy jak założę tylko na jedna oś to komputer nie wywali jakiegoś błędu? Widzieliście może lub używaliście cos takiego tekstylnego? http://allegro.pl/showItem2.php?item=5965736214

 

Przecież masz jak byk w instrukcji, łańcuchy tylko na tylną oś !!

 

Z instrukcji:

Zastosowanie

Dozwolone jest wyłącznie zakładanie łańcuchów

w parze na tylne koła o następującej wielkości:

▷ 205/65 R 17.

▷ 225/60 R 17.

▷ 245/50 R 18.

Nie stosować łańcuchów śniegowych na

oponach o wielkości 245/45 R 19

Na oponach o wielkości 245/45 R 19 nie stosować

łańcuchów śniegowych, w przeciwnym razie

może dojść do uszkodzenia pojazdu.◀

Należy stosować się do informacji producenta

łańcuchów.

Należy upewnić się, że łańcuchy śniegowe są

zawsze dostatecznie naprężone. W razie potrzeby

trzeba naprężyć je zgodnie z danymi producenta

łańcuchów.

Po zamontowaniu łańcuchów śniegowych nie

należy inicjalizować wskaźnika spadku ciśnienia

w oponach, gdyż w przeciwnym razie może

dojść do błędnych wskazań.

W czasie jazdy z łańcuchami śniegowymi należy

w razie potrzeby tymczasowo aktywować funkcję

dynamicznej kontroli trakcji DTC.

Prędkość maksymalna podczas jazdy

z łańcuchami śniegowymi

Jadąc z łańcuchami nie przekraczać prędkości

50 km/h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre opony (Pirelli scorpion winter), czasem włączenie DTC / traction i łańcuchy Pewag Servo Suv w bagażniku (od trzech sezonów nie używane, bardzo dobre w testach). Zakładanie przećwiczone na sucho, kilka minut. Tylko tył i małe prędkości, ani trochę po asfalcie. Skarpeta beznadziejna w testach i trwałości odpadła w przedbiegach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Czy macie do polecenia jakieś łańcuchy w rozsądnej cenie na 17 i 18 chce kupić takie żeby mieć do dwóch samochodów. Wybieram sie na narty do Włoch a tam mogą sie przydać. Zależy mi na żeby nie zostawiły śladów na alufelfach. Ktoś coś? Koła 225/45r17 i 18 235/50r18
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.