Skocz do zawartości

2.5 218km a 3.0 218 km???


robur88

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc! Jestem nowy na forum wiec za wszelkie bledy i nie dociagniecia przepraszam!!!!!! Mam bmw e92 325i z silnikiem N53b30. Autem smigam kolo roku. Pomijajac zawieche ktora wymienilem bo troche jestem pedantyczny i nic nie moze stukac i pukac to auto jest ok. Jedna wada i wiekszym kosztem sa wtryski:/// po 85000 wymienilem 3 sztuki i sonde o2 bank2. Reszta jest cacy. Ogolnie jestem happy;)) :P
" OD NADMIARU WIEDZY JESZCZE NIKT NIE UMARL" ALBERT EINSTEIN.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

N52B25 pojemnosc 2.5l moc 218KM. Wtrysk posredni. Zglaszane problemy glowica.

N53B30 pojemnosc 3.0l moc 218KM. Wtrysk bezposredni. Zglaszane problemy cewki i tak jak kolega pisal wyzej.

N53 z wtryskiem bezposrednim ma wg mnie delikatnie gorszy dzwiek, cyka na postoju troche jak diesel. Delikatnie mniej pali od n52.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaa swieta racja zapomnialem o swiecach i tych nieszczesnych cewkach! Rowniez przyznaje racje co do cykania przy zimnym silniku szczegolnie rano lub jak zostawisz furke na pare dni nieruszana. Nastepna dziwna rzecz to ze na zwyklym paliwie lepiej smiga i mniej cyka niz na paliwach premium typu vpower lup ultimate pb. Spalanie srednio przy jezdzie normalnej po londynie w granicach 12-13 wiec jest spoko. Co do spalania oleju to 14000 mil i 1,5 litra oleju. 5w/30. W nastepny poniedzialek wymieniam olej na motula x-clean 5w/40,mysle zebedzie lepiej dam znac po przejechaniu 1000 km.
" OD NADMIARU WIEDZY JESZCZE NIKT NIE UMARL" ALBERT EINSTEIN.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

N53 3,0i 218km automat x-drive

Wymienione świece, nox, termostaty.

 

masz tu moje wydatki na waszkę

http://www.motostat.pl/member/vehicles/stats/id/72991

 

Jazda po wawie krótkie odcinki 14-16L w zime. Zawsze klima i grzane fotele włączone :D

W lato koło 12-13 ta sama droga w 90%.

 

Trasa Wawa Łódż. 110 tempomat 6-7L na 100

Łódź Wawa 200-220 wciągnął około 20L cała ta droga w prawo i w lewo to autostrada około 140km

 

Trasa na tempomacie 80km\h nie raz miałem 4l albo 5l.

 

Trasa Wawa - Przeworsk koło 11L prędkość duża zależnie od danego odcinka drogi, czas koło 3.30 z Maciem w Garwolinie.

 

Potwierdzam czasem cyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie czuje roznicy!! Jak podlaczys kompa jest blad nox i jak dla mnie tylko tyle. Nadal NIE wymieniona Zadnej choinki na desce nie ma...Fura smiga normalnie poczatkowo nawet nie wiedzialem ze jest dopiero jak kodowalem wtryski to skanowalem i byl. Sadze ze nadal jest. I jest to blad 30E9. Sonda droga ze masakra! Wiec przed wymiana trzeby byc pewnym na 1000% ze to jest to a nie catalyzator nox.
" OD NADMIARU WIEDZY JESZCZE NIKT NIE UMARL" ALBERT EINSTEIN.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.